Jump to content
witucha0

Instalacja Mac OS X Snow Leopard 10.6.8 za pomocą UniBootX

Recommended Posts

P.S. Mam pytanie odnośnie (chyba) Preboota. Jak mogę go wyedytować, aby dodać inny SMBios.list (domyślnie po instalacji system rozpoznaje iMaca)?

Jeśli chcesz zrobić sobie własne BootCD to użyj aplikacji BootCDMaker. Względem wersji oficjalnej pamiętaj o dodawaniu z com.apple.Boot.plist klon o nazwie org.chameleon.Boot.plist, oraz jak sobie pobierzesz nową wersję chameleon'a, to wrzuć sobie do środka appki świeży cdboot i boot0.

Otóż mam już zainstalowanego OSX 10.6 (instalowałem myszką na USB gdyż PS/2 dostaje zawiechy po wczytaniu instalatora OSX) i teraz po ekranie powitalnym woła mi o podłączenie klawiatury. Jak naprawić obsługę PS/2? Wszystko zrobione wg. tego poradnika.

No to mam problem z tą metodą ... odpalam UniBootX, następnie wsadzam Retail DVD, chwilę coś się mieli i potem wita mnie coś takiego:

http://img217.imageshack.us/img217/3549/dsc06716g.jpg

DYsk sformatowany na FAT32 - jedna partycja.

Laptop to Lenovo Y530 - jest tu nawet wątek na forum jak skonfigurować potem OsX 10.6.8 - laptop autora wątku ma taki konfig jak mój (...)

U mnie na moim laptopie chcąc zainstalować Retaila SnowLeopard 10.6 też staje na takim samym obrazie jak był u kolegi barat.

Nawet kilkukrotne uruchamianie instalki Rataila nic nie daje. Płytę sprawdziłem i jest dobrze wypalona, obraz jest zgodny z kodem md5.

Czy ktoś się spotkał z tym i jak sobie poradził :?:

W tutorialu przy fragmencie odnośnie DSDT jest mały błąd w kodzie (druga linijka):

Zamiast:

DSDT
Extra/dsdt.aml

Powinno być:

DSDT
Extra/dsdt.aml

Piszę, bo może niektórzy po prostu kopiują nie patrząc.

Nadal brakuje znaku "/" w wyrażeniu: Extra/dsdt.aml

Poprawione mam nadzieję już ostatecznie...

BTW, dla tego warto używać Chameleon Wizard'a, on pilnuje takich "drobiazgów" i zwalnia z pamiętania o składni.

mam pytanko, a mianowicie czy UniBootX może nie rozpoznać płytki ze Snow Leopardem jeśli ta nazywa się inaczej niż 'Mac OS X Install DVD'? Bo zapomniałem zmienić nazwy z 'disc' na ww. i po prostu jej nie widzi... Pytam się też dlatego, że może obraz płyty mam skrzaczony, bo gdy instalka systemu startuje z pendriva (robiony za pomoca transmac) gubi sie po chwili i wywala różne błędy (nie mam jak wstawić zdjęcia, bo o ironio po 1. aparat mam w serwisie a po 2. nie mam aparatu w telefonie) z na moje oko ważniejszych było tam 'Mac Version: Not Yet Set' czy jakoś tak. Dodam, że próbuję postawić retaila na asusowym notebooku więc jednym z tych hackolubnych, konfiguracja odpowiada więc naprawdę nie wiem już co robić. Tak wiem najlepiej po prostu kupić oryginalnego retaila, ale jakoś nie uśmiecha mi się 200zł od tak a może zadziała. A wersja SL to 10.6.0 więc ruszyć powinna.

Slasiu, to skąd bierzesz płytę naprawdę nie powinno nas interesować... Z oryginałami działa bez zająknięcia...

O rozpoznaniu czy na płycie/dysku jest zainstalowany system i to jaki, decyduje chameleon. Rozpoznaje to NIE po nazwie płyty, a obecności specyficznych plików systemowych.

witam

chciałem sobie zainstalować SL 10.6.8 ale po paru godzinach walki wciąż jestem w tym samym punkcie.

odrazu dodam ze przeczytalem caly ten watek jak i

Ten i Ten lecz wciąż coś idzie nie tak.

bios ustawiony jak w watku "Instalacja Snow Leoparda na płytach Asus z serii P5Q" biosu zmieniać nie musiałem bo jak wyczytam w innym wątku jak używam unibootx to juz zmiana na 2209 jest nie potrzebna.

po 1

na CD mam unibootx v1.4.3 odpalam wszytko ok

32365040.jpg

Uploaded with ImageShack.us

po 2

wrzucam plytke SL i wciskam F5

10389182.jpg

Enter i pozniej juz wyglada jak ponizej

75819426.jpg

zaczyna cos sie dziac ale po chwili juz znow to samo screen nr 3:(

photopab.jpg

opiskompa.jpg

Wyjmujesz UniBootX, wkładasz płytę z Snow Leopard RETAIL 10.6.0 lub 10.6.3 i dopiero wciskasz F5 i czekasz aż z ekranie chameleon'a zmieni się nazwa płyty z UniBootX na "Mac OS X ... " i dopiero wciskasz enter.

Wyjmujesz UniBootX, wkładasz płytę z Snow Leopard RETAIL 10.6.0 lub 10.6.3 i dopiero wciskasz F5 i czekasz aż z ekranie chameleon'a zmieni się nazwa płyty z UniBootX na "Mac OS X ... " i dopiero wciskasz enter.

tak robię i później dzieje się tak jak na wrzutach nr 2 i 3

czy ma znaczenie ze używam Snow Leopard RETAIL 10.6.8??

czy ma znaczenie ze używam Snow Leopard RETAIL 10.6.8??
Retail, czyli oryginalny system od Apple - dostępny na DVD w wersji 10.6.0 i 10.6.3. Jeśli masz 10.6.8, to nie retail, tylko jakieś distro, obstawiam hazard...

Zaopatrz się w odpowiednią wersję.