Skocz do zawartości

DualBoot: Mac OS X & Windows


rzooff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Męczę się z problemem na który pewnie nikt jeszcze nie zna odpowiedzi. Usiłuje postawić Dual Boot na jednym dysku GUID/GPT ( SSD) niby sprawa prosta bo instalujemy MAC OS X wydzielamy puste miejsce na WIN kolejno instalujemy MAC a następnie WIN. Problem zaczyna się gdy chcę zainstalować WIN gdyż nie jest to normalna instalacja, a instalacja WIMBOOT. WIMBOOT tworzy partycje wszystko się kopiuje jednak, nie zmienia aktywnej partycji jak w przypadku zwykłej instalacji stad nie mogę odpalić finalizacji instalacji WIN. Clover też nie widzi partycji z WINDOWS. A co się tyczy skopiowania cloverbootx64.efi na EFI/WINDOWS/BOOT i podmianie bootmgrfw.efi nie działa bo z poziomu MAC nie mogę zamontować partycji EFI Windowsa.

 

obecny schemat partycji to:

EFI MAC

MAC OS X

EFI WIN

MSR

WINDOWS

IMAGE (WIMBOOT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprawa nie jest taka prosta, bo instalacja WIMBoot ma się trochę inaczej niż normalna instalacja Windows z pendrive, po utworzeniu wimboota system już nie rusza z pena tylko powinien się odpalić z dysku i dokończyć instalację różnica polega na tym, że normalnie windows uszkadza boot clovera i tylko on się odpala tutaj zaś tego nie robi. W skrócie instalacja wygląda tak jak w tym tutuku: 

http://avisek.pl/systemy-operacyjne/windows/instalacja-windows-8-1-wimboot-na-asus-t100ta/

Z tym że zrobiłem swoje pliki pod WIN RE x64 oraz obraz WIN x64. Gdyby to był normalny sprzęt to pewnie by pomogło jednak nic nie odpalę przez F8 bo jest to sprzęt z konkurencyjnego obozu Microsoft, niejaki "Surface Pro". A w biosie ma tylko 2 opcje służące do włączenia/wyłączenia secure boota. Nigdy tak ubogiego biosu w opcje nie widziałem. ;)

 

Odrazu powiem, że na Insanelymac żadne tutki u mnie nie działają, a dual boota robię już poraz enty na wszystkie możliwe sposoby. Niestety nikt na forach nie robi wimboota i mac os x jak dual. A gra jest warta świeczki do Win x64 zajmuje z 10GB mniej a biorąc pod uwagę dwa systemy i dysk o pojemności 128GB warto to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz tam postawionego Clovera? Jak Ci go uszkadza to oznacza, że ten windows 64 działa w 100% w trybie legacy...

 

OK - dość ciągnięcia tego wątku w poradniku... załóż własny wątek, opisz dokładnie co masz, co instalujesz i jak i pomożemy jak się da... są różne metody, można też zrobić obraz zainstalowanego systemu np przez Winclone pod OS X i on potem ładnie potrafi go (łącznie z mbr) odtworzyć na dysku docelowym modyfikując BCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mecze się z tym problemem kilka dni.. Mam 10.8 mac. Wszystko super. PM, sleep działają. dysk mam gpt. Teraz jeśli chce zainstalować Windowsa 7. Tworze na macu partycje fat32 70gb, i odpalam instalke win7 z plytki. Wszystko ładnie aż do momentu wyboru partycji. Otóż nie ma tam utworzonej partycji. Są tylko jakieś dziwne, wogole wielki syf. Nie wiem jak doprowadzić do tego, aby widoczna była utworzona partycja fat32. Podkreślę, ze mam tylko 1 dysk. Jest to laptop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mecze się z tym problemem kilka dni.. Mam 10.8 mac. Wszystko super. PM, sleep działają. dysk mam gpt. Teraz jeśli chce zainstalować Windowsa 7. Tworze na macu partycje fat32 70gb, i odpalam instalke win7 z plytki. Wszystko ładnie aż do momentu wyboru partycji. Otóż nie ma tam utworzonej partycji. Są tylko jakieś dziwne, wogole wielki syf. Nie wiem jak doprowadzić do tego, aby widoczna była utworzona partycja fat32. Podkreślę, ze mam tylko 1 dysk. Jest to laptop.

Byla juz mowa wiele razy o tym na forum dla windowsa przydzielamy wolne miejsce nie formatujemy jej instalator systemu zrobi to za nas .

 

 

xm6gpe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, doszedłem do tego jak to zrobić :) Teraz przy instalacji w tutorialu jest napisane, żeby sformatować to wolne miejsce, lecz ja mam tą opcję niedostępną. Mogę tylko utworzyć nową partycję. Użyć tej opcji? http://images.tinypic.pl/i/00536/n0d6nswq6lot.png Zdjęcie jest tylko poglądowe, partycje nie są moje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale dostaję wtedy taką informację: "Nie można zainstalować systemu windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT."

@edit.
Zrobiłem tak: Mam 2 partycje, na 1 jest Mac a 2 jest wolna: http://zapodaj.net/images/88258b8ea6f1e.png Teraz robię instalację windowsa, i ten błąd co wyżej wywala :/

 

@edit2
W instalatorze jest dokładnie tak: http://zapodaj.net/images/2ddea697d0fba.jpg Nie da się kliknąć dalej... A po kliknięciu szczegółowe informacje wyświetla się powyższy błąd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Laptop MSI CR-500 (druga pozycja w mojej stopce). System Mavericks 10.9.4.

Próbuję doinstalować WIndows7 z DVD za pomocą Clovera, ale ten nie widzi napędów DVD ani wewnętrznego, ani USB.

Czyli generalnie kiszka. :)

O ile dobrze zrosumiałem rady z tego wątku, to tylko poprzez Clovera moge zainstalować Win bez rozwalenia instalacji OSX?

Partycje:

- EFI

- OSX

- FAT32

- FAT32

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdanh, jak chcesz zainstalować Windows 7 64 bit w trybie UEFI na kompie który UEFI nie mia, to musisz uruchomić instalację win7 z poziomu Clovera z płyty DVD. Następnie na dysku NIE może być żadnych partycji Fat - żadnych, inaczej będziesz miał hybrydę i windows się nie zainstaluje w trybie UEFI, bo będzie widział tabelę MBR i oleje GPT. Durny ten windows...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.