Skocz do zawartości

XPC - jak przygotować klucz USB


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gdyby jednak Ktos pokusił się o zbadanie sprawy, najlepiej na płycie innej niż ASUS

XPC Test10 uruchamia się bez problemu na notebook'ach Lenovo T400, niestety na moim ASUS'ie z ATI4870 dostaję jedynie czarny ekran i komputer zawiesza się na twardo... jedynie pozostaje wcisnąć reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie tak pomyślałem, sformatowałem na nowo pena, i wgrałem najnowszą wersje. Teraz po zbootowaniu nie pojawia się nic. Wszystko czarne. Dodam że próbowałem zbootowac za pomocą zrobionego już klucza z poziomu maca, który znalazłem w tym temacie, jednak wtedy mimo że ustawiam pena do bootowania i tak bootuje mi z dysku, tak jak by na penie nic nie było. Moze powodem jest to że pracujena AMD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

EDIT: 19.06.2011

Nowa wersja XPC UEFI-Bootloader 0.85.05 | Build 24.05.2011

http://www.mediafire.com/?do9epd1p4oe8oph

Changed in this version:

- Fix AHCI-Driver

- Fix boot Sandy Bridge CPU

- Fix boot Lion DP3

- Fix format of PlatformUUID in settings.plist

 

 

HowTo GPT Install

-- !!! Attention! Installing an Bootsector is an critical thing. Be sure to do this only on Disks that are wont hold critical data for you!!! ---

 

a. Copy new Efildr20 and Efildgpt to your bootstick.

b. Boot from this USB-Device.

c. In XPC GUI press '7'.

d. Select your GPT Disk.

e. Press + to install Bootloader.

f. Boot Efi-Shell or OS X and copy Efildgpt to EFI-System-Partition.

g. Copy your 'EFI'-Folder from USB-Stick to EFI-System-Partition.

Reboot.

 

XPC commands at the GUI:

 

Y - Detects possible screen modes, you can set these in setting.plist (replace 326)

8 - Enables debug mode

4 - Loads efi apps/drivers

1 - Shows efi variables

D - Sets default boot drive

I - Dsdt backup on stick

M - Edits settings.plist

F - Rescans boot drives or install dvd

R - Reboots System

S - Starts Shell, needs shell.efi placed in EFI folder

A - Mounts a DMG in the GUI (select your Image. After successful mounting it, the volume icon for the volume where the image were loaded from will change, indicating a DMG was mounted. By pressing 'CTRL'+'D' you can switch between the DMG and the volume. If the DMG icon is shown and you press enter (or some boot-shortcut to boot), your machine will boot from the DMG.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam taki problem przy formatowaniu w CMD mam coś takiego

 

http://imageshack.us/photo/my-images/716/cmdza.png/

 

No i po czyms takim jak próbuje botować z XPC nic sie nie dzieje - jakieś pomysły ?

 

EDIT

 

Juz mam

 

http://hamac.pl/topics35/stawiamy-liona-na-hackintoshu-vt4026,30.htm

 

trzeba odpalić jako administrator - tylko jest następny problem mam wszystko elegnacko

 

http://img35.imageshack.us/img35/6941/cmdd.jpg

 

Lecz bios nie chce bootowac pendrive ofc skopiowalem wszystko z pobranej paczki 0.90 XPC na pena. Nie obtuje ani mój PC ani Lapek (asus x52j)

 

Dodam że na "skrzynce" mam gigabyte ep35-ds4 z dual bios i po odpaleniu f12 i wybraniu z boot menu wszystkich opcji ( usb-zip, usb-fdd, usb-hdd,-usb-cdrom) nic sie nie dzieje - Pendrive ofc wpiety w tylne wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XPC to kapryśne narzędzie i niestety na wielu różnych konfiguracjach nie działa, ale przygotuj pena raz jeszcze dokładnie wedle recepty:

1. Format narzędziem HP USB Disk Storage Format Tool

2. Bootsector czyli owe makeusb.bat

3. Odmontuj pena i ponownie zamontuj

4. Skopiuj na pena zawartość paczki np. XPC 090.26 ale jako pierwszy skopiuj plik DUETEFIXPCFV.Fv, a potem reszta, plus ew. kexty, edycja settings.plist i testuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanko do XPC. Otóż ładnie wszystko działa - PM bez DSDT. W settings wszystko do SSDT i CST powyłączane. Komputer w Geekbench ma dobrą wydajność, PM działa ładnie jest tylko jedno ale.. nie działa sleep, shutdown oraz restart. Aby zadziałało trzeba wrzucić DSDT wtedy wszystko jest pięknie. Macie jakiś pomysł aby pozbyć się DSDT i odpalić Sleep/Shutdown/Restart ? Z chameleona od 10.6.8 nie trzeba DSDT (generowanie P i C states oczywiście wyłączone w chameleonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest uruchamia się wyłącznie wersja 64 bitowa i musi to być oryginał ze sklepowej półeczki lub obraz z MSDN.

 

Udało mi się również uruchomić wersję "edukacyjną" a to przez skopiowanie folderu windowsowego efi na XPC.

Odpowiednie pliki są oczywiście na applelife.ru, zaraz poszukam.. ;-)

 

No i mam.

Pierwszy jest tutaj

http://www19.zippyshare.com/v/80901421/file.html

drugi znajdziesz w temacie o XPC w poście NR.2306

 

U mnie działały obie wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego u mnie nie działa. Mam wersję instalacyjną z wszystkimi wersjami Win 7 x86/x64 (lista z wyborem właściwej wersji do instalacji). Zaopatrzę się w prawidłową wersję i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

EDIT: Niesamowita akcja! Zaopatrzylem sie w win7 x64 msdna i xpc nie potrzebuje dodatkowych plikow aby odpalic windowsa! Dvd zglasza sie jako dvd o nazwie EFISECTOR! czyli jest to plytka juz przystosowana pod uefi/efi. Jak sie zainstaluje dam znac czy wszystko jest ok.

 

EDIT: Windows już zainstalowany. Ładnie odpala z XPC. Niedługo przechodze całkowicie na ten bootloader olewając Chameleona. Pytanie tylko czy XPC nadal będzie rozwijane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze coś... Ehh. Wszystko działa fajnie, tylko instalator windowsa to porażka. Robi dodatkową partycję EFI oraz Windows Reserved przez co w menu XPC mamy dwie partycje EFI i każda z nich uruchamia windowsa. Do tego nie wiem czy da się zmienić ich nazwę lub ukryć jedną z nich. Zamiast ładnie partycji z Mac OS X + Windows + XPC robi się tasiemiec.

 

EDIT: zdjęcie w załączniku obrazuje wygląd bootowania. XPC posiada parę upierdliwych rzeczy :/Nie da się (albo nie znalazłem) ustawić bootowania automatycznego po określonym czasie (DA SIĘ, info niżej), po zainstalowaniu windowsa są widoczne dwie partycje (na foto 2x EFI) i obie odpalają windowsa. Nie wiem jak pozbyć się jednej z nich :/ Po zmianie nazwy w windowsie nadal w XPC widnieje EFI (brak możliwości zmiany nazwy - może też nie znalazłem sposobu na to)

 

Aha myślałem, że druga partycja EFI to Windows Reserved (MSR) ale po jej usunięciu nic się nie zmienia !

 

EDIT: da się ustawić domyślny system. Wystarczy zaznaczyć wybraną partycję i wcisnąć klawisz "D" - zapisze to nasz wybór. Po restarcie mamy 10 sec aby anulować odliczanie do automatycznego bootu.

post-715-13904296556381_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XPC jak widać na screenie mam na kluczu USB. Windows nie dodał mi katalogu Microsoft do XPC, dodał go na partycję EFI dysku twardego. Mógłbym spróbować go usunąć i zobaczyć jaki będzie efekt.

 

Z tego co widziałem na Apple Life to chyba wszyscy tak mieli.

 

EDIT: Bingo !! Udało mi się usunąć metodą prób i błędów jedną partycję EFI ! Wystarczyło zamontować partycję EFI, wejść do katalogu EFI i usunąć katalog Boot w którym był bootx64.efi. Trzeba zostawić tylko katalog APPLE i Microsoft.

 

O dziwo nie działa to na odwrót, tzn nie można zostawić katalogu Boot, a usunąć katalog Microsoft.

 

Teraz walczę ze zmianą nazwy z EFI na Windows ale to się raczej nie uda :/

 

Poniżej dwa zdjatka, sorry za jakość.

 

EDIT: pełen sukces ! Wyświetla się EFI bo taka jest nazwa partycji EFI. Trzeba zamontować partycje EFI i zmienić jej nazwę. Ja zrobiłem to w windowsie, opis tutaj http://hamac.pl/topics13/zmiana-nazwy-p ... vt6298.htm , a efekt na zdjęciu :)

post-715-13904296568598_thumb.jpg

post-715-13904296569116_thumb.jpg

post-715-13904296569475_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak docelowo bootloader, czyli XPC powinien znaleźć się na partycji EFI, pytanie czy nie będzie protestował jeżeli nazwa tejże partycji się zmieni.

 

Co ciekawe klasyczna zmiana nazwy tejże partycji z poziomu samego OS X, czyli punkt montowania:

sudo mkdir /Volumes/test

zamontowanie partycji w punkcie montowania:

sudo mount -t msdos /dev/disk1s1 /Volumes/test

na widoczny na Biurku zamontowany dysk "Enter" i próba klasycznej zmiany nazwy kończy się tak:

post-190-13904296569731_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.