Skocz do zawartości

Problem z FireWire


Marucins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Przez ostatnie wojaże z dyskiem zauważyłem iż FireWire nie jest dużo szybsze niż USB (paradoks) - akurat ten dusk ma taka możliwość zmiany gniazda połączenia (2xIEEE, USB, SATA)

 

No to zarzuciłem jakiś tester. Xbench

 

Wtedy już miałem czarno na białym że coś jest nie tak. Posiadam w notku 4 pinowy FW - dysk ma 6 pinowy (łącze standardowym kablem 4pin to 6 pin) dysk to Seagate FreeAgent Pro 750GB

 

FireWire IEEE 1394

obrazek1h.jpg

 

USB

obrazek2.jpg

 

 

Czy to może być przyczyna jakiegoś kexta czy to jest wina sprzętu?

 

Dodatkowo dodam iż jak przechodzi test pod FireWire to na Sequential Write - mój wewnętrzny dysk w notku wydaje taki cichy pisk (nie na tyle cichy ab go nei słyszeć), czy może to z gniazda IEEEE sam nie wiem - ale boje sie że to kurewstwo może przyczynić się do padnięcia hdd. Na US tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FireWire IEEE 1394 ma teoretyczny maksymalny transfer 400Mb/s (50MB/s)

USB 2.0 ma teoretyczny maksymalny transfer 480Mb/s (60MB/s)

 

W praktyce wygląda to trochę inaczej... tu FireWire 400 lepiej wypada od USB 2.0 i Twoja obserwacja dotycząca transferu jest jak najbardziej prawidłowa... transfery też nie wyglądają na bardzo złe, fakt może delikatnie powinny być większe, ale sam rzadko widywałem transfery na USB/FW400 większe niż 30MB/s.

 

Co do pisków, etc... to raczej wątpliwe że taki "pisk" wydaje Ci wewnętrzny HDD po podłączeniu do kompa dysku poprzez FW... raczej stawiał bym na jakiś błąd elektroniki FW..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pod Linuxem czy Windowsem tego nie było tego pisku.

 

Pojawia się on np przy kopiowaniu plików na zewnętrzny dysk. Wpierw myślałem iż dane lecą i jakimś cudem bierze w tym udział cache z wewnętrznego dysku. Ale to nie możliwe.

Po tym dźwięku wygląda to na pracę dysku (ale bardzo głośną) takie obracanie talerzy i szuranie po czymś.

 

 

Zostałem przy FW - zawsze to mniej zajętych portów USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pod Linuxem czy Windowsem tego nie było tego pisku.

 

A to ciekawostka... na pewno nie ma tego problemu pod innymi systemami na tym sprzęcie... może problem ujawnił się dopiero teraz... może zmieniłeś coś w konfiguracji komputera co mogło mieć wpływ na takie objawy... inaczej podłączone urządzenia usb, etc... w inne gniazdka podpięty dysk i komputer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.