Skocz do zawartości

Wirtualizacja w SL bez VT-X.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję programu do wirtualizacji. Potrzebuję uruchomić czasem parę programów windowsowych. Wystarczy mi, by mógł odpalić windowsa xp.

Niestety sprawa nie jest taka prosta, ponieważ mój procesor nie obsługuje technologii wirtualizacji, a że mam laptopa, to wymiana odpada.

Mam SL 10.6.4 działający w 64bitach.

Jedyny program jaki działa bez wsparcia sprzętowego to Virtualbox, po edycji pliku maszyny wirtualnej. Niestety resetuje mi on system po różnym czasie emulacji windowsa XP, Nie wyskakuje KP, tylko komputer się resetuje, efekt podobny do twardego resetu.

Parralells Desktop 3.0 nie chciało się uruchomić pod SL, a nowsze wersje wymagają VT-X.

Fragment pliku XML maszyny, który musiałem edytować.

    






 

Czy zna ktoś działający program do wirtualizacji działający pod Snow Leopardem i który NIE wymaga technologii wirtualizacji w procesorze lub wie co zrobić by Virtualbox nie resetował komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Co takiego lepiej zostawić na Virtualnej maszynce pod vmware... XP'ka czy Windows 7 x64?
Lepiej XP, mniej zasobów potrzebuje.

windows 64 bitowy - ten 7 potrzebuje więcej więcej pamieci RAM, i chyba ogólnie więcej niż 32 bitowy , więc w 64 bitowy system bym się nie pchał na wirtualnej maszynie, instalowany normalnie to tak.

 

Co do xp czy win 7 ? Napewno xp ma mniejsze wymagania, więc wypadałoby instalować wirtualnie XP pod tym względem .

Pełna lista minimalnych wymagań sprzętowych dla Windows XP:

 

Procesor, co najmniej 233 Mhz

 

Pamięć RAM minimum 64 Mb

 

Dysk twardy 2 Gb - tyle wystarczy na sam system, ale warto pamiętać, że dodatkowe programy również wymagają miejsca na dysku

 

Stacja CD lub DVD

 

Karta graficzna obsługująca rozdzielczość 800 na 600 pikseli

 

========================

 

Microsoft przedstawił oficjalne minimalne wymagania jakie musi spełniać komputer aby było na nim możliwe używanie Windows 7.

 

Wymagany jest procesor taktowany zegarem 1GHz, 32- lub 64-bitowy zależnie od wersji Windows. Ilość pamięci operacyjnej to 1 GB dla systemu 32-bitowego i 2 GB dla 64-bitowego. Z kolei na dysku powinno być 16 GB wolnego miejsca dla 32-bitowego Windows 7 i 20 GB dla 64-bitowego. Karta graficzna powinna obsługiwać DirectX 9 oraz Windows Display Driver Model w wersji 1.0 lub wyższej.

 

W przypadku używania trybu XP wymagania odnośnie pamięci operacyjnej rosną do 2 GB a na dysku potrzeba dodatkowych 15 GB miejsca. Ponadto wirtualizacja z wykorzystaniem Virtual PC będzie wymagała aby procesor obsługiwał Intel-VT lub AMD-V ponieważ używana jest wirtualizacja sprzętowa.

Jeżeli masz mocną maszynę można by instalować windows 7 - 32 bity , a taką zapewne jest ten Twój komputer
Asus Rampage II Extreme # Intel Core i7 920 D0 @ 4.0GHz (Noctura NH-U12P SE1366) # nVidia GTX285 @ 702/2592 # SupremeFX X-Fi Audio Card # Kingston 1600MHz HyperX CL9 (3x2048) @ 1523MHz # Belkin Mini BT Adapter # Asus WL-138g v2 # Thermaltake Kandalf VA9003BWS
Dla mnie Windows XP ma juz stary wygląd i znudziło mi sie na niego patrzeć - tyle razy go instalowałem przez kilkanaście lat, dlatego też na Tej Twojej maszynie instalowałbym win 7 - ma nowy odświeżony wygląd w stosunku do XP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
VMware Fusion działa bez problemu bez VT-X. Wiem, bo sam korzystam.

Ale to na OS X... Nie mniej brak VT-X jest bardzo odczuwalny... Ten sam system i analogiczny procesor z VT-X działa cuda i system w wirtualnej maszynie działa niewiele gorzej niż bez wirtualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.