Jump to content

Jaka VGA do Haswella/Broadwella Z87/Z97 dla systemów 10.14.x i wyższych


Recommended Posts

Dawno nie pisałem nic. Niestety stoję przed sporym dylematem. Moja obecna NVidia 1080Ti jak wiadomo w 10.14 już nie jest i nie będzie nigdy wspierana. Obecnie wciąż jadę na 10.13.6 ale da radę do czasu wydania 10.16 vel 11.0. Chcę czy nie chcę muszę ją zmienić na jakiegoś Radeona. Pytanie więc do Was kto ma doświadczenie z obecnymi modelami Radeonów. Szukam czegoś w 100% sprawdzonego, kompatybilnego, co będzie działać z Haswellem / Broadwellem, musi wspierać co najmniej 2 monitory 1 pod DP drugi może być DP/DVI/HDMI, być chiche i działać sleep. Na wydajności mi nie zależy. VGA ma być pod pracę 2D, żadnego grania itp itd. Ma działać płynnie GUI i właściwie tyle. Mile widziana akceleracja H264 może nowsze jak są.

Podrzućcie jakieś rekomendacje co do konkretnych sprawdzonych dobry modeli. Nie zależy mi aby była to najtańsza VGA, a jak najlepsza jakościowo i funkcjonalnie. Mile widziane jakby był do niej dostępny blok wodny.

Link to comment
Share on other sites

Z przyzwoitych modeli, całkiem dobrym wyborem jest RX5500XT OC produkcji Gigabyte (GV-R55XTOC-8GD - 8 GB GDDR6 128-bit) - dostajesz wydajność RX580 w połączeniu z dość niskim zużyciem energii (TDP 25% niższe od RX580, a faktyczne zużycie prądu mniejsze o połowę), a i można ustawić na niej chłodzenie w tryb półpasywny (jeden z VBIOSów jest skonfigurowany w trybie Quiet, kwestia przełączenia) - wtedy do 40% obciążenia jest całkowicie niesłyszalna. Inny sensowny model to Sapphire Pulse RX5500XT 8 GB. Oba działają bezproblemowo. Jedynym problemem jest tylko dostępność bloków wodnych do RX5500XT, ale zawsze można odezwać się do EKWB - nie wiem jak teraz, ale jeszcze w ubiegłym roku prowadzili akcję, w której wysyłało się do nich GPU, którego nie mieli w bazie, a oni robili skan 3D PCB, następnie projektowali blok i wysyłali jedną sztukę za fatygę za darmo.

 

Co do modeli, do których bloki dostępne są od ręki, polecić mogę zdecydowanie RX5700XT od Asusa, konkretnie ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING - blok od EKWB do tego modelu kosztuje jakieś €140-150.

Link to comment
Share on other sites

Mam RX 580 od MSI - model Gaming X. Nie miałem z nią nigdy problemów. Działa sleep. Działają wszystkie porty. Karta ma przyzwoite chłodzenie: w idle niesłyszalna, w stresie, jak to w stresie - słychać ją ale nie nazwałbym ją głośną. Mogę zdecydowanie polecić.

Niestety kartę ciężko dostać w tej wersji. Łatwo dostępna jest wersja Armor, która ma gorsze chłodzenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.