Skocz do zawartości

[iATKOS S3 2, Mac OS X 10.6.3] Realtek RTL8139 nie działa


max1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podarowałem sobie dystrybucję iDeneb, ponieważ były wielkie problemy z wykryciem sprzętu i na każdy krok "Kernel Panic" :/

Zainstalowałem sobie w zamian dystrybucję iATKOS. Jestem zadowolny, pięknie wykrył grafikę oraz dźwięk, lecz z internetem gorzej :(

 

W trakcie instalowania zaznaczyłem całą gałąź Realtek (tam był sterownik do RTL8139 i jeszcze jakiś - tylko 2). Na początek zaznaczyłem RTL8139, ale zaproponował mi po instalacji Mac "Telephone Modem" - nie wykrył karty. Lecz jak zaznaczyłem całą gałąź to...chwilę! Coś ruszyło - karta wykryta, ale nie chce połączyć :/

 

Z ustawieniem DHCP wyświetla, że adres IP nie nadaje się do połączenia z Internetem. DHCP with manual address - Connected! JUPI!!! Lecz na tym radość się kończy, bo Safari wyświetla komunikat "Your computer is not connected with Internet" lub strona startowa ładuje się w nieskończoność.

 

Ustawienia Manual - podaję wszystko...też "Connected", jednak strona startowa ładuje się w nieskończoność!

 

"Use BootP" - "No IP address detected - Disconnected".

 

Co to może być?! Jakby co, konfiguracja komputera jest pokazana w moim pierwszym poście w tym temacie: http://hamac.pl/topics5/ideneb-151-1057 ... vt2281.htm

 

Ustawienia:

Adres IP: 192.xxx.1.100

Router: 192.168.1.1

Maska sieciowa: 255.255.255.0

Adresy DNS: 194.204.1xx.1, 194.204.152.xx

 

X = ukrycie liczby

 

(mam nadzieję, że wolno mi podawać adresy)

 

Mam nadzieję, że otrzymam SZYBKĄ/BŁYSKAWICZNĄ odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było przeczytać uważnie poradnik rzooff'a... Jak instalujesz dystrybucje, nie zaznacza się w jednej gałęzi więcej niż jednej pozycji (poza paroma uzasadnionymi przypadkami), bo inaczej będziesz miał właśnie takie kwiatki.

 

Spora ilość realtek'ów jest obsługiwana "on-board" bez konieczności "doinstalowania" jakiego kext'a. Teraz odkręcić nie sposób, chyba że wiesz które kexty autor dystrybucji zmodyfikował. Przeinstaluj bez zaznaczania kextów do sieci lub z jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem - wiedziałem, że nie wolno, tylko myślałem, że w tym wypadku można wyjątkowo zaznaczyć :(

Jednak i tak, jak zaznaczę 1 opcję RTL8139, karta sieciowa nie chce zaskoczyć (nie wykrywa), tak samo jak w ogóle nie zaznaczę...

Raczej wątpię, żeby karta zaskoczyła przy zaznaczeniu TYLKO drugiej opcji (to chyba jakiś RTL86xx, ale na pewno nie RTL83xx)

 

Dlaczego karta nie chce zaskoczyć, jak w ogóle nie zaznaczę żadnej opcji? Przecież powinna się normalnie uruchomić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego karta nie chce zaskoczyć, jak w ogóle nie zaznaczę żadnej opcji? Przecież powinna się normalnie uruchomić...

Tylko niektóre...

Może użyj RealtekR1000.kext, u mnie na 10.6.3 działa dobrze.

Próbowałem - przy wykonywaniu skryptu installrelease error:

"RealtekR1000.kext: no such file or directory" (ja to piszę z pamięci)

Taki sam błąd przy installdebug.

Potem jakiś błąd przy kextunload, że jakiegoś modułu, czy czegoś nie znaleziono...

Obecnie nie siedzę przy komputerze z Mac OS X, więc nie pamiętam, jak to dokładnie było.

 

Jutro spróbuję ponownie zainstalować Mac'a i pomęczyć się z tą kartą sieciową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po dodaniu musisz ustawić uprawienia i stworzyć nowego Extensions.mkext. Najlepiej to tego celu użyj programu Kext Utility, który jest dodawany do iAtkos S3. Znajduje się w Biblioteki/Tools, albo Library/Tools. Kolejna informacja, to to że kexty dodajesz to katalogu /Extra, widoczny po uruchomieniu Show/Hide Files (Nardziędzia lub Utilities w Programy lub Programs). Oczywiście chodzi o to, ze kexta dajesz normalnie do katalogu, a potem uruchamiasz Kext Utility, czekasz chwile aż skończy prace, restartujesz komputer i sprawdzasz czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to w dystrybucjach, ale dla Retaila do wersji 10.6.3 do oryginalnego IONetworkingFamily.kext należało dodać zmodyfikowany, a w zasadzie zamienić z istniejącym tam AppleRTL8139Ethernet.kext.

Dla 10.6.4 podobnie, ale już AppleRTL8139Ethernet.kext zmodyfikowany dla 10.6.4.

W załączniku obie wersje.

10.6.4_AppleRTL8139Ethernet.kext.zip

10.6.3_AppleRTL8139Ethernet.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiem, że moja karta sieciowa to dokładnie Realtek RTL8139/810x...

@zet120, sposób który podałeś też próbowałem i nie zadziałało.

Zaznaczyłem w instalce opcję "RTL8169" i karta sieciowa wykryta i jest "Connected" - jednak i tak nie można ŻADNEJ strony wyświetlić (w Safari).

 

Odpaliłem także "Kext Utility" - jednak nadal nie działa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to:

Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)

i działa sposobem opisanym wyżej.

 

P.S.

Podczas instalacji dystrybucji nie zaznaczaj niczego związanego z siecią, a potem spróbuj raz jeszcze poprawnie (uprawnienia) zamienić ten AppleRTL8139Ethernet.kext wewnątrz IONetworkingFamily.kext

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z /S/L/E skopiuj na Biurko IONetworkingFamily.kext.

PPM na skopiowany kext i "pokaż zawartość pakietu", dalej klasycznie dwuklik na Contents, dwuklik na PlugIns i tam jest ten AppleRTL8139Ethernet.kext, zatem zamień go na ten z załącznika, zamknij otwarte okna.

Gotowy, zmodyfikowany IONetworkingFamily.kext. przeciągnij na ikonę Kext Utility on zajme się całą resztą...

 

P.S.

Widzę, że edytowałeś posta, ale jak działa to działa i choć wiele dróg prowadzi do celu w dystrybucjach nigdy tak do końca nic nie jest oczywiste. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...teraz to jest jeszcze gorzej, bo musiałem system reinstalować i ponownie karta niewykryta...

Miałem na USB działający sterownik, ale kilka godzin temu go sformatowałem i koniec :/

 

Nie mogę tego sterownika nigdzie znaleźć - to był jedyny działający poprawnie sterownik do mojej karty RTL8139/810x!

Może ktoś wie, gdzie można go znaleźć?

 

Jest to driver do Realtek RTL8139 dla Mac OS X 10.4/10.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie, gdzie można go znaleźć?

Jest na stronie producenta - Realtek'a. Do 10.4/10.5 się nadaje, ale w 10.6 działa jedynie w trybie 32bit i do tego sprawia często problemy, ale możesz oczywiście sprawdzić, może u Ciebie będzie OK.

Właśnie ten sterownik próbowałem u siebie w 10.6.3. Działa znakomicie, ale tylko w 32-bit ;)

Ale z tego co pamiętam, na stronie Realteka już nie ma sterów dla 10.4/10.5, tylko dla 10.2. Przejrzę dokładnie, może będzie...

 

EDIT

Gdzie to jest?! Tutaj http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... Down=false nie ma (tylko dla 10.0 i 10.2)! A nigdzie indziej na stronie Realteka nie mogę znaleźć!

Może bezpośredni link albo wskazówka?

 

[ Dodano: 2010-07-05, 18:50 ]

Może ktoś wie, gdzie można go znaleźć?

Jest na stronie producenta - Realtek'a. Do 10.4/10.5 się nadaje, ale w 10.6 działa jedynie w trybie 32bit i do tego sprawia często problemy, ale możesz oczywiście sprawdzić, może u Ciebie będzie OK.

CZY KTOŚ W KOŃCU ODPOWIE??? Na stronie Realteka tylko stery do 10.0, 10.1 i 10.2, wszystkie nie działają :/

Przeszukuję Internet już godzinami przez Google i tylko "RTL8169 driver for Mac OS X 10.4/10.5" lub "RTL8139 driver for Mac OS X 10.2" lub niedziałające linki...

 

Może ma ktoś to u siebie? Jeśli tak, to niech zapoda linka/załącznik - będe wdzięczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY KTOŚ W KOŃCU ODPOWIE???

Nie krzycz. Nie wszyscy żyją w hacku lub hackiem...

Spróbuj te:

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=13&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false#7

BTW Są to najnowsze stery, oficjalnie już wspierane przez 10.6 - nowość z 30 czerwca... osobiście nie testowałem, za to będziesz miał okazję sprawdzić.

PS Nie przejmuj się że są opisane do 8169/8111 - najczęściej są to uniwersalne sterowniki i do starszych modeli także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub ten:

http://www.kexts.com/view/152-realtek_8139_(32+64)bit_drive.html

To jakieś stare, ale twierdzą:

http://www.applelife.ru/topic/24906-%d0%be%d0%b1%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5-1064/page__view__findpost__p__198452

ze działa zarówno w Leo jak i Snow10.6.3 i 10.6.4 i to w 32 i 64bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.