Skocz do zawartości

Natywnie działający Bluetooth - czy BCM94360CS2 / BCM94331CD to jedyne rozwiązanie?


wujek_bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę do hacka podłączać słuchawki bezprzewodowe. Wiem, że mogę kupić dongla na USB, ale mam obawy czy będzie to działać dobrze. Nie chcę za każdym razem mordować się z parowaniem urządzenia, więc sądzę, że natywne rozwiązanie będzie lepsze. Widzę, że popularnym (a może jedynym?) rozwiązaniem jest BCM94360CS2 lub BCM94331CD . Czy ta karta + adapter na PCI-E to pewne rozwiązanie? Czy każde słuchawki bluetooth będą działać?

Edytowane przez wujek_bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wujek_bogdan zmienił(a) tytuł na Natywnie działający Bluetooth - czy BCM94360CS2 / BCM94331CD to jedyne rozwiązanie?

Ja powiem tak.. aktualnie mam BCM94360CD i nie mam z nim problemów. Jednakże BCM94360CD może się różnic od innego BCM94360CD Product ID, Vendor ID. Jeden będzie działa od kopa, drugi już nie. Jak kupisz od jakiegoś pewnego źródła to nie będziesz miał problemów.

Dodatkowo u jednej osoby zdarzył się taki wypadek, że przestało działać BT (chyba było to BCM94360CS2 ). System wywalał się na wgraniu Fw. Rozwiązaniem było uruchomianie kontrolera na starszej wersji macOS (to był bug systemu) albo na Windowsie. Fw wgrał się tam poprawnie i można była przełożyć moduł s powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, reyder napisał:

Jednakże BCM94360CD może się różnic od innego BCM94360CD Product ID, Vendor ID.

No właśnie, na Aliexpress, w dobrej cenie można kupić kartę już z adapterem na pci-e, ale podejrzewam, że lepiej kupować używki wyciągnięte z maków niż nówki niewiadomego pochodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za linka - oszczędziłeś mi szukania. 

Dla potomnych: https://dortania.github.io/Wireless-Buyers-Guide/unsupported.html#supported-chipsets - warto pamiętać, że nie każdy natywnie występujący w Makach chipset będzie działać w najnowszych wersjach systemu. Nowsze wersje systemu porzucają wsparcie dla starszych chipsetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek_bogdan napisał:

No właśnie, na Aliexpress, w dobrej cenie można kupić kartę już z adapterem na pci-e, ale podejrzewam, że lepiej kupować używki wyciągnięte z maków niż nówki niewiadomego pochodzenia. 

Od lat mam dwa tego typu urządzenia. Jeden to zakupiony w Chinach BCM 943602CS, model TX-AC94360. Spisuje się świetnie, zarówno w OS jak i Windows. W Windows dla BT muszę zainstalować driver, a  WiFi działa od razu. Drugi to wyjęty oryginalny (made in China) moduł z mojego padniętego iMac'a. Jest kiepski. Działa, ale czasem się wiesza i często w BIOS nie robi. Być może jest to wina adaptera w którym go zamontowałem. Nie wiem. To tyle w kontekście tych "używek i nówek"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.