Jump to content
witucha0

Instalacja Mac OS X Snow Leopard 10.6.8 za pomocą UniBootX

Recommended Posts

Właśnie prubuję zainstalować mac os za pomocą unibootx ale po wyborze Mac OS X Install DVD mam czarny ekran i nic się nie dzieje. W biosie nie znalazłem AHCI więc moja płyta główna nie obsługuje. Macie jeszcze jakieś pomysły jak odpalić instalator ?

Czy za pomocą UniBootX mozna zainstalować Snow Leoparda z pendrive?

-- edit --

Na przyszłość, jakby ktos szukał tej informacji, odpowiedź brzmi - Tak, bez problemu.

Edited by nagly1

Chciałbym się odnieść do postu wyżej, a mianowicie mam UniBootX na CD (działa) i chciałbym poprzez niego uruchomić Retaila z pendrive, jednak go nie wykrywa (zarówno gdy nie wyjmuję płyty z UniBootX, jak i gdy wyjmę). Ma ktoś jakiś pomysł co mogłem zrobić nie tak?

Pendrive poprawnie przygotowany?

To znaczy? Próbowałem nanosić na niego ISO za pomocą Rufusa, cmd (poprzez diskpart i przeniesienie plików), UltraISO, poprzez DiskUtility na maszynie wirtualnej (Restore) ale nic z tego nie wychodzi - nie bootuje się.

Nagrałem na początku na CD UniBootX dla wersji z "wrednym ATI" (próbuję zainstalować OS X już na trzeciej wersji tego systemu - 10.9, 10.8 i teraz 10.6 ale za każdym razem gdy wrzucam DSDT i kexty pod ATI Mobility Radeon HD 4570 system po reboocie się wysypuję i nie mogę wskrzesić go za nic), ta wersja działa dopiero gdy ją wypaliłem na płytkę, ale gdy wkładam retaila wysypuje się przy wczytywaniu kextów (?) pod radka :/ To była ostatnia płyta, a jak wiadomo mamy święta, dlatego szukam alternatywy.

@edit

btw. Utworzę temat odnośnie mojego uciążliwego Acera Aspire 5738g, może ktoś już na nim odpalił OS X-a i byłaby możliwość porozumienia się :)

Panowie co mam zrobić by mieć na moim lenovo N200 internet z karty sieciowej? Bluetooth jest i wyglada, że brakuje jedynie dźwięku oraz internetu. Jestem żółtodziobem dopiero co 1x odpaliłem maca zdaje się, że to co mi brakuje to kexty do w/w ?

tak - zwykle w takiej sytuacji trzeba znaleźć do nich kexty albo zmodyfikować te które są dostarczone ze snow leopardem

na początek musisz zidentyfikować jaka dokładnie tam w laptopie jest karta sieciowa i dźwiękowa

internet mówi że w n200 jest lan broadcom bcm5906m, ale może bywały też inne

sprawdź to koniecznie, jak będziesz miał pewność co tam siedzi w środku , to szukasz w internecie kextów (albo sposobów na zmuszenie do działania oryginalnych kextów) do twojego sprzętu i wersji systemu

Witam, przebrnąłem przez lekturę tutoriala o chameleoniei natknałem się na problem. Pewnie dlatego że niektóre screeny nie działają ;)

Otóż:

jestem już po instalacji dodatkowych kextow (tych ktore sugeruje autor tutka)

zbudowałem org.chameleon.boot.plist

wygenerowałem i spatchowałem DSDT

wybrałem SMBIOS.plist

i w momencie kiedy przechodze do pierwszego bootowania pojawia sie problem: odpala się zainstalowany motyw , mam ikonke z dyskiem na którym jest snow leopard i jak ją wybiorę dostaje komunikat can't find /

teraz pytanie w chameleon wizard w zakładce instaluj sa opcje do wybory, której powinienem użyć bo tu chyba daję ciała: