Skocz do zawartości

Leo i Toshiba A200-1AX


PePe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z sugestią rzooff'a zakładam temat odnośnie moich walk z instalacją Leoparda na Toshibie A200-1AX.

 

Toshiba - A200-1AX (PSAE6E-01000VPL)

* Procesor: 1800MHz, Intel® Core™ 2 Duo Processor T7100 L2 cache 2MB FSB 800Mhz

* Pamięć: 2048 DDR II, możliwość rozbudowy do 4 GB, dwa gniazda soDIMM

* Karta graficzna: ATI® Mobility™ Radeon™ HD2600 z 256MB pamięci (do 1279 MB pamięci TurboCache)

* Dysk 200GB Serial ATA , nagrywarka DVD-SuperMulti

* Chipset Intel PM965 Express

 

Nieco dokładnie o moim lapku tutaj

 

Zbiorę jeszcze raz to, o czym pisałem w innych działach:

Instalacja iDeneb 1.4 zakończona niepowodzeniem.

za pierwszym razem przy uruchomeniu wywala sie grafika - szeregi nieskoordynowanych kwadracikow, typowe dla problemow z ukladem graficznym; tylko te baziera i nic ponadto

za drugim razem po zainstalowaniu systemu, obrazu calkowicie brak, ale pojawia sie jakas muzyczka i jakis pan w ingliszu cos tam mi tlumaczy, a jak dusze klawisze kursorów to to slysze ze cos tam przeskakuje, bo tylko pikniecia slychac;

 

po instalacji kalyway 10.5.1, mialem komunikat ze inst zakonczona sukcesem, a przy starce mam cos takiego:

boot0: MBR
boot0: done
HFS+ partition error

 

Padła sugestia, że korzystam ze zbyt starych distro i może to być wina tego właśnie. Tylko że miałem problem ze znalezieniem czegoś nowszego.

Aha - rzoof pytał dlaczego wybrałem kernel voodoo a nie vanilla, przy instalacji iDen1.4. Odpowiedź być może kogoś zdziwi - nie miałęm takiej możliwości. Sam się zdziwiłem, ale kiedy dałem dostosuj, to na liście kerneli nie miałem waniliowego, a najbliższy moim "potrzebom" był voodoo.

 

Cały czas próbuję, walczę. Chyba rzeczywiście muszę poszukać nowszych distro (a szukałem już sporo... mam 3 ściągnięte, a Leo4All padł mi przy 59% postępów ściągania na dysk).

 

EDIT: Aha... a jakie distro polecacie dla mnie? Próbuję pobrać Leo4All 10.5.2 w tym momencie. Wiem, że linków podać nie możecie, ale chociaż jakie distro i wersje mam szukać, żeby mieć największe szanse na sukces.

(Kieyd to piszę, widzę, że powtórna instalcja kalywaya to porażka :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amiga mi podobnie poradził wcześniej jak instalowałem u siebie iDeneba żeby nie zaznaczać grafy, zaznaczyć ICHx od chipsetu i było git. Tylko mamy różne grafiki ale chyba to nie problem.

 

Ja osobiście polecam iDeneba 1.4, wcześniej miałem 1.3 i nie wiem czego 2x dłużej się włączał a teraz bez porównania dużo lepiej :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w przypadku ATI HD2600 trzeba zaznaczyć fixy dla niej podczas instalacji inaczej będzie taki śmietnik na ekranie...

 

Przeca mam HD2600 :) Jak nic nie zaznaczę to spokojnie mogę w safe mode potem wejść i zainstalować poprawne stery. Bo wiadomo, że normalnie się nie odpali ;) Przed 10.5.5 mogłem spokojnie wybrać stery podczas instalacji, od 10.5.5 coś się pitoli, ale to nie ma znaczenia - da się zrobić jak pisałem przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać co ati to inne kalosze... moja HD3870 bez natita pokazuje śmieci na ekranie, os x ją rozpoznaje, ale nie potrafi poprawnie zaincjalizować... a w safe mode też mam śmieci...

 

PePe, Jakie to HD2600 - XT, Pro...

 

* Chipset Intel PM965 Express

 

Jeśli 965, to pewnie masz ICH8-M - sprawdź czy taki jest, jeśli tak to sprawdź w biosie czy masz przełącznik AHCI/Legacy(IDE) mode... jeśli tak, ustaw na AHCI i koniecznie zaznacz ICH fix podczas instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady. Przez weekend nie miałem czasu, ale jeszcze dziś spróbuję znów odpalić Leona. Będę pisał na bieżąco o efektach ;)

 

314TeR, to jest karta laptopowa - Mobility HD2600, więc chyba nie ma tu wyróżników dla XT, Pro etc. W każdym razie nie spotkałem się z różnymi wersjami tej karty, a swego czasu dość mocno męczyłem temat tej karty, bo miałem problemy ze sterownikami i musiałem sobie patchować stery z wersji stacjonarnej na mobility. (A może prawię jak n00b? ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz coś zakumałem... Jak raz instalowałem, to uruchomienie zakończyło się - jak mówił admin - pojawieniem się syfu na ekranie. Wejście w safe mode zakończyło się... nieco innym syfem :P No nic... Idę dalej walczyć ;)

 

(Aha... zna ktoś stronę gdzie fajnie byłby wykaz poleceń do trybu tekstowego, tak żebym miał to w pigule? Dopiero się rozwijam w tym temacie, wciąż bywa, że napiszę coś z DOSa ;) a nie potrafię znaleźć jednej sensownej strony w necie, gdzie było by to co dla mnie ważne w jednym miejscu.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR, to jest karta laptopowa - Mobility HD2600, więc chyba nie ma tu wyróżników dla XT, Pro etc.

Sprawdź jakie Device ID ma twoja karta i poszukaj po nim na insanely, może komuś się udało uruchomić tę kartę. A ten "syf" powstaje dlatego że OS X Ci tę kartę rozpoznaje, ale nie uruchamia ją nie tak jak producent karty przewidział... Poszukaj, może zwykły Natit.kext wystarczy... z moją 3870 wystarcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac OS X to UNIX, komendy takie same jak w każdym linuxie/unixie... cp, ls, mv itp itd są wszędzie takie same...

Na szczęście jestem noobem, ale tyle wiedziałem ;) Chodziło mi tylko o to, czy znacie jakąś stronę, gdzie by to było jakoś sensownie "posortowane", żeby wygodnie się z tego korzystało, bo stronki które ja widziałem wydawały mi się dość chaotyczne.

 

Kolejna instalacja umarła... Kalyway 10.5.1 zgodnie z wczesniejszymi sugestiami nie ruszyło. Instalacja, restart, wyciągam płytę na ekranie

b0 error

 

Ech... iDeneb 1.4 w napędzie już mieli. Sprawdzę jak tu się sprawdzą Wasze rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUKCES :D

iDeneb 1.4

Jak narazie jedynym rozczarowaniem jest brak tej oryginalnej tapetki Leoparda ;) ;) ;) Nie wiem dlaczego jej nie widać w iDen, ale dociagnę ją, bo przez ostatnie 2 tygodnie była moją tapetą w windowsie ;)

Chyba jeszcze nie ma dźwięku, zaraz podepnę internet, zobaczę co działa, a co nie.

 

System wykrzaczał się kiedy go uruchamiałam normalnie. To jeszcze ta nocna instalacja, która tylko raz się wywaliła i nie sprawdzałem dalej bo już padałem na pysk. Tymczasem odpaliłem kompa teraz i co - po uruchomieniu z parametrem -x pełen sukces... aż wierzyć nie mogłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dłuższy czas nie miałem czasu na siedzenie przy kompie, ale dziś wracam i biorę się za robotę... wiecie... wczoraj był u mnie na imprezce kumpel ze swoim macbookiem... nie chciałem mu go oddać ;) zobaczyłem parę kolejnych rzeczy i już wiem na pewno, że windows 7 raczej mnie nie zainteresuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mi dzialac nie chce... nie wiem czy to kwestia tego, ze cos zle robie, czy kwestia zlych kextow... masakra :/

 

natit.kext powinienem szukac pod konkretny model karty, czy to jest sterownik "ogolny" do wszystkich kart; po sciagnieciu z insanely mam problem, bo widze tam tylko cos odnosnie serii "x" i nei wiem czy do mojego radka hd2600 na pewno to dobry wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natit działa na tej samej zasadzie co nvkush, ncdarwin itd... to jest taki specjalny kext który informuje kernel którego kexta ma użyć do obsługi twojej karty VGA. Sam w sobie nie jest to sterownik... popularnie tę technikę nazywa się "inject".

 

A tym że nic nie działa, nie przejmuj się... czasami trzeba zrobić klika, kilkanaście instalacji i wypróbować różne płytki i różne kombinacje ze sterownikami zanim znajdzie się tę właściwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo4All z kextem do mojej karty graficznej, który był do wybrania w czasie instalacji nie wstaje. Wywala ten gówniany mix graficzny.

W trybie [-X] wstaje bez problemu, tyle że dość długo się ładuje.

 

iDeneb 1.4 przeinstalowany, dał mi tyle, że wiem, że działa muzyka po wybraniu kexta muzyki mojej karty, bo system wstał sobie ładnie i zaczął coś mi tam grać na wstępie. Tylko jest jedno ale - nic nie widać. Ciemność widzę. W trybie bezpiecznym też nie startuje grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie... jeśli ktoś ma chwilę, to proszę o pomoc... rzućcie okiem na poniższe linki, bo ja już tracę siły do pracy nad Leo :/

 

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=94090

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=64269

 

znalazłem tu sposób na odpalenie systemu w normalnym trybie, a nie w bezpiecznym (tylko w takim odpala mi się Leo) - wymaga to usunięcia kextów ATI oraz wymuszeniu ręcznie wskazanej rozdzielczości; jeśli ktoś potrafi napisać tutorial "dla debila" co i jak mam zrobić to będę wdzięczny, bo mi już się ręce załamują nad tym :(

(te tutoriale są chyba pisane dla osób, które są już świetnie obyte z tematem osx, bo takie noobki jak ja to ni w ząb nie są w stanie nic wskórać...)

 

Linki zewnętrzne podajemy w formie CODE. Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PePe, Link nr 1 jest w miarę wartościowy nr 2 - to totalne muzeum... Patrz na daty postów, bo czasami informacje sprzed paru miesięcy są już zupełnie nieaktualne...

 

Z tutoriala nr 1:

1. Instalujesz Mac OS X, bez zaznaczania ŻADNYCH "fixów" do VGA

2. Wydajesz komendę w terminalu

sudo open /System/Library/Extensions/ATIRadeonX2000.kext/Contents/Info.plist

i sprawdzasz czy jest Device ID twojej VGA - jeśli nie ma, to w odpowiednim miejscu należy go dopisać.

3. Wgrywasz Natit.kext do /S/L/E i nadajesz mu uprawnienia.

4. Kasujesz Cache komendami w terminalu:

sudo rm /System/Library/Extensions.mkext
sudo rm /System/Library/Extensions/Caches/com.apple.kext.info

 

 

A.D. 2 - poszukaj w googlu jak sprawdzić device id...

Jak otworzysz Info.plist to znajdziesz taki kawałek kodu:

IOPCIMatch
0x94001002 0x94011002 0x94021002 0x94031002 0x95811002 0x95831002 0x95881002 0x94c81002 0x94c91002 0x95001002 0x95011002 0x95051002 0x95071002 0x95041002 0x95061002 0x95981002

Sprawdź czy któryś z tych Device ID to twój... To są Device ID z 10.5.6

A.D. 3 - jak instalować kexty i nadawać im uprawnienia, jest poradnik na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.