Skocz do zawartości

Dell Latitude E5420 UNIBOOTX i problem z bootowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zainstalowałem na swoim dellu e5420 osx yosemite i mam problem z zamontowaniem partycji efi i sprawieniem aby laptop uruchamiał się bez pendrive z cloverem, obecnie bez pendrive rozruch jest niemożliwy, montowałem partycję efi clover configuratorem oraz terminalem i do niej, do folderu efi przekopiowałem wszystko z folderu efi z pendrive z cloverem, niestety nic to nie dało, system nadal nie uruchamia się bez pendrive z cloverem, załączam zdjęcia jak to u mnie wygląda

IMG_1103.thumb.jpg.9737ce8c1e652099a8975e74ebff4abb.jpg 

718322846_beznazwy.thumb.jpg.78f45d3931e688a1a4100670f3d4899a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Corg napisał:

Użyć mocy google albo poświęcić trochę czasu i poczytać forum, wszystko jest "podane na tacy" kierunek już masz

bardzo mi przykro ale nie znalazłem do tej pory ani u was ani u konkurencji, może jestem ułomny ale proszę o wyjaśnienie instalacji clovera w legacy, mam postawić go jeszcze raz na usb tylko w jakiś inny sposób? Co to zmieni przy przenoszeniu clovera na dysk?

dodam ze clovera i jego konfiguracje mam znalezioną w internecie pod moj model laptopa, jedyny clover a raczej jego konfiguracja ktora byla mi w stanie uruchomic instalator osx

Edytowane przez irdo38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, irdo38 napisał:

 mam postawić go jeszcze raz na usb tylko w jakiś inny sposób? Co to zmieni przy przenoszeniu clovera na dysk?

Kompletnie nic, skoro startuje z usb to zostaw go w spokoju (unibootx jest tak zrobiony że działa zarówno w uefi jak i w legacy).

Ten sprzęt (o którym każdy wie wszystko - już raz 1 kolega z forum prosił o uzupełnienie specyfikacji co chyba umknęło uwadze) do szczęścia zapewne potrzebuje zainstalowanego clovera w legacy na hdd i tam przeniesionej działającej konfiguracji.

Jak to mówią najciemniej pod latarnią.

Zrzut ekranu 2021-05-30 101630.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak jestem ułomny :D zadziałało! dziękuję za pomoc 

mam jeszcze pytanie, w jaki sposob zaktualizowac yosemite do el capitan BEZ uzycia appstore? mam pobranego capitana w wersji dmg ale przy uruchamianiu instalatora osx chce go zweryfikowac poprzez appstore ale nie moge sie tam zalogowac bo nie rozpoznaje urządzenia, próbowałem zmieniać SN, kombinować z kartą sieciową czy kextami typu nullethernet ale nic nie pomogło

Edytowane przez irdo38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, irdo38 napisał:

mam jeszcze pytanie, w jaki sposob zaktualizowac 

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać, to forum to zajebista kopalnia wiedzy i na bank znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania. W dziale "Poradnik jak..." już na 1 str. masz skąd wziąć obraz instalacyjny(torrenty i inny szajs odpuść) i jak zainstalować macos 10.xx krok po kroku / stworzyć nośnik instalacyjny. Ta zabawa (w szczególności na lapku) wymaga sporego samozaparcia więc bez własnej inicjatywy się nie obejdzie.

Dla ułatwienia, przy starszych systemach warto podczas instalacji zmienić datę w terminalu na cirka do + roku od daty wydania i nie łącz 2 różnych problemów w 1 temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.