Skocz do zawartości

HP EliteDesk 800 G1 - OpenCore - problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Udało mi się zainstalować Catalina 10.15.7 na moim HP EliteDesk 800G1,

Mam kilka pytań problemów 
1. Komputer podłączony jest do monitora za pomocą kabla Displayport - takie dwa wyjścia mam z mojego HP,  dźwięk działa na wbudowanym głośniku jeśli chce przełączyć dźwięk na głośniki monitorowe nie działa. Do wyboru mam np (digital-out HDMI) co ciekawe jeśli podłączę monitor przejściówka displayport->hdmi i kabel hdmi do monitora mam dźwięk w głośnikach monitora. Czy da się coś zmienić aby dźwięk także działał na displayport?

2. Klawiatura logitech K270 + mysz M185 bezprzewodowe działają ale są momentami mega lagi gdzie piszę i nic nie widzę i za chwile tekst się pojawia lub podczas ruszania myszką kursor przeskakuje. Czytałem na temat update z logitech ale podczas odpalenia nie wykrywa mi tej klawiatury ani myszy. Przełączałem reciver między portami ale to raczej nie pomaga.  Naprawdę lubię ten zestaw na Windows nigdy nie było z nim problemu czy da się coś na to zaradzić?
https://support.logi.com/hc/pl/articles/360024703674-Downloads-Wireless-Combo-MK270

Dołączam folder EFI - jeśli ktoś ma jakieś pomysły bardzo proszę napisać. 
Pozdrawiam!

graphics.png

hdmi_Display.jpg

usb.png

EFI.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie używaj VoodooHDA, tylko skorzystaj z AppleALC.

Masz tam ALC 221, więc layout 11, 15.

Fixing audio with AppleALC | OpenCore Post-Install (dortania.github.io)

 

2. Wygeneruj sobie HackinTool'em USBPorts.kext, pewnie masz niespatchowane porty: USTAWIENIE USB 3.x W EL CAPITAN, SIERRA, HIGH SIERRA, MOJAVE, - BEZPIECZNE DLA AKTUALIZACJI SYSTEMOWYCH - Hackintosh Forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.