Skocz do zawartości

niepelne dzialanie myszy Apple A1152


marjaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupilem ostatnio te myszke i niestety pracuej jakby to powiedziec w niepelny sposob.

Tak wiec, nie odroznia lewo od prawego klawisza. Pomimo ustawienia wlasciwosci w preferencjach systemowych z uporem maniaka dziala tak jakby miala tylko jeden klawisz, boczne po scisnieciu dzialaja, nacisnieta kulka rowniez dziala.

Dosc irytujace jest naciskanie ctrl + klikniecie mysza, aby uzyskac dzialanie "prawego" klawisza.

 

Moze macie jakeis pomysly aby zmusic ja do dzialania.

 

Pozdrawiam mj

 

ps. Zaraz sprawdze dzialalnie zwyklem myszy "logitech"

 

I zgodnie z moim przewidywaniem, ta "zolza" dziala - to znaczy prawy klawisz zachowuje sie tak jak powinien sie zachowywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marjaz, Jak dla mnie możliwe 3 przyczyny...

1. Zwalona mysz

2. Skopane preferencje klawiatury i myszy w preferencjach systemy - spotkałem się z tym w iPC i XxX

3. Coś nie w porządku z USB

 

Aby myszka apple'a rozpoznawała prawy klawisz (jak go ma np mighty mouse) to musisz to ustawić w preferencjach systemowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel preferencji znajduje się:

/System/library/PreferencePanes/Keyboard.prefPane

Wyciągnij sobie go pacifistem np. z updejtu combo 10.5.6

Pamiętaj że potrzebny pewnie też będzie

Trackpad.prefPane

Oba zostały zmodyfikowane przy 10.5.6

Oczywiście zachowaj uprawnienia i takie tam zwykłe sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, brzmi to groznei ;), do takiego etapu jeszcze nie doszedlem :)

A mozna dokladniejsza troszke instrukcje na temat tych uprawnien?

Zaraz sie biore za sciagniecie update 10.5.6

 

dziekuje z gory

 

Jeszcze jedno pytanie, jesli dobrze rozumiem mam zamienic prefrencje klawiatury i myszy?

 

Ciekaw jestem jak sie to wszysko zachowa, biorac pod uwage, ze uzywam laptopa, a wiadomo ze na laptopie zarowno mysz jak i klawiatura to Ps/2.

 

Moze tu tkwi przyczyna zlego dzialanai myszy, bo co do dzialania klawiatury, to nie mam zastrzezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety... zaplecze w postaci znajomości podstaw systemów UNIX/Linux jest niezbędne przy takim grzebaniu... trzeba wiedzieć co to uprawnienia i właściciel plików... w UNIX'ach od zarania dziejów to jest działa i będzie działało w przeciwieństwie do systemów MS w których nie wiadomo OCB...

 

poczytaj o komendach

chmod

chown

jak je używać itd... w google są setki poradników i wierz mi, w każdym linuxie, mac os x'ie czy solarisie będą tak samo działać...

 

po przegraniu oryginalnych z 10.5.6 ustaw uprawnienia:

właściciel powinien być root:wheel

uprawnienia 755

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak sie to wszysko zachowa, biorac pod uwage, ze uzywam laptopa, a wiadomo ze na laptopie zarowno mysz jak i klawiatura to Ps/2.

 

Testowałem 10.5.6 retail na komputerze z klawiaturą i myszką PS/2 - działało wszystko tak jak powinno.

 

BTW, czy używasz na raz klawiatury PS/2 i myszki USB? Ważne jest wtedy jaki fix do PS/2 użyłeś, bo są 2:

1. Klawiatura PS/2 zawsze i ewentualnie mysz PS/2

2. Mysz PS/2 zawsze i ewentualnie klawiatura PS/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mnie zastrzeliles, ;)

Nie ,pamietam co musialem odznaczyc podczas instalacji, ale wydaje mi sie, iz odznaczalem w 2 miejscach aby pojawil sie Ps/2.

W lapie uzywam zarowno myszy jak i kawiatury, jak dluszej zamierzam siedziec, to wlaczam zewnetrzna mysz,

Wychodzi na to iz uzywam i klaw i myszy ;)

 

Jak mi niebedzie dziala myszka apple to sie z tego powodu przeciez nei zabije ;), mysz hp dzial poprawnie, to znaczy dzial prawy klawisz.

 

Wlasnie sciagam 700 MB poprawki 10.5.6 - sprawdze, czy pliki od myszy sa takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi niebedzie dziala myszka apple to sie z tego powodu przeciez nei zabije ;), mysz hp dzial poprawnie, to znaczy dzial prawy klawisz.

 

Tak jak pisałem wcześniej, w applowskiej myszce aby zadziałał prawy klawisz trzeba go uaktywnić, ustawiając w preferencjach... inne myszki nazwijmy je "generic" nie wymagają takiego ustawienia, ponieważ system sam je tak domyślnie ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.