Skocz do zawartości

Telewizor + Komputer


kajtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , z czystej ciekawości chciałem podłączyć komputer do telewizora . Po podłaczeniu wszystko działa do pewnego momentu . Bios się ładuje , system również (jabłko na białym tle) . Przy zmianie rozdzielczości , czyli po załadowaniu "białego jabłka" telewizor pisze że nie może wyświetlić obrazu . oczywiście pierwsze co zrobiłem .. to zmieniłem rozdzielczość podczas bootowania , lecz nic to niestety nie pomogło . Zmieniłem z VGA do DVI , również nic . Monitor pożyczony od brata działa jak najbardziej poprawnie. Co teraz ? .. Podłaczyłem do telewizora laptopa (jakis tam acer) i .. działa . Macie jakieś sugestie ?

 

 

 

// ahh zapomniałem dodać :) . Telewizor jest firmy samsung (Hdready 52 cale) więc powinien obsługiwać komputerowe rozdzielczosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podlaczalem swojego LG 42 ' i dzialal tylko na kablu DVI-HDMI swietna sprawa musze sobie kupic jak najwiekszy dostepny monitor:):)

 

w samsungach moze byc tak ze nie rozpoznaje zrodla sygnalu po zmianie rodzielczosci ,probowales wylaczyc,wlaczyc i wybrac zrodlo sygnalu jeszcze raz? w TV ?

 

jest jeszcze jedna rzecz tez mam GF tylko 8600GT na stringu czasami jest tak ze wygasza sie monitor przed zmiana rodzielczosci juz ustawiona w systemie uplynie 2 lub 3 sek , zapala sie i mam normalnie juz swoje biurko , dziala normalnie to moze byc przyczyna ze tv zgubi impuls synchronizacji i nie odpala na windzie mozesz tego nie miec :) mozesz sprobowac zrobic tak jak napisalem wyzej jesli nie kup sobie kabel taki jak ja DVI-HDMI koszt ok 30 zł :)powinno dzialac bez problemu :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że TV nie dogaduje się z komputerem. Niestety z kumplem to przerobiliśmy na Hack'u dość dokładnie i wina leżała po stronie VGA/Mobo.

 

Jak masz podłączony obecnie kompa do TV - przez HDMI, VGA Dsub15 czy DVI. TV HD Ready, Full HD... Komp ma poprawnie odpaloną VGA - z CI QE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.