Skocz do zawartości

Naprawa problemu synchronizacji czasu Mac Os X/Windows7


Rekomendowane odpowiedzi

Naprawa problemu synchronizacji czasu Mac Os X/Windows7/Vista

20109_tarcza_zegar.jpg


Użytkownicy którzy na bieżąco korzystają na komputerze z dwóch systemów czyli Mac Os X i Windowsa 7 bądź Visty zauważyli pewnie problem z dziwna synchronizacją czasu w komputerze. Ot typowy przykład – pracujemy na Snow Leopardzie czas mamy ustawiony dobrze, potrzebujemy na chwile Windowsa, robimy szybki restart komputera, odpalamy Windows i… nagle okazuje się że zegar systemowy jest przesunięty o np. dwie godziny do przodu (albo do tyłu – już nie pamiętam). Przyczyna jest prozaiczna, otóż Mac Os zapisuje w biosie czas UTC, Windows czas lokalny. Tak więc jakby tego nie ustawić to zawsze po restarcie się rozjedzie. Jest na to bardzo dobre rozwiązanie. Robimy mała zmianę w rejestrze Windowsa i problem mamy z głowy.

1. Klikamy w Windowsie w przycisk Start -> Uruchom -> Regedit

2. Szukamy teraz gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\TimeZoneInformation

3. W prawej części okna regedit klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy NOWY -> Wartość DWORD (32bitowa)

4. Nadajemy tej wartości nazwę „RealTimeIsUniversal” (oczywiście bez cudzysłowów), klikamy Enter

5. Teraz dwa razy klikamy lewym przyciskiem myszki na tej nowa utworzonej wartości i zmieniamy zawartość pola „Dane wartości” z 0 na 1. Klikamy OK i zamykamy Regedita

6. Teraz restartujemy komputer i ładujemy Mac Os X’a. Ustawiamy tam prawidłowy czas i to wszystko. Od teraz zarówno Mac Os jak i Windows będą miały właściwą godzinę i nie będą się rozjeżdżać.


Źródło - szkielkoioko.xsk.pl


EDIT 314TeR
W złączniku przygotowany przeze mnie gotowy wpis do rejestru, wystarczy "rozklikać", zrestartować system i ustawić prawidłowo czas.

Windows_UTC_Real_Time.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jest o tym topic, jak sobie ktos zyczy moge zamiescic zrobione przeze mnie pliki reg ktore wystarczy odpalić, nie trzeba bawic sie w reczne edytowanie.

 

Zrobilem regi do wlaczenia AHCI po zainstalowaniu juz windowsa (Vista, Win 7) oraz reg do zmiany czasu.

 

PS. Dobrze w sumie ze zrobiles krotki tutek, obecnie jest tylko podpieta rozmowa z rozwiazaniem w srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b00e8b6d30652c4.html

 

Robiłem to pare razy bo myślałem że może coś źle robie ale tak nie jest (daje s creena powyżej)

I nie działa.

Nie wiem, może coś źle na macu robie ? Czy w tym wypadku jeśli mam automatyczną synchronizacje wystarczy odpalić snowa i tyle czy ustawić tam ręcznie czas ? dodam że próbowałem tego i tego i nic.

 

[ Komentarz dodany przez: 314TeR: 2011-08-09, 18:20 ]

Proszę o zapoznanie się z regulaminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie widać na tych screenach.

 

Powtórzę jeszcze raz, w/w metoda działa, jest sprawdzona osobiście przeze mnie na paru komputerach i jeśli Ci coś nie działa to nie z winy w/w poradnika a widać coś przeoczyłeś lub są inne powody o których pojęcia nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki są niezgodne z regulaminem (za co dałes mi ostrzeżenie) wieć dokładniejszego już nie dam.

 

Powtórze że mi ona nie działa. W Windowsie mam zrobienie wszystko poprawnie tak jak pisze więc tutaj anpewno nie mam problemu. Niech mi ktoś powie co trzeba zrobić na macu z ustawieniem tej godziny ? Bo osobiście zmieniam tam automatczną synchronizacje na ręczną i tyle. Robie coś źle ?

 

P.S po instalacji maca nie robiłem tylko tego DSTT bo z tego co czytałem jest to wogóle mi nie potrzebne. Może to być winą problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki są niezgodne z regulaminem (za co dałes mi ostrzeżenie) wieć dokładniejszego już nie dam.

Niezgodne z regulaminem są tylko linki prowadzące poza forum nie ujęte w tagach code.

 

P.S po instalacji maca nie robiłem tylko tego DSTT bo z tego co czytałem jest to wogóle mi nie potrzebne. Może to być winą problemu ?

Gdzie to wyczytałeś? :shock:

 

U mnie również ta metoda działa bez problemów. Zobacz jeszcze czy Windows synchronizuje czas przez internet - jest to w ustawieniach daty i godziny na którejś z zakładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem temat z tym co on oferuje i stwierdziłem że jest mi to nie potrzebne. Obecnie mam skonfigurowanego maca do mojej pracy i jest ok, więc nie narzekam.

Windows nie synchronizuje automatycznie bo wyłączyłem to podczas testów ale z odpaloną opcją też nie działa.

 

Janek202, możesz mi przyblizyć jakie te strefy mają być ? Na Windowsie mam strefe UTC +1 (Opcja z Warszawą) A na Leopardzie jedyną polską szczecińską ale to raczej jest prawidłowo co nie ?

 

[ Dodano: 2011-12-03, 22:01 ]

up, ponawiam bo problem nadal jest. A wykonuje wszystko idealnie dobrze jak w poradniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chyba źle się zrozumieliśmy. Chodzi mi o to, że metoda niby działa, ale po uśpieniu i wybudzeniu ze sleepa XP zaczyna pokazywać czas w UTC dopóki się go nie zrestartuje.

 

[ Dodano: 2012-03-28, 17:35 ]

Musiałem jednak poszukać innego rozwiązania, bo to które podlinkowałem powodowało opóźnianie zegara. Ostatecznie wykorzystałem wyciągnięty z którejś wersji Boot Campa plik AppleTime.exe. I teraz działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Wiem czemu niektórym nie działa opisany sposób, sam miałem z tym problem, robiłem jak w opisie i nic. Rozwiązaniem jest uruchomienie rejestru w trybie administratora (napiszcie o tym w 1 poście).

Start -> Uruchom -> wpisujemy "Regedit" potem PPM i "uruchom jako administrator" dalej lecimy według tutka, robimy wpis w rejestrze następnie uruchom ponownie i odpalamy OS X, ustawiamy prawidłowy czas znowu uruchom ponownie i do windows`a. Czas jest taki sam w obu systemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.