Skocz do zawartości

CATALINA nowa instalacja z97 - OpenCore czy Clover?


v-on
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jadę cały czas na High Sierra ze względu na kartę nvidii. Ale teraz kupiłem RX560, więc mogę skoczyć wyżej. Planuję instalację od zera Cataliny. Podpowiedzcie proszę, co wybrać - nasz UnibootX (clover) czy OpenCore?

płyta Asus GENE VII, z97 + i5 haswell + RX560 + 32GB ram + nVme na przejściówce do slotu PCIe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie OpenCore. Oczywiście używaj bez konfiguratora, który gdzieś tam krąży w necie, gdyż bałagan robi w config-u. Przewodnik jest super napisany oraz dostarcza narzędzia, więc nie powinieneś mieć żadnych problemu. Ja chyba nigdy nie miałem szczęścia do Clover-a, zawsze coś było nie tak- a tu od szczała poszło. Jedynie musiałem na sam koniec wyłączyć debug-a/log-a i działa. 

https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodzeniem używam naszego forumowego UnibootX z HS + haswell z97 na kilku komputerach i działa super łącznie z usypianiem i speed stepem.

Ale myślałem, że może już teraz kolej na OpenCore, bo UnibootX to już prawie 1,5 roku nie był aktualizowany. Z drugiej strony po co aktualizować, jak wszystko śmiga pięknie.
Do tego mam 1 "nowy" komputer na H110 (skylake), a w UnibootX jest tylko Z170... więc nie wiem czy to pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 15:31, v-on napisał:

Ale myślałem, że może już teraz kolej na OpenCore, bo UnibootX to już prawie 1,5 roku nie był aktualizowany

To właśnie dobry powód do przesiadki na OpenCore. Na nowym hacku na z490 używam OpenCore, na starym, na z87 nadal jest Clover oparty na forumowym UnibootX, ale aktualizując do Big Sur planuję przesiadkę na OpenCore. 

Edytowane przez wujek_bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OpenCore - nie ma co już patrzeć się na Clovera. UniBootX raczej już nie będę aktualizował, zmiany ograniczają się do jakiś kosmetyk, a i nie działa w nim wszystko do końca poprawnie.

Poradnik do OpenCore jest świetnie napisany, i właściwie nic mu nie brakuje: https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.