Jump to content
Adrian88PL

Nowy Hackintosh na Intelu 10gen - dobranie płyty

Recommended Posts

Witam!

Składam nowego hacka, wybrałem procesor i5 10600KF, który za jakiś czas zostanie wymieniony na i9 10900F/KF. Składał już ktoś hacka na intelu 10gen? Weszły już imaki z tymi procesorami, więc mac je natywnie obsłuży, pozostaje kwestia doboru płyty. Obecnie siedzę na starym i7 3770 więc jestem dość do tyłu jeśli chodzi o kompatybilność nowych płyt. Co obecnie sprawia najmniej problemów? Który chipset wybrać? Procesor kupuję w wersji K ale nie musi być podkręcany, zależało mi bardziej na zegarze bazowym per rdzeń aby był większy, stąd ten wybór, więc może ale nie musi to być płyta na chipsecie Z. Co byście polecili pod intela 10gen? Płyta do 600zł, więc raczej z tych tańszych.

Co do wymagań w zasadzie ich nie mam poza jednym - jak najlepsza współpraca z macOS. Natomiast świetnie by było, gdyby posiadała 3 złącza m.2 PCIe (win/mac/dane), ale to nie jest mus, od biedy wystarczy jedno, co każda nowa płyta w tej cenie raczej będzie posiadać. Rozmiar płyty dowolny (pewnie wskoczy ATX z racji 3x m.2).

Edited by Adrian88PL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zobacz na mini poradnik https://dortania.github.io/Anti-Hackintosh-Buyers-Guide/Motherboard.html

Z płyt głównych celowałbym podobnie jak wiele „hackerów” aktywnie działających w produkty firmy Gigabyte. Wiele modeli jest dobrze rozpracowanych i nie ma z nimi problemu z macOS. Są nawet instrukcje poradniki instalacji hackintosha na konkretnych modelach. W Google pisz np. „hackintosh gigabyte z490” z tym chipsem są polecane. Sam w przyszłości myślę zrobić hackintosha na platformie Intel 10 generacji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.