Skocz do zawartości

Instalacja Mac OS X Snow Leopard 10.6.8 za pomocą UniBootX


Rekomendowane odpowiedzi

A co z MBR?

Odesłany tu http://hamac.pl/topics4/dualboot-mac-os ... vt2949.htm

potem tu(ale po co?) http://hamac.pl/topics17/instalacja-mac ... vt2652.htm

http://hamac.pl/topics4/modyfikacja-sl- ... vt1343.htm

 

Czy nie mogę w jakiś prostszy sposób zainstalować na MBR z Retaila bo z tego to ja nie wyjdę dzisiaj..

Wszystko przeczytałem, wydaje się do zrobienia ale jak po polsku to zjeść?

Co muszę zmodyfikować aby móc postępować wg. tego przystępnego poradnika?

 

Proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba by używać dwóch BootCD jednego z obsługa MBR do instalacji a drugiego BootCD bez MBR do pierwszego uruchomienia. Używając BootCD z MBR do pierwszego odpalenia systemu odpada ponieważ nie da się założyć konta użytkownika - dlatego opcja została usunięta z BootCD.

 

Możesz skorzystać ze starszej wersji XBooter'a (o ile podrzuci ją Witucha0) lub zrobić własne BootCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to coraz lepiej.

Nie mogłem zrozumieć Twojego zachwytu (patrz post wyżej) :-P .

Swojego BootCD chyba nie uda mi się sklecić..

Witucha0 jak możesz ten wcześniejszy podrzucić ew jak zrobić z drugim BootCD to będę wdzięczny :lol:

p.s czy wtedy nie będę mógł aktualizować do 10.6.6?

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Kalin!

 

Niestety usunąłem możliwość instalacji z XBooter'a na MBR, ponieważ łatka za to odpowiedzialne uniemożliwiała skonfigurowanie systemu.

Możesz ewentualnie ściągnąć nawcomBootCD z neta (on ma tą łatkę) i z niego tylko zbootować instalkę, a resztę zrobić XBooter'em. Starej wersji już niestety nie mam na dysku i mediafire, posiadam tylko wersję roboczą i spakowanego zip'em gotowego. Niestety :\

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadov, tłumaczyłem Ci już 100 razy... Na screenie jest pokazane jak pięknie panikuję sobie ApplePM. Nie wiem skąd masz dalej tą wersję z tym błędem, ale dawałem ci już link do "działającej". BTW - zaraz dam v1.1 którą testowałem przez 2 dni na Gigafailu EP41-UD3L i myślę że nie będzie na niej żadnego błędu pokroju tego (poza tym że nie mogłem uruchomić SATA na P55 w trybie IDE, ale od czego jest AHCI?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich lapkach ze stopki również płyta się nie bootuję niestety. Uniboot też nie.

witucha0, wrzuć tapetę z Xbooter'a. Widzę ją na swoim pulpicie :lol:

 

Fajnie by było gdybyś do plików post-konfiguracyjnych na xbooter dorzucił skrypt automatyzujący postinstalacyjne modyfikacje systemu.

Z tego wątku

+ krótką notkę jak go użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darknorthpl:

1. A np. UniBootX rzooff'a działa? Jeśli nie to oznacza że nie jest to wina XBooter'a, tylko lapka. Sprawdź ;)

2. Obrazek powiadasz......hmm.....jest problem - nie mogę znaleźć oryginału (który i tak był tyko w rozdziałce 1024x768 :\ )

3. W internecie jest wiele takich gotowców, installerów..... w każdym jest jakieś "ale". Ten tutek stworzyłem między innymi dlatego aby pokazał jak zainstalować w pełni działającego OS X'a korzystając z terminala, czyli całkowicie ręcznie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że to wina laptopa. Nie rusza, ani na 6720s, ani na Presario c700.

Tak jak ci pisałem post wyżej nie odpala również Unibot by rzooff oraz inne bootcd robione boot cd maker'em.

Mniejsza o to, zainstaluję najpierw iDeneba i spod niego Snow.

 

P.S

Jak byś jednak znalazł tę tapetkę to byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem tak wrzucić jak mówisz rzooff ale net mi coś szwankuje i tylko udało mi się tam wrzucić tego screena.

Na 99% masz skopaną wersję retaila i żadne BootCD nie pomoże.

 

nie odpala

Co znaczy nie odpala? Bo na podstawie takiej informacji ciężko coś powiedzieć / wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Super poradnik. Dzięki Tobie postawiłem Retaila za pierwszym podejściem na Packard Bell LJ75(i5, HD5650m). Niestety nie używając xBootera jako płytki do rozruchu, lecz iBoota dedykowanego dla Intela i5. Czy możesz mi powiedzieć, dlaczego po nagraniu Twój obraz nie bootuje? Nagrałem dwie płyty i nic. Czyżbym źle nagrywał?

 

 

Dalszy problem to krzaki po instalacji aktualizacji, ale o tym więcej tutaj TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naped DVD mam na ATA wiec chcialem sprobowac poprzez naped na USB.

Niestety nie udalo sie - distro bootcd ze stycznia - laduje sie jedynie bootmanager, pokazuje moje dyski i tyle.

Wybranie F5 daje komunikat bledu.

Mam co prawda dzialajacy na tej maszynie OSX i moge nowy zainstalowac z jego poziomu ale chcialem sprobowac przez bootcd. :)

W watku nie znalazlem rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu distro?

Jakiego błędu?

BootCD "XBooter" - witucha0 (moze nieszczesliwie uzylem dystrybucja).

Komunikat o braku kernela.

Na czarnym ekranie pokazuje sie lista moich dyskow.

1- OSX

2- Win 7

3 i 4 dyski z danymi

Przy dyskach 3 i 4 brak informacji. Przy przejsciu podswietleniem na OSX mozna wybrac opcje uruchamiania systemu.

Wedlug help po wcisnieciu F5 mozna wybrac naped DVD, ale wyskakuje blad i mozna jedynie zresetowac calosc.

EDIT

Podlacze naped ATA (odlaczylem, bo brak mi zlacz do zasilania dyskow) i sprobuje ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug help po wcisnieciu F5 mozna wybrac naped DVD, ale wyskakuje blad i mozna jedynie zresetowac calosc.

Ale F5 nacisnąłeś po włożeniu Retaila, tak?

Tak.

Po podlaczeniu napedu ATA ruszylo (ladne tlo). Ruszyla tez instalacja.

Plyta jak w stopce i zapewne sa problemy z obsluga USB.

Niestety mialem pechowy dzien. Gdy zobaczylem kupe bledow (takze dotyczacych USB) zrobilem reset, a maszynka juz sie nie obudzila.

Prawdopodobnie padl zasilacz.

 

P.s.

Nie trzymajcie otwartej obudowy jezeli macie w domu dlugowlosego psa. To jak widac kosztuje wiecej niz fryzjer dla zwierzaka. :)

Mam nadziej, ze to tylko zasilacz.

 

[ Dodano: 2011-02-25, 22:31 ]

 

Po zmianie zasilacza...

Witucha0 - jestes wielki. :)

Oczywiscie zadzialalo w DVD ATA (na USB niestety nie).

Instalacja retaila przebiegla bez problemow - po restarcie z BootCD system sie podnosi.

Mam sugestie - czy da sie wprowadzic kext, ktory blokuje reset BIOS?

Nie wiem czy nie bedzie to kolidowalo z innymi biosami. Jesli nie, to przydalo by sie dla takich starszych plyt jak moja.

Przepraszam jezeli zrobilem troche zamieszania w watku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.