Skocz do zawartości

Problem po instalacji Leosia


senior66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z zainstalowanym iDeneb 1.4 10.5.6 to znaczy,

wszystko co potrzebuje w zasadzie działa:

PCMCIA działa choć czasem przy starcie potrafi się nie załadować

Kamerka wbudowana działa tak jak powyżej

Cztery porty USB działają prawidłowo

Gładzik działa bezbłędnie

Dzwięk tak samo super

Od tego miejsca zaczynają się schody:

 

Karta grafiki teoretycznie jest poprawnie rozpoznawana Nvidia Go 7300 128 MB kext NVinject_0.2.1_128MB

rozdzielczość 1280 x 800 kolory miliony, niestety grafika jest wyświetlana jak by w tysiącach kolorów,

filmy na odtwarzaczach typu MPlayer itp. nie regularnie zacinają się a na Quick Time wyświetlane są prawidłowo.

Przełączanie okien za pomocą Exspos'e wygląda jakby okienka zastanawiały się czy przełączyć się czy nie, a w trakcie przełączania

zacinają się.

Uruchamianie pages, nambers trwa kilkanaście sekund (pod vistą word i exell zaledwie 2 sekundy)

Ogólnie system chodzi słabo, co z tym można zrobić, dobre pomysły mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF... a to hydrozagadka... generalnie takie problemy jak opisujesz, powoduje właśnie brak wsparcia ze strony QE/CI...

 

To co mi w następnej kolejności przychodzi do głowy, to tryb pracy HDD... w stopce masz wpisane ICH7 - pytanie czy HDD jest SATA i czy pracuje w trybie AHCI?

 

PCMCIA działa choć czasem przy starcie potrafi się nie załadować

Kamerka wbudowana działa tak jak powyżej

A to by wskazywało na problemy z przerwaniami... może podmiana IOPCIFamili.kext z vanillowego 2.5.0 na hackowany 2.5.4 (link do niego w tutorialu z mojej stopki) rozwiązał by problem...

 

Grunt to próbuj i zmieniaj parametry... z hackami tak jest, że zanim znajdziesz odpowiednią konfigurację BIOS'a kextów, configów trzeba troszkę poeksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wolnego ładowania programów to faktycznie

coś z obsługą HDD może być na rzeczy, w moim lapku w biosie

jest IDE bez możliwości jakiejkolwiek zmiany.

Po sprawdzeniu uprawnień na dysku pojawił się taki wpis:

Uprawnienia różnią się na „System/Library/Extensions/IOPCIFamily.kext/Info.plist”, powinny być -rw-r--r-- , są -rwxr-xr-x .

Uprawnienia różnią się na „System/Library/Extensions/IOPCIFamily.kext/IOPCIFamily”, powinny być -rw-r--r-- , są -rwxr-xr-x .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDeneb v1.4 10.5.6
po pojawieniu się jego w sieci, pozwoliłem sobie sprawdzić - cóż to za cudo jest ten iDeneb co go wszyscy zachwalają... i niestety rozczarował mnie... na kompie, gdzie bez większych problemów postawiłem Retail'a (rzęch P4 za 300zł z allegro), tam iDeneb wymiękł... wyłożył właśnie się na kontrolerze ICH działającym w trybie IDE (nie AHCI)...

 

może to distro Ci nie służy... czort wie... przetestuj inne... sprawdź czy masz dostępny nowszy BIOS do kompa... poszukaj na sieci opisów czy komuś na identycznym komputerze działa OK os x i jeśli tak to jaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.