Skocz do zawartości

Zakładki na górze... chrome/brave Czy to możliwe?


zero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, hej,
Wpadłem bo bardzo nurtuje mnie jedna kwestyja a nie mogę się nigdzie doszukać
w Wirdowsie... zakładki w przeglądarce są na samej górze ekranu, bo nie ma tego TOP paska... systemowego i zakładki są nad paskiem adresu. Najważniejsze co to daje to to że nie musimy hamować kursorem żeby przycelować w zakładkę, bo dojeżdżając do górne krawędzi ekranu i klikając przełączamy zakładki. Gdyby zakładka miała chociaż 1px marginesu od górnej krawędzi ekranu, to by nie działało. Jako że przeglądarka to moje główne narzędzie pracy, zastanawia mnie czy da się taki sam efekt osiągnąć w mac os. Jako że M1 dzięki swojej prądożerności i cenie  przykół moją uwagę.. no ale nie wiem czy uświadczę w mac os  tak prostą i oczywistą rzecz. 

Inne pytanie: Czy może na macu macie jakieś inne super narzędzie do błyskawicznego przełączania zakładek w przeglądarce?

Jeszcze inne pytanie: Czy da się w macu całkiem powyłączać te wszystkie spowalniające pracę animacje.. Nie "zmniejszyć ruch" ale całkiem się ich pozbyć. 

Będę wdzięczny jak ktoś mnie odpowie. 

Wow, właśnie mija mi dycha na tym forum od kiedy staram się rozbujać do maca. I przez te lata wszystko mnie raczej od niego oddaliło. Ale M1 mnie do niego dziwnie zbliżyło... nie wiem tylko czy warto jeśli i tak jako główną maszynę będę musiał mieć PCta poprzez upierdliwe komplikowanie w mac os rzeczy które o dziwo w windowsie zostały dobrze pomyślane. Nie macie czasem wrażenia że te ikony po prawej stronie ekranu,  a nawet sam DOCK są udziwnione dla samego udziwnienia, żeby odróżnić się od wirdowsa? No chyba że ktoś jest Semitą i czyta od prawej strony. To by wyjaśniało dlaczego takie popularne w Holyłód. =D>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wpadłem bo bardzo nurtuje mnie jedna kwestyja a nie mogę się nigdzie doszukać
w Wirdowsie... zakładki w przeglądarce są na samej górze ekranu, bo nie ma tego TOP paska... systemowego i zakładki są nad paskiem adresu. Najważniejsze co to daje to to że nie musimy hamować kursorem żeby przycelować w zakładkę, bo dojeżdżając do górne krawędzi ekranu i klikając przełączamy zakładki. Gdyby zakładka miała chociaż 1px marginesu od górnej krawędzi ekranu, to by nie działało. Jako że przeglądarka to moje główne narzędzie pracy, zastanawia mnie czy da się taki sam efekt osiągnąć w mac os.

Nie, nie da się tego zrobić, z resztą nie miałoby to chyba sensu, bo przecież na górze ekranu, ponad oknem przeglądarki, masz jeszcze pasek menu. 

Pamiętam że po przesiadce na maka też bardzo cierpiałem z tego powodu, ale z czasem zrozumiałem, że na maku jest po prostu zupełnie inna filozofia pracy z oknami. Przede wszystkim bardzo rzadko pracuję ze zmaksymalizowanymi oknami  (co było normą na Windowsie) - o dziwo taka praca okazuje się dużo bardziej efektywna, bo dzięki aktywnym narożnikom jestem w stanie szybko przełączać się między oknami aplikacji, zamiast celować w malutkie ikonki programów w doku (odpowiedniku windowsowego paska). Polecam skonfigurować sobie aktywne narożniki, bo domyślnie są wyłączone.  

U mnie ustawienie wygląda tak:

248574816_Zrzutekranu2021-03-5o18_12_00.thumb.png.0472f952633f2039cd4944412a81c997.png

Cytat

Inne pytanie: Czy może na macu macie jakieś inne super narzędzie do błyskawicznego przełączania zakładek w przeglądarce?

Tak: skróty klawiszowe: Ctrl+Tab oraz Ctrl+Shift+Tab.

PS
To są karty, nie zakładki. zakładki to co innego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, karty karty.
No ale pasek menu jest chowalny nie? Jest opcja, że się on się chowa.. no ale wraca po najechaniu na górną krawędź. Gdyby go tak schować i żeby już nie wracał. Albo wracał tylko po najechaniu na górny prawy róg jedynie. 

Poza tym ctrl+tab to na windowsie.. tam to chyba command+ tab, nie? W każdym razie to nie to samo. 

No ale jest ten tryb pełnoekranowy dla okna? I co wtedy, czy karty nie dotykają wtedy sufitu?

No właśnie gdyby prawy górny narożnik, w ostateczności lewy...  pokazywał lub całkowicie ukrywał górny pasek menu. Tak żeby sobie karty dotykały górnej krawędzi swobodnie. Czy ja wymagam od tego super najbardziej zaawansowanego świata systemu zbyt wiele? 

Tak poza tym to ja i tak używam gestów myszy i dodatkowych przycisków myszy do poruszania się między oknami i pulpitami wirtualnymi, nie potrzebuję głupich animacji które spowalniają proces wielokrotnie i dodają niepotrzebne ekrany przejściowe. Poza niektórymi aplikacjami to w ogóle mi nie przeszkadza że wszystko jest w okienkach niezmaksymalizowanych bo nie w tym problem w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zero napisał:

Czy ja wymagam od tego super najbardziej zaawansowanego świata systemu zbyt wiele? 

Wymagasz żeby był Windowsem :) To są przyzwyczajenia z Windowsa. Nie twierdzę, że UI macos nie ma wad, ale moim zdaniem większość tego co uważamy za wady to kwestia pewnych nawyków. Pamiętam, że ten dodatkowy piksel nad kartami w Chrome również spędzał mi sen z powiek :). Obecnie, gdy przychodzi mi pracować na Windows narzekam na rzeczy, na które nigdy wcześniej pracując z Windows nie narzekałem.

Tak jak pisałem wyżej: aby wygodnie pracować z macos musiałem zmienić pewne nawyki - przede wszystkim przyjąć inną filozofię pracy z oknami - czyli nie używać okien zmaksymalizowanych na pełny ekran (co było normą w pracy z Windows) oraz korzystać z aktywnych narożników. Obecnie nie wyobrażam sobie powrotu do starych przyzwyczajeń.

Rozumiem natomiast, że to co dla mnie jest wygodne, nie musi być wygodne dla ciebie. Być może po prostu interfejs macos nie jest dla ciebie. Windows to również dobry system, może po prostu rozważ powrót jeśli wygodniej pracuje cię na Windowsie? Po co się męczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż... nie mówię o pracy z oknami.. Tylko o pracy w jednym oknie. W jednej aplikacji. Nie da się poprawić czegoś co działa dobrze. No chyba żeby była jakaś alternatywa. Oj jakże bym chciał żeby był jakiś mission control dla kart w przeglądarce. Jakieś coś co otwiera nam jakiś fajny przełącznik. Ale natywnie, żeby było szybko.  Bo rozszerzenia są dupowate. Chrome jest dupowaty w tej kwestii. 

Dock jest kiepski, dlatego widzę że ludzie już popisali pasek zadań jak z windowsa dla maca. Miało być prościej, a jest trudniej.  Tak samo z tym górnym paskiem. Za każdym razem kiedy ktoś próbuje myśleć za programistę i narzucać mu na sztywno układ wyświetlania na stałe to jest kiepsko. Właśnie dlatego przecież pierwszy iphone zrezygnował ze fizycznych przycisków. . Żeby to aplikacja decydowała o tym co i gdzie będzie wyświetlane.

Rzeczywiście już zanim napisałeś to doszedłem do tego wniosku. Już widziałem i linuxa da się odpalić i windowsa dzięki Parallels. A także natywnie linux.  Ale co ważniejsze... myślę że to tylko kwestia czasu aż ARM zawita na PC i wtedy ta niesamowita przewaga którą M1 i jego następcy dziś daje pójdzie w cholerę. Mówią mówią i mówią że to apple działa cuda bo to oprogramowanie robi robotę a nie sam hardware... bla bla bla bla... no i i co z tego. Jakby odkryli coś o czym inni nie wiedzą. Korzystają z nie swojej architektury ARM którą to firmę całą właśnie kupiła NVIDIA. Nvidia która ostatnio samymi sterownikami do GPU pokazała że jest w stanie tak zaoptymalizować renderowanie videło, że fakjumak. A windows ARM na macu działa już jak burza. AMD też już wspominało że się zabierają za ARM.  Natura nie znosi próżni. Nikt nie odda rynku mobilnego Macowi tylko dlatego że jako pierwsi w końcu wdrożyli nie potrzebujące wiatrakowania i małogłodoprądowe procesory firmowe. Więc myślę że się wstworzą dwa rynki, dla super prądo żernych gej.mingowych wymaksowanych procesorów. No i dla zwykłych gojów którzy właśnie chcą cichego taniego rozwiązania do normalnych zadań. Chyba że się okaże że nawet gry mogą działać na tym ARM tak samo dobrze. To wtedy rzeczywiście już większość śmiertelników będzie jechać na tym co potrafi być raz ciche i tanie a raz rozbuchane.  

Będzie jak z ajfonami, apple pierwsze, bo wystartowało przed resztą, ale na mecie dobiega jako margines dla tych, którzy lubią zakazane jabłko gryźć, nie myśląc o konsekwencjach. Zamiast myśleć jakby tu się nażreć bez limitu, w raju pełnym jabłek dozwolonych. Eh.. gdyby nie te machlojki to już dawno wszyscy siedzielibyśmy na linuksie jak wolni ludzie. A zbliżamy się do tego że jedynym plusem maca to będzie to że system do aktualizacji kształtów kolorów ikonek jest w cenie sprzętu. Bo rzeczywiście, płacenie za licencję wirdowsa to mnie krew zalewa. Opłacać jednego diabła czy drugiego... wychodzi na to samo.  

PS. Wymagam MYŚLENIA zamiast po prostu 'myślenia inaczej' dla samego bycia innego. MADAFAKA. Ale Ci rezerwaciści są na to za głupi. Widać tworząc rezerwat sami stali się w nim niewolnikami. 

O i jeszcze takie wideło sprzed dwu lat. 

 

Edytowane przez zero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.