Skocz do zawartości

Instalacja Mac OS X Snow Leopard 10.6.8 za pomocą UniBootX


Rekomendowane odpowiedzi

P.S. Mam pytanie odnośnie (chyba) Preboota. Jak mogę go wyedytować, aby dodać inny SMBios.list (domyślnie po instalacji system rozpoznaje iMaca)?

Jeśli chcesz zrobić sobie własne BootCD to użyj aplikacji BootCDMaker. Względem wersji oficjalnej pamiętaj o dodawaniu z com.apple.Boot.plist klon o nazwie org.chameleon.Boot.plist, oraz jak sobie pobierzesz nową wersję chameleon'a, to wrzuć sobie do środka appki świeży cdboot i boot0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
No to mam problem z tą metodą ... odpalam UniBootX, następnie wsadzam Retail DVD, chwilę coś się mieli i potem wita mnie coś takiego:

http://img217.imageshack.us/img217/3549/dsc06716g.jpg

 

DYsk sformatowany na FAT32 - jedna partycja.

Laptop to Lenovo Y530 - jest tu nawet wątek na forum jak skonfigurować potem OsX 10.6.8 - laptop autora wątku ma taki konfig jak mój (...)

 

U mnie na moim laptopie chcąc zainstalować Retaila SnowLeopard 10.6 też staje na takim samym obrazie jak był u kolegi barat.

Nawet kilkukrotne uruchamianie instalki Rataila nic nie daje. Płytę sprawdziłem i jest dobrze wypalona, obraz jest zgodny z kodem md5.

Czy ktoś się spotkał z tym i jak sobie poradził :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

mam pytanko, a mianowicie czy UniBootX może nie rozpoznać płytki ze Snow Leopardem jeśli ta nazywa się inaczej niż 'Mac OS X Install DVD'? Bo zapomniałem zmienić nazwy z 'disc' na ww. i po prostu jej nie widzi... Pytam się też dlatego, że może obraz płyty mam skrzaczony, bo gdy instalka systemu startuje z pendriva (robiony za pomoca transmac) gubi sie po chwili i wywala różne błędy (nie mam jak wstawić zdjęcia, bo o ironio po 1. aparat mam w serwisie a po 2. nie mam aparatu w telefonie) z na moje oko ważniejszych było tam 'Mac Version: Not Yet Set' czy jakoś tak. Dodam, że próbuję postawić retaila na asusowym notebooku więc jednym z tych hackolubnych, konfiguracja odpowiada więc naprawdę nie wiem już co robić. Tak wiem najlepiej po prostu kupić oryginalnego retaila, ale jakoś nie uśmiecha mi się 200zł od tak a może zadziała. A wersja SL to 10.6.0 więc ruszyć powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slasiu, to skąd bierzesz płytę naprawdę nie powinno nas interesować... Z oryginałami działa bez zająknięcia...

 

O rozpoznaniu czy na płycie/dysku jest zainstalowany system i to jaki, decyduje chameleon. Rozpoznaje to NIE po nazwie płyty, a obecności specyficznych plików systemowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam

chciałem sobie zainstalować SL 10.6.8 ale po paru godzinach walki wciąż jestem w tym samym punkcie.

odrazu dodam ze przeczytalem caly ten watek jak i

Ten i Ten lecz wciąż coś idzie nie tak.

 

bios ustawiony jak w watku "Instalacja Snow Leoparda na płytach Asus z serii P5Q" biosu zmieniać nie musiałem bo jak wyczytam w innym wątku jak używam unibootx to juz zmiana na 2209 jest nie potrzebna.

po 1

na CD mam unibootx v1.4.3 odpalam wszytko ok

32365040.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

po 2

wrzucam plytke SL i wciskam F5

10389182.jpg

Enter i pozniej juz wyglada jak ponizej

75819426.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

zaczyna cos sie dziac ale po chwili juz znow to samo screen nr 3:(

photopab.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

opiskompa.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam plytke SL i wciskam F5

Wyjmujesz UniBootX, wkładasz płytę z Snow Leopard RETAIL 10.6.0 lub 10.6.3 i dopiero wciskasz F5 i czekasz aż z ekranie chameleon'a zmieni się nazwa płyty z UniBootX na "Mac OS X ... " i dopiero wciskasz enter.

 

tak robię i później dzieje się tak jak na wrzutach nr 2 i 3

 

czy ma znaczenie ze używam Snow Leopard RETAIL 10.6.8??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.