Skocz do zawartości

Instalacja Mac OS X Snow Leopard 10.6.8 za pomocą UniBootX


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Pendrive poprawnie przygotowany?

To znaczy? Próbowałem nanosić na niego ISO za pomocą Rufusa, cmd (poprzez diskpart i przeniesienie plików), UltraISO, poprzez DiskUtility na maszynie wirtualnej (Restore) ale nic z tego nie wychodzi - nie bootuje się.

Nagrałem na początku na CD UniBootX dla wersji z "wrednym ATI" (próbuję zainstalować OS X już na trzeciej wersji tego systemu - 10.9, 10.8 i teraz 10.6 ale za każdym razem gdy wrzucam DSDT i kexty pod ATI Mobility Radeon HD 4570 system po reboocie się wysypuję i nie mogę wskrzesić go za nic), ta wersja działa dopiero gdy ją wypaliłem na płytkę, ale gdy wkładam retaila wysypuje się przy wczytywaniu kextów (?) pod radka :/ To była ostatnia płyta, a jak wiadomo mamy święta, dlatego szukam alternatywy.

 

@edit

btw. Utworzę temat odnośnie mojego uciążliwego Acera Aspire 5738g, może ktoś już na nim odpalił OS X-a i byłaby możliwość porozumienia się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - zwykle w takiej sytuacji trzeba znaleźć do nich kexty albo zmodyfikować te które są dostarczone ze snow leopardem

 

na początek musisz zidentyfikować jaka dokładnie tam w laptopie jest karta sieciowa i dźwiękowa

 

internet mówi że w n200 jest lan broadcom bcm5906m, ale może bywały też inne

sprawdź to koniecznie, jak będziesz miał pewność co tam siedzi w środku , to szukasz w internecie kextów (albo sposobów na zmuszenie do działania oryginalnych kextów) do twojego sprzętu i wersji systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam, przebrnąłem przez lekturę tutoriala o chameleoniei natknałem się na problem. Pewnie dlatego że niektóre screeny nie działają ;)

Otóż:

jestem już po instalacji dodatkowych kextow (tych ktore sugeruje autor tutka)

zbudowałem org.chameleon.boot.plist

wygenerowałem i spatchowałem DSDT

wybrałem SMBIOS.plist

i w momencie kiedy przechodze do pierwszego bootowania pojawia sie problem: odpala się zainstalowany motyw , mam ikonke z dyskiem na którym jest snow leopard i jak ją wybiorę dostaje komunikat can't find /

teraz pytanie w chameleon wizard w zakładce instaluj sa opcje do wybory, której powinienem użyć bo tu chyba daję ciała:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.