Skocz do zawartości

DualBoot: Mac OS X & Windows


rzooff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki 314TeR. :)

Przeczytałem Twoja radę o minutę za późno...

Właśnie instalacja Win "rozwaliła" mi trochę system.

Uruchamiam go z zapasowego Pena. 

Problem główny polegał na tym, że CLover nie widział napędów DVD z instalką Windows.

Ma doinstalowane Drivery NTFS UEFI i NTFS (włąściwie wszystkie Extra Drivers z Clover Configurator).

---EDIT---

Przestraszony wyłączyłem laptopa. System sie podniósł z clovera na penie.

Mam jednak problem - narzędzia dyskowe pokazują partycję z rozpoczętą instalacją jako "matowe", czyli nie mogę przeformatować, ani wyczyścić. Dla odmiany ta partycja jest montowana na pulpicie i mogę ja przeglądać (ma szczątkową instalację Win).

No to sobie nagrabiłem. :)

---EDIT2---

Problem jednak jest spory. Po uruchomieniu systemu przez clover na pendrive, reinstaluję od nowa clovera na dysku, ale po restarcie dostaje komunikat w stylu Windows po polsku "brak BOOTMGR - naciśnij...."

Choroba - czyzby czekała mnie zabawa od zera?

---EDIT3---

Zadziałało - trzeba było właczyć przy instalacji clovera bootloader/Zainstaluj boot0ss

Teraz będę czekał na rady jak zmusić clovera do zobaczenia napędu z instalka Win7. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam chyba instalke windowsa uszkodzona, nie zależnie od tego czy próbuje instalowac na czystym Gpt, czy z pozostawiona wolna przestrzenią za partysja Hfs+, to i tak dostaje komunikat ze windows nie mógł przejść do kolejnego etapu instalacji.. tzn nie chce chyba bootloadera instalowac, sam nie wiem juz co myslec bo 2 dni temu instalowalem normalnie na Gpt co prawda bez patrycjusz macka ale działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że jakiś czas temu uporałem się z instalacją wina i hackintosha aktualizuje post...

Ja mam chyba instalke windowsa uszkodzona, nie zależnie od tego czy próbuje instalowac na czystym Gpt, czy z pozostawiona wolna przestrzenią za partysja Hfs+, to i tak dostaje komunikat ze windows nie mógł przejść do kolejnego etapu instalacji.. tzn nie chce chyba bootloadera instalowac, sam nie wiem juz co myslec bo 2 dni temu instalowalem normalnie na Gpt co prawda bez patrycji macka ale działało.

Ten problem niestety występuje mi nadal nie zależnie na jakiej instalce odpalam windowsa, i nie mam pojęcia czemu, ogólnie myślę ze że może ma to coś u mnie z UEFI biosem wspólnego (ustawienia safe boot i csm włączałem/wyłączałem bez żadnych rezultatów),

ponieważ dzieje się tylko tak tylko w tedy gdy mam dysk z systemem mac podpiętym na komputerze, wnerwiony do granic, kilka dni temu na szybko zrobiłem jakieś rozwiązanie, trochę chamskie ale zadziałało, 

a więc odpiłem swoje dyski od kompa a na ich miejsce podłączyłem trzeci czysty (samiusieńki jeden) na nim też zainstalowałem windowsa w gpt, następnie podłączyłem wszystkie 3 i przekopiowałem zwyczajnie pliki systemu na partycje tą gdzie zamierzałem poprzednio system zainstalować,

poprzednie nie udane instalacje systemu obok partycji hfs+ tworzyły poprawnie partycje efi i msr tak ze wiec nic więcej robić nie musiałem. Wiem że to rozwiązanie to zadne rozwiazanie ale lepsze takie jak żadne, windowsa potrzebuje czasem by przywrócic telefon z andkiem już w tym roku raz tak miałem a na virtualnej maszynie to bym sie raczej obawiał bardzo tego robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam takie pytanie:

 

partycje na dysku mam w GPT, nie mam na lapku UEFI tylko stary BIOS, Zainstalowałem na jednej z partycji Winde 7 za pomocą Clovera (z pena) bo Chameleon nie dawał sobie rady z GPT. I po wyborze windy z chameloena wyskakuje że brak bootmgr

http://techformator.pl/images/articles/2011/naprawa-bootmgr/bootmgr-missing.png

Czy muszę zainstalować Clovera czy da się to jakoś ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.