Skocz do zawartości

Atheros AR9285 nie działa


desperato
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Udało mi się uruchomić tą kartę (Snow 10.6.4) wg opisów na innych forach, ale nie do końca. Mianowicie instaluje się ikonka od airporta, ale nie działa wyszukiwanie sieci i nie chce się łączyć. Ludzie mają ten sam problem z tą kartą i podobnie jak im, nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Może ktoś z forumowiczów walczył z tą kartą i wie o co chodzi ?? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna dygresja... stwierdzenie

Udało mi się uruchomić tą kartę

stoi w sprzeczności:

nie działa wyszukiwanie sieci i nie chce się łączyć

 

A teraz do rzeczy, czy masz na notebooku przełącznik wifi na obudowie?

Czy podczas startu z -v widać jakieś komunikaty związane z kartą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna dygresja... stwierdzenie
Udało mi się uruchomić tą kartę

stoi w sprzeczności:

nie działa wyszukiwanie sieci i nie chce się łączyć

Jakoś nie lubię jak ktoś tnie czyjeś wypowiedzi, pozbawiając je kontekstu i nie wkłada mninimum wysiłku w czytanie ze zrozumieniem. Ale nie o tym miało być ...

 

A teraz do rzeczy, czy masz na notebooku przełącznik wifi na obudowie?

Czy podczas startu z -v widać jakieś komunikaty związane z kartą?

Mam przełącznik na obudowie i próbowałem już go używać ... nic się nie zmienia. Kext od tej karty to IO80211Family z dodanym ID mojej karty (do Atheros21.kext) i wg systemu jest ładowany poprawnie. Problem jest dokładnie opisany tutaj :

http://osx86.net/f5/atheros-card-9285-t4431/]http://osx86.net/f5/atheros-card-9285-t4431/

Może ktoś walczył i wie jak to rozwiązać ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Samsung'u N150 miałem ikonkę wifi ale nie dało się połączyć; urządzenia na portach usb np. mysz, się strasznie ścinały.Używałem iAtkosa S3 v2 , są tam jakieś kexty do atherosów.

 

Problem jest dokładnie opisany tutaj :
http://osx86.net/f5/atheros-card-9285-t4431/

Linki do zewnętrznych stron podajemy w formacie Code!

 

Niech admin czy tam moderator coś z tym zrobi.

 

PS.Sam mam kartę AR5007EG która nie działa mi pod Snow.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie licz na uruchomienie tej karty w pełni. Od dłuższego czasu wszyscy posiadacze chociażby Asusa K50IN starają się ją doprowadzić do działania - bez skutku. Lepiej ją wymienić~

 

Co do CountryCode - to też nie da rady, multum ludzi próbowało. Karta w żadnym wypadku nie "działa super" :)

 

[ Dodano: 2010-08-17, 00:12 ]

Mam nadzieję, że moderatorzy wybaczą, ale wraz z aktualizacją 10.6.5 Atheros AR9285 działa natywnie. Oto kext:

 

http://uploading.com/files/94fm2e33/IO80211Family.kext.zip/

 

W załączniku zrzut działającego (wreszcie) wifi :-) Ja jednak pozostanę przy moim Dellu, gdyż działa bardzo stabilnie, a poza tym z tego co widzę - ma większe prędkości transferu wewnątrz sieci.

post-1188-13904295228846_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heel YEA! Jak tylko uda mi się naprawić system to biorę się za instalację wifi :>

 

[ Dodano: 2010-08-17, 18:08 ]

System naprawiony, kexy zainstalowany. Wreszcie wykrywa mi sieci! Niestety nie mogę uzyskać dostępu do internetu. Niby łączy się z samą w sobie siecią ale pobiera jakiś lewy adres IP, nie otrzymuje serwerów DNS. Router to Netgear WNR200. Miał go ktoś? Może mam w nim włączone jakieś zupełnie nie potrzebne zabezpieczenia przez które system ma problem z połączeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System naprawiony, kexy zainstalowany. Wreszcie wykrywa mi sieci!...

Udało Ci się na 10.6.4 ?? Jak to zrobić bo się męczę i nic, na 10.6.3 działa świetnie.

 

Fota dla Ciebie:

 

zrzutekranu20100818godz.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Kext dla Ciebie:

 

http://www.sendspace.pl/file/2156d9e094c581b136c1bf2

 

Kext Utility do uprawnień:

 

 

 

http.://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=140647

 

Co nie zmienia faktu że:

 

zrzutekranu20100818godzr.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Co robiłem?

 

1. Rozpakowanie pliku.

2. Wrzucenie do /S/L/E.

3. Uruchomienie programu Kext Utility.

4. Reset komputera.

 

 

Powiedz mi proszę czy istnieje możliwość downgradu do 10.6.3. to może wtedy będę mógł się połączyć z siecią i mieć dostęp do internetu, a nie tylko połączyć z siecią :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, Robię dokładnie to samo i mam kernel panic. Widocznie przyczyną jest modyfikowany kernel pod atoma. 10.6.5 też panikuje, a nowego kernela jeszcze nie ma zrobionego chyba. W Twoim przypadku wygląda mi to na ustawienia w routerze, coś z DHCP albo z zabezpieczeniami, może jest filtrowanie adresu MAC włączone ?? Spróbuj ręcznie przypisać IP.

Nie robiłem downgradu i nie wiem czy się da, mam po prostu kilka komputerków na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam modyfikowany kernel Qoopz 10.3. Na vanilli miałem ciągłe kernel panici.

 

Zabezpieczenia: WPA-PSK [TKIP] + WPA2-PSK [AES]

Filtrowanie MAC: Wyłączone

 

Objaśnisz mi dokładniej co może być nie tak z DHCP. Kurcze kiepska sprawa bo nie mam teraz dostępu do żadnej sieci poza moją :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.