Skocz do zawartości

DualBoot: Mac OS X & Windows


rzooff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

Zrobiłem wszystko od nowa przy okazji zaliczając kilka rewelacji ale już cieszyłem się, że wszystko chodzi i coś jeszcze jest nie tak...

Miałem działającego Mac'a, zainstalowałem zgodnie z instrukcją Windowsa. Miałem działającego Windowsa, wróciłem przy pomocy bootCD do Mac'a i zainstalowalem charmeleona (pare problemów bylo ale dzialal mac w koncu ladnie - wszystko sie bootowalo jak powinno) i teraz mam działającego Mac'a aż nagle chciałem odpalić tymże charmeleonem Winde i bach:

BOOTMGR is missing
Press Ctrl+Alt+Del to restart

Mac działa, Windows jw.

Dodam bo to może mieć związek, że na komputerze mam trzy partycje (same się tak utworzyły tj. przy tworzeniu mac'a zrobiłem Snow i Windows(FAT) a przy instalowaniu windowsa już widział trzecią (100mb o nazwie System Requied czy coś w tym stylu); ja tylko Windowsa przeformatowalem na NTFS i tam go zainstalowałem); cały czas widać 3cią partycję w mac'u i charmeleonie jako dysk bootowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac to komputer, a system operacyjny to OS X (OS dziesięć). Jak czytam że ktoś zainstalował Mac'a to zawsze mnie zastanawia jak można zainstalować komputer w komputerze... #-o

zainstalowałem zgodnie z instrukcją Windowsa.

Jakbyś zainstalował wszystko zgodnie z instrukcją, to by wszystko działało...

 

Spróbuj przeinstalować chameleon'a korzystając z Chameleon Wizarda:

http://hamac.pl/topics30/chameleon-wizard-vt4716.htm

z opcją boot0hfs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że windows bootuje ale z tej partycji 100mb o nazwie System Requied a nie partycji głównej. Niby wszystko działa jednak brak temu estetyki i tu pytanie czy idzie to naprawić?

Nie bootuje, a przynajmniej nie powinien z tej partycji.

 

Przeczytaj uważnie poradnik jeszcze raz... jak masz dwa systemy na jednym dysku GUID (Mac OS X i Windows) to partycja windows musi mieć ustawioną flagę boot, a w mbr ma być zainstalowany kod w wersji boot0hfs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, czy możliwy jest dualboot dla Windowsa Xp Pro i Liona? Otoz zainstalowalem liona, i zgodnie z tutkiem zostawilem wolna partycne FAT 32 na system i Fat 32 na dane. Lion zainstalowany, a przy instalacji XP sformatowałem partycje FAT na NTFS ( nic innego nei robilem, zgodnie z tutkiem ), instalator windowsa mowi ze po restarcie nastepny krok instalacji ( typowe ;-) ), a nastepnym krokiem okazuje sie nie kontynuacja instalacji windowsa xp, a informacja o błędzie dysku? Celem weryfikacji zainstalowałem ponownie chameleona, ktory partycje windowsowska odpala, ale tam kolejny blad ze brak jakiegos pliku NTRLN czy jakos tak :( Na laptopie windows 7 jest mi zbędny, gdyż skosił mi juz 3 baterie, tak więc wole XPka ;]

 

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problem :-> Stworzylem 4 partycje w GUID, na pierwszej SL, na drugiej Win7, trzecia nic, czwarta instalator SL. Obecnie Win7 i SL sa zainstalowane, ale nie potrafie zbootowac Windowsa z Chameleona. Wsadzilem instalator Win7 na pendrive i za pierwszym bootowaniem po instalacji Chameleona, bootuje Chameleon, po wybraniu Win7 pokazuje sie znany ekran. No to uruchamiam instalator z pendrive'a, daje Napraw, wykrywa co nie tak, naprawia, restart. Znow bootuje Chameleon i po wybraniu Win7 znow to samo, ale nie do konca. Teraz jak zbootuje z pendrive'a to uruchamia sie Windows z dysku... (zamiast instalatora). Jak to doprowadzic do porzadku?

 

(przepraszam za brak pl znakow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :-> Stworzylem 4 partycje w GUID, na pierwszej SL, na drugiej Win7, trzecia nic, czwarta instalator SL. Obecnie Win7 i SL sa zainstalowane, ale nie potrafie zbootowac Windowsa z Chameleona. Wsadzilem instalator Win7 na pendrive i za pierwszym bootowaniem po instalacji Chameleona, bootuje Chameleon, po wybraniu Win7 pokazuje sie znany ekran. No to uruchamiam instalator z pendrive'a, daje Napraw, wykrywa co nie tak, naprawia, restart. Znow bootuje Chameleon i po wybraniu Win7 znow to samo, ale nie do konca. Teraz jak zbootuje z pendrive'a to uruchamia sie Windows z dysku... (zamiast instalatora). Jak to doprowadzic do porzadku?

 

(przepraszam za brak pl znakow)

 

A teraz to przetłumacz ze swojego, na język polski. Zamieść też screen partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac stworzylem 4 partycje: SL10.6.8 na MAC1, Win7 na s3, potem bez systemu na s4 i na s5 instalka SL.

 

/dev/disk0
  #:                       TYPE NAME                    SIZE       IDENTIFIER
  0:      GUID_partition_scheme                        *500.1 GB   disk0
  1:                        EFI                         209.7 MB   disk0s1
  2:                  Apple_HFS MAC1                    50.0 GB    disk0s2
  3:       Microsoft Basic Data                         200.0 GB   disk0s3
  4:                  Apple_HFS WIN2 HFS                240.0 GB   disk0s4

 

Na pendrive wgralem sobie instalator Win7. Zainstalowalem z niego Win7. Po instalacji Chameleona, z dysku bootuje sie Chameleon. Bez problemu moge dalej zbootowac maka, ale z Win7 dostaje ten klasyczny komunikat. No to uruchomilem instalator z pendrive'a, naprawil i sie zrestartowal. Z dysku bootuje Chameleon, Mak sie dalej bootuje, Windows dalej nie potrafi. O dziwo cos sie po tej akcji z naprawa dzieje z pendrive'em, bo jak odpalam komputer bez dysku (HDD) i bootuje z pendrive'a to jest juz uszkodzony (dokladnie ten sam blad kiedy chce zbootowac z dysku), ale za to jak wsadze dysk i pendrive i zbootuje z pendrive'a to uruchamia sie system z dysku. Zawile troche.

 

UPDATE: troche pogmatwałem... stworzyłem jeszcze raz instalator na pendrive'ie. Wybierajac w Chameleonie Windowsa mam znany komunikat. Uruchomiłem instalator Windowsa, dałem napraw i jak wcześniej coś wykrywał i był przycisk "Repair and reboot" to teraz tego nie ma. Nie widzi nigdzie systemu na dysku. A instalator na pendrive'ie pewnie psuł Leopard dodając swoje śmieci, kiedy go uruchomiłem zapominając wyjąć pendrive, ale może to było też to naprawianie. Jest jakiś w 100% sprawdzony sposób? ;-)

 

UPDATE: problem rozwiazany. Zeby znow Windows dal sie naprawic musialem dac mu partycje aktywna. Potem zmienilem na makowa i dziala. Nie wiem dlaczego wczesniej to nie dzialalo, ale juz jest ok. Przepraszam za zamet ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Instaluję na metodę GUID/GPT

 

Jak sobie poradzić zainstalowaniem Windowsa Visty z tak zwanego dysku odzyskiwania danych - tam nie można wybrać partycji - instaluje się się na pierwszej z brzegu.

 

Dałem opcję bez winRE i zapytał czy instalować na partycji MBR EFI Header o pojemności 0,20MB, nie byłem pewny więc przerwałem.

 

Jak to dobrze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Poradnik nadal taki sam? Bo wydaje mi się, że jest on pisany pod Snow Leo

Poradnik opisuje jak zrobić dual/multi boot a nie jak zainstalować konkretny OS X. Dla każdego OS X'a od 10.4 a kończąc na 10.8 którego premiera będzie w lato, instalacja obok innego systemu będzie identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem metodą MBR jednak coś jest nie tak. Wszystko zrobiłem tak jak w poradniku, jednak podczas uruchamiania, zamiast Chameleona jest czarny ekran z migającym myślnikiem (?) po lewej stronie. Teraz odpaliłem Ubuntu Live i z powrotem zmieniłem przy partycji z Windowsem, flagę na "boot".

Co mogłem pomylić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba coś spaprałem. Zainstalowałem OS X wraz z Chameleonem, ale po próbie włączenia Windowsa pisało, że nie znaleziono bootmgr. To korzystając z rad, które znalazłem na internecie uruchomiłem płytkę instalacyjną Windowsa 7 i wpisałem kilka poleceń w tej konsoli. Problem w tym, że Chameleon się po prostu usunął i teraz nie można wybrać systemu, po prostu włącza się Windows. Jak to naprawić? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigFox, aleś zakręcił... metod jest wiele, ale najlepsza ta ta gdzie partycji aktywnej się nie przestawia a instaluje się jedynie boot0hfs lub boot0md który skutecznie załatwia tę kwestię i potem mamy poprawnie działający w windows sleep, hibernację i instalację SPx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.