Skocz do zawartości

Instalacja IATKOS s3 v2 na Toshiba u500-17e


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądam to forum od dawna i wiele sie juz dowiedziałem. Wkońcu zabrałem sie za instalacje w/w dystrybucji na moim lapku. Oto co zaznaczam przy instalacji:

Bootloader - Cameleon RC5

Patch - /extra directory, fakesmc, dissabler

Modified Kernels - qoopz 10.3.0

Drivers - Main hardware - Sata/ide - AHCI SATA

Sound - Voodoo

PS/2 - Voodoo

Laptop hardware - Card reader

VGA - Nvidia - Enablers - NVEnablers

Networks - Wired - Realtec8168

 

Specyfikacja mojego sprzętu:

 

Procesor Intel Core 2 Duo T6600 2.20GHz 2MB cache

Prędkość CPU 2,2 GHz

Pamięć RAM 2 GB

Rodzaj pamięci DDR 2 800 MHz

Pojemność dysku 320 GB

Przekątna wyświetlacza 13,3"

Rozdzielczość max. LCD 1280x800

Karta grafiki nVidia GeForce G210M

Chipset Intel GM45 ICH9-M

 

Opis problemu:

IATKOS instaluje sie z w/w ustawieniami bez problemu, jednak początkowy filmik strasznie rwie obraz i dzwiek (instalowałem tez bez sterownika dzwieku i tak samo obraz rwało czyli przypuszczam, ze to problem ze sterownikiem ekranu) bez względu jaki sterownik wybiore. Ma ktos dobry kex do GF G210M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootloader - Cameleon RC5

Patch - /extra directory, fakesmc, dissabler

Modified Kernels - qoopz 10.3.0

Drivers - Main hardware - Sata/ide - AHCI SATA

Sound - Voodoo

PS/2 - Voodoo

Laptop hardware - Card reader

VGA - Nvidia - Enablers - NVEnablers

Networks - Wired - Realtec8168

 

Po co wybierasz zmodyfikowany kernel? W Twoim przypadku to zbędne...

Jeśli zaś chodzi o PS/2, raczej proponowałbym ApplePS2Controller + AppleACPIPS2Nub. Co do grafiki - zgadzam się z kolegą wyżej, jednakże raczej wystarczy sam Graphic Enabler, bez dodatkowych stringów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wystarczy sam Graphic Enabler, bez dodatkowych stringów :)

 

Nooo. Założyłem, że najprostsze rzeczy zostały już przez autora przetestowane :-)

 

Jak wybieram tą opcje w Bootloader Option to wywala mi błąd po instalacji. Działa tylko na NVEnablers albo nativ (ta opcja poniżej NVEneblers)

 

Po co wybierasz zmodyfikowany kernel? W Twoim przypadku to zbędne...

 

Inaczej nie zainstaluje systemu :/

 

Jeśli zaś chodzi o PS/2, raczej proponowałbym ApplePS2Controller + AppleACPIPS2Nub

 

W czasie instalacji po wybraniu Custom nie mam tych opcji, rozumiem ze instalować je po instalacji tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aplauz, man_of_the_oak, zauważyłem że kolega chce być poprowadzonym za rączki, nie znając nawet podstaw typu:

Inaczej nie zainstaluje systemu :/

Jeżeli nie wybierzesz żadnego kernela, to zainstaluje ci się oryginalny Vanilla, który obsługuje wszystkie procesory z serii Core, Dual-core, i3/i5/i7 i wyjątki.

Przeczytaj sobie porządnie ze 2razy ten wątek:

http://hamac.pl/topics4/jak-zaczac-vt1023.htm

+ inne z działu FAQ np Grafika:

http://hamac.pl/topics4/jak-uruchomic-karte-graficzna-nvidia-vt1799.htm

Nie będziemy wszystkiego co jest w poradnikach przepisywać tu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kolego, wznawiam instalacje, tym razem w Custom wywale QOOPZ 10.3.0 i NVEnablers z sekcji VGA. Dodam za to Graphic Enabler z seksji Bootloader Option. Dam znac za 30 minut czy poszło ;]

 

EDIT: Jestem po instalacji. System wstał (mimo ze przy koncu instalacji laptop sie zrestartował) ale grafa tnie nadal i nie ma dzwieku tym razem. W sekcji Drivers - Sound wyłącze voodoo a zaznacze AppleHD i w Bootloader options wyłacze Graphic Enabler a zaznacze NVEnablers

 

EDIT2: z w/w ustawieniami OS X oczywiście wstał ale dalej strasznie tnie grafa. Sprawdze jeszcze sterowniki Nvidii DVI/VGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.