Jump to content

Natywnie działający Bluetooth - czy BCM94360CS2 / BCM94331CD to jedyne rozwiązanie?


wujek_bogdan
 Share

Recommended Posts

Chcę do hacka podłączać słuchawki bezprzewodowe. Wiem, że mogę kupić dongla na USB, ale mam obawy czy będzie to działać dobrze. Nie chcę za każdym razem mordować się z parowaniem urządzenia, więc sądzę, że natywne rozwiązanie będzie lepsze. Widzę, że popularnym (a może jedynym?) rozwiązaniem jest BCM94360CS2 lub BCM94331CD . Czy ta karta + adapter na PCI-E to pewne rozwiązanie? Czy każde słuchawki bluetooth będą działać?

Edited by wujek_bogdan
Link to comment
Share on other sites

  • wujek_bogdan changed the title to Natywnie działający Bluetooth - czy BCM94360CS2 / BCM94331CD to jedyne rozwiązanie?

Ja powiem tak.. aktualnie mam BCM94360CD i nie mam z nim problemów. Jednakże BCM94360CD może się różnic od innego BCM94360CD Product ID, Vendor ID. Jeden będzie działa od kopa, drugi już nie. Jak kupisz od jakiegoś pewnego źródła to nie będziesz miał problemów.

Dodatkowo u jednej osoby zdarzył się taki wypadek, że przestało działać BT (chyba było to BCM94360CS2 ). System wywalał się na wgraniu Fw. Rozwiązaniem było uruchomianie kontrolera na starszej wersji macOS (to był bug systemu) albo na Windowsie. Fw wgrał się tam poprawnie i można była przełożyć moduł s powrotem.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, za linka - oszczędziłeś mi szukania. 

Dla potomnych: https://dortania.github.io/Wireless-Buyers-Guide/unsupported.html#supported-chipsets - warto pamiętać, że nie każdy natywnie występujący w Makach chipset będzie działać w najnowszych wersjach systemu. Nowsze wersje systemu porzucają wsparcie dla starszych chipsetów.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, wujek_bogdan napisał:

No właśnie, na Aliexpress, w dobrej cenie można kupić kartę już z adapterem na pci-e, ale podejrzewam, że lepiej kupować używki wyciągnięte z maków niż nówki niewiadomego pochodzenia. 

Od lat mam dwa tego typu urządzenia. Jeden to zakupiony w Chinach BCM 943602CS, model TX-AC94360. Spisuje się świetnie, zarówno w OS jak i Windows. W Windows dla BT muszę zainstalować driver, a  WiFi działa od razu. Drugi to wyjęty oryginalny (made in China) moduł z mojego padniętego iMac'a. Jest kiepski. Działa, ale czasem się wiesza i często w BIOS nie robi. Być może jest to wina adaptera w którym go zamontowałem. Nie wiem. To tyle w kontekście tych "używek i nówek"

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.