Skocz do zawartości

DualBoot: Mac OS X & Windows


rzooff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe ;-) No wsumie miało być jak najprościej a wyszło jak zwykle, z tego by wynikało ze była zmieniają aktywna partycja

To korzystając z rad, które znalazłem na internecie uruchomiłem płytkę instalacyjną Windowsa 7 i wpisałem kilka poleceń w tej konsoli..
inaczej win nie naprawil by boota.

 

ale mniejsza bo chyba kolega sobie poradził. Boot0hfs to oczywiście podstawa i myśle ze teraz każdy używa, natomiast muszę spróbować boot0md bo o ile jak mówisz aktualizację idą ok, to spotkałem się z problemem po hibernacji ze komp się nagminnie rebootowal po uśpieniu i właśnie nie mogłem wygooglowac o co to biega bluescreen z power driver state chyba. Na laptopach było ok, tylko jak był boot0hfs to teraz zaktualizowac charmela z boot0md i będzie śmigac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...
Ja mam pytanie jezeli mam dysk typu GUID na ktorym wpierw byly 3 partycje Sformatowane byly Extended Journaled, i na 1 z nich byl zainstalowany system Osx a na 2 pozostalych byly dane, i teraz utworzylem kolejne 3 partycje w FAT-32 to moge zainstalowac na jakiejs Partycji Windowsa 7 ?

Wszystko zależy którą w kolejności partycją jest ta z Fat32. Partycja pod windows nie może być dalej niż 3-cia w disk utility (4-ta uwzględniając ukrytą partycję EFI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, czyli rozumiem ze jezeli w narzedziach dyskowych osxa moje partycje widac w nastepujacy sposob:

System ( Extended Journaled )

Win ( FAT 32 )

Dane ( Extended Journaled )

Win 2 ( Fat 32 )

Dane 2 ( Extended Journaled )

Win3 (Fat 32 )

 

To na partycji Win powinienem zainstalowac bez problemu windowsa 7

po sformatowaniu w instalatorze windowsa NTSFem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam zainstalowalem Windowsa ale problem jest taki, ze po restarcie , chameleon sie wysypal ok norma wiec odpalilem boot CD osxa ale osx nie widzi partycji z windowsem :/

po aktualizacji Chameleona i kolejnym restarcie odpala sie tylko oSX widzi jakas partycje win ale jak ja bootuje to pojawia sie boot error :/

moze ktos cos pomoc? bede w domu to podczepie screena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam pytanie:

O jaki konkretnie Windows chodzi w pierwszym poście tego tematu?

 

Pisze tam: "Instalator Windows posiada błąd, który może uniemożliwić instalację systemu przy większej ilości napędów"

 

I skąd takie informacje?

 

[ Komentarz dodany przez: 314TeR: 2012-12-06, 00:19 ]

NIE "z kad" a skąd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem. Próbuję zainstalować sobie OS X SL obok windowsa 7 na dysku MBR, lecz gdy wchodzę do Disc Utility partycja sformatowana w FAT32 pod OS X jest nieaktywna na szaro nie da się nic zrobić. Układ moich partycji jest następujący taki jak na załączonym obrazku. Nie wiem teraz czy bawić się dalej w postawienie tego na MBR czy wszystko zainstalować od nowa w schemacie GUID/MBR. Pisałem już o tym w innym temacie ale mi nikt nie odpisał więc może tu ktoś pomoże.

post-4931-13904297371433_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja generalnie mam problem z "innej bajki"..

 

Do komputera mam podpięte dwa dyski.

 

Pierwszy - OSX SL (Sata2 - third slave) (jedna partycja)

Drugi - WIN XP PRO SP3 (Sata2 - third master) (jedna partycja)

 

- Chameleon zainstalowany z poziomu OSX na dysku z Win XP (boot0md)

- Dysk startowy ustawiony na WIN XP

 

Chameleon zaskakuje mogę sobie wybrać z którego dysku chce startować i przy wyborze Win XP win zaskakuje - pojawia sie na chwile logo ładowania xp i za dwie sekundy mam piękny Bluscreen i reboot..

 

XP dopiero co zainstalowany do momentu zainstalowania Chameleona wstawał i działał normalnie.

 

Chameleon najnowszy.. Pomysłów brak..

 

Spotkał sie ktoś może z czymś podonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po raz pierwszy.

Czytając te wszystkie posty nie mogę znaleźć odpowiedzi na tak proste pytanie jak:

Czy instalujac win 7 na jednym dysku a pózniej OSX na innym wypinam ten z win i podpinam ten, na którym ma byc OSX.

Przepraszam za podstawy ale dopiero zaczynam walkowc ten temat i moja zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra postaram się - chodź myślałem, że to nie skomplikowane.

Na początku w tutorialu jest, że:

 

1. Na oddzielnych dyskach.

To najprostszy przypadek, gdzie cały DualBoot nie wymaga dodatkowych zabiegów.

 

  • Instalacja systemów
    Instalujemy systemy na oddzielnych dyskach i w dowolnej kolejności. Na jednym Windows a na drugim OSX wraz z bootloaderem, przy zastosowaniu wybranej wersji/metody.

 

Kurde nie jestem aż tak tępy. Mam PC z windows 7. Kupiłem dysk aby zainstalować na nim OSX.

Teraz:

wyciągam obecny HDD z win 7, a na jego miejsce wpinam ten (nowy) do OSX?? Czy podpinam oba na raz i męczę się z instalacją OSX??

 

Mam nadzieję , że bardziej zrozumiałe.

 

[ Dodano: 2013-05-04, 05:05 ]

Ok znalazłem odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1. Na oddzielnych dyskach.

To najprostszy przypadek, gdzie cały DualBoot nie wymaga dodatkowych zabiegów.

 

  • W Biosie ustawiamy dysk z Mac OS X jako startowy.
    Chameleon powinien sam zobaczyć Windows na drugim dysku i będziemy mieli przy starcie do wyboru oba systemy.

 

I mam kolejną kłodę mimo, iż ustawiłem wszystko zgodnie z instrukcją i tak botuje mi się windows.

Nawet jak wsadzę płytke z UniBootX-em to i tak startuje win.

 

Przypuszcza, że mam złe ustawienia na boot w Chameleon jak to zmienić. Cokolwiek wpisuję to albo Boot0: error albo win.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jutro zabieram się za instalacje jak tylko reszta danych poleci na dropbox. Teraz podsumowując poradnik - Jeżeli mam lapka z preinstalowanym windowsem 7 (na jakiejś tam pierwszej partycji) to muszę:

 

1. sformatować cały dysk

2. zrobić go jako guid

3. podzielić na dwie partycję

4. druga zrobić jako FAT

5. zainstalować windows 7 na tej drugiej (Nie usuwać w instalatorze win)

6. zainstlowac osx86 na pierwszej partycji

 

dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności zrób sobie płyty/klucz USB z kopią systemu do przywrócenia do stanu fabrycznego. Przyda się jakbyś kiedyś potrzebował.

 

Czy laptop ma UEFI? Jak tak, to powinieneś instalować zupełnie inaczej...

1. Instalacja OS X za pomocą clobver'a w trybie UEFI

2. Dzielisz dysk w Disk Utility na dwie parycje, przy czym drugą zostawiasz KONIECZIE w HFS+

3. Instalujesz Windows'a w trybie UEFI i w instalatorze kasujesz tę drugą pustą partycję, a jako miejsce docelowe wskazujesz pustą partycję...

 

I to wszystko, dzięki temu masz i OS X i Windows startujący z dysku GPT, bez żadnych kombinacji z partycjami hybrydowymi, etc... CLover uruchomi Ci oba systemy bez najmniejszego kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.