Jump to content

Imac 24’ 2008 przycina dźwięk na catalinie


yad31
 Share

Recommended Posts

Witam

posiadam starego imaca 24 cale z 2008 roku. Przy pomocy dosdude postawiłem na nim Catalinę. Wszystko działa dobrze oprócz dźwięku który podczas odtwarzania przycina, zrywa. W Linuksie live wszystko jest ok. Nie ma znaczenia skąd pochodzi dźwięk, czy z YouTube, czy systemowy.

Jest na to jakiś sposób?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki, jest poprawa w dużej mierze, teraz już tak nie szatkuje, ale w dalszym ciągu co parę sekund zatrzymuje na ułamek sekundy tak jakby brakowało bufora lub coś w tym stylu.

Czy jeszcze coś można z tym zrobić?

Dodam że obraz idzie płynnie, tylko dźwięk przytnie co pewien czas

Edited by yad31
Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że mój sprzęt nie jest wspierany przez Apple, jak z resztą każdy inny komp dzięki któremu powstało to forum. Dlatego odniosłem wrażenie że nie ma lepszego miejsca na rozwiązanie mojego problemu

myślę że potrzebuję jakiegoś starszego kexta który działał bez problemu w „sierra” 

to tak metodą dedukcji

proszę o opinię fachowców w temacie

Link to comment
Share on other sites

To nie do końca tak. "Poprawna" instalacja hackintosha to taka, gdzie systemowe kexty nie są modyfikowane, a więc to taka instalacja, która odpala się na platformie, która jest oficjalnie wspierana przez daną wersję macOS. Tzw "vanilla" system jest systemem identycznym z oryginalnym macOS - wszelkie modyfikacje odbywają się jedynie na poziomie bootloadera, który podczas startu systemu ewentualnie ładuje dodatkowe rozszerzenia. System pozostaje jednak nietknięty.

W przypadku twojego maka mamy do czynienia z nieco inną sytuacją - twój system został zmodyfikowany przez dosdude - przypomina to dosyć archaiczne sposoby instalacji hackintosha, które były praktykowane zanim wypracowano metody stosowane obecnie.

Raczej odradza się tego rodzaju manewry (bez względu na to czy to hack czy nie), bo nawet pomniejsza aktualizacja może zepsuć system nadpisująć to co dosdude już raz nadpisało. Jeśli dana platforma sprzętowa nie jest wspierana przez system (wszystko jedno czy to prawdziwy mak czy hack) to lepiej pozostać przy starszej wersji systemu.

To czego ewentualnie bym spróbował to instalacja systemu tak jak się to robi na hackintoshu - za pomocą OpenCore, którego developerzy chwalą się, że wspierają nawet bardzo stare konfiguracje sprzętowe. Wg tego co piszą twórcy OpenCore, da się za jego pomocą postrawić system na prawdziwym maku. Jeśli masz czas i chęć to myślę, że warto spróbować: https://dortania.github.io/OpenCore-For-Legacy-Macs/hardware-support.html#determining-if-your-hardware-is-supported

Edited by wujek_bogdan
Link to comment
Share on other sites

Napewno chętnie spróbuję. Dzięki za podpowiedź. Przyznam że w obecnej chwili catalina na tym sprzęcie działa płynnie jedynie z tym dźwiękiem jest problem. Również nie jestem zwolennikiem modyfikowanych dystrybucji, po prostu zainstalowałem to z czystej ciekawości więc jak najbardziej spróbuję teraz sposobu  i dam znać co z tego wyszło 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.