Skocz do zawartości

MSI P55-GD65 (P55-GD55 oraz P55-GD80) - MacBootCD


Rekomendowane odpowiedzi

PORADNIK JEST BARDZO STARY I JUŻ MOCNO NIE AKTUALNY, NIESTETY NIE MAM CZASU NA AKTUALIZACJĘ - BARDZO PRZEPRASZAM !

 

Instalacja Snow Leoparda na płytach MSI P55-GD65

 

p55.png

Poradnik powstał na podstawie MSI P55-GD65 bios 1.9, Intel i7-870, 2x2GB 1600MHz

v1.0 - Pierwsza publikacja

v1.1 - Dodatkowe informacje

v1.2 - Poprawiony instalator: dodana opcja patchowania systemowego AppleHDA

v2.0 - Poprawiony skrypt instalacyjny i patchowania DSDT, dodane nowe sterowniki nVidia, BootCD dla kart ATI oraz nVidia

v2.1 - Dodana obsługa USB w 10.6.5 dla kernela 10.4.0 w MacBootCD

v3.0 - Usunięto obsługę MBR, dodano obsługę ATI 5970, dodano ustawienia BIOSu

 

:arrow:Co będzie potrzebne

  • PC zbudowany na bazie płyty głównej MSI P55-GD65.
  • Kompatybilna karta graficzna (np. GeForce serii 8, 9, GTS2xx, GTX2xx, Radeon 4870)
  • HDD & DVD na łączu SATA.*
  • Oryginalna płyta Mac OS X Snow Lepard Install DVD, w wersji 10.6 (lub nowsza)
  • Pusta płyta CD-R, CD-RW, DVD-R lub DVD-RW na którą nagrywamy dedykowany MacBootCD (możliwie najwolniej):
     
    MacBootCD-ATI (obsługiwana seria 5xxx w tym 5970)
    http://dl.dropbox.com/u/9641107/P55-GD65/MacBootCD-ATI-v3.iso.zip


    MacBootCD-GE (obsługiwane karty działające na GraphicsEnablerze, m.in nowe GTX4xx, GTX580)

    http://dl.dropbox.com/u/9641107/P55-GD65/MacBootCD-GE-v3.iso.zip


    * Na łączu ATA (IDE) może być podpięte tylko jedno urządzenie w trybie Master.

MacBootCD.png

:arrow:Przygotowanie

  • Ustawienia BIOSu:
    ▶ USB Controller [Enabled]
    ▶ USB Device Legacy Support Select [Enabled]
    ▶ Onboard LAN Controller [Enabled]
    ▶ Onboard 2nd LAN Controller [Enabled]
    ▶ Onboard IEEE1394 Controller [Enabled]
    ▶ Extra RAID/ IDE Controller [Enabled]
    ▶ HD Audio Controller [Enabled]
    ▶ On-Chip SATA Controller [Enabled]
    ▶ RAID Mode [AHCI]
    ▶ ACPI Function [ENABLED]
    ▶ ACPI Standby State [s3]
    ▶ CPU Feature (wszystko co jest dostepne ustawic na ENABLED za wyjatkiem Set Limit CPUID MaxVal to 3)
    ▶ Intel EIST [ENABLED]
    ▶ Intel C-STATE [ENABLED]
    ▶ Hyper-Threading Function [ENABLEM] - jesli dostepne
    ▶ Execute Bit Support [ENABLED]
    ▶ Set Limit CPUID MaxVal to 3 [DISABLE]
    ▶ Intel Virtualization Tech [ENABLED]
    ▶ C1E Support [ENABLED]
    ▶ Intel Turbo Boost [ENABLED]
  • Dysk/partycję przygotowujemy wg standardowych zaleceń, o których napisane jest tutaj:
    Jak zacząć
  • Jeśli chemy mieć DualBoot z Windows to warto zajrzeć najpierw do poradnika:
    DualBoot: Mac OS X & Windows
  • Jeśli to Twoja pierwsza instalacja OSX, to warto przeczytać bardziej szczegółowy opis tutaj:
    Instalacja MacOS X Snow Leopard 10.6.4 za pomocą BootCD

:arrow:Instalacja

  • Informacja dla osób, które mają już zainstalowany system innym sposobem !
    Jeżeli chcesz skorzystać z instalatora, a w szczególności z opcji Patchowania DSDT przez instalator musisz usunąć plik DSDT.aml (najlepiej cały katalog /Extra !) ze swojego dysku z Mac OS X, nastepnie zrestartować system i uruchomic go z MacBootCD. Dopiero potem można użyć Install Pack'a
     
    1. Jeżeli instalowałeś Win7 lub Viste z ustawieniem kontrolera dysków w trybie IDE, uruchom w windowsie klucz AHCI.reg (znajduje się na MacBootCD/Rejestr windows) inaczej windows się nie uruchomi w trybie AHCI.
    2. Aby czas w Mac OS X oraz Win7/Vista był zsynchronizowany uruchom w windowsie klucz Time.reg (znajduje się na MacBootCD/Rejestr windows.)
    3. Uruchom boot'owanie z płyty MacBootCD.
    4. Gdy uruchomi się Chameleon, zamień płytę na Snow Lepard Install DVD, poczekaj 20-60s i wciśnij F5, po chwili wybierz start instalacyjnego DVD z Mac OS X 10.6.X.
    5. Zainstaluj Mac OS X, wybierajac z opcji to co chcesz.
    6. Po restarcie ponownie uruchom komputer z użyciem MacBootCD, tym razem wybierając system zainstalowany na dysku.
    7. Po obejrzeniu filmu powitalnego i przejściu przez proces konfiguracji, zrób aktualizację systemu do najnowszej wersji (najlepiej przez Combo Update).
    8. Nie restartuj komputera, zainstaluj paczkę Install Pack (znajduje się na MacBootCD). Po instalacji paczki ponownie uruchom komputer.
    install%20pack.png
    • Po wykonaniu procesu instalacyjnego można się już cieszyć naszym Hackintosh'em z w pełni funkcjonalnym systemem, startującym już samodzielnie z dysku, z działającym SpeedStep, Sleep itp.

:arrow:Dodatkowe informacje

  • MacBootCD zawiera obsługę peryferiów (mysz, klawiatura) na złączu PS/2.
  • MacBootCD zawiera obsługę napędów na złączu ATA oraz eSATA (nie testowane).
  • MacBootCD zawiera kernel w wersji 10.5.0, aby ominąć problem braku wsparcia dla architektury opartej o Socket-1156 we wczesniejszych wersjach systemu niz 10.6.3.
  • MacBootCD zawiera zmodyfikowane kexty USB w celu uniknięcia problemów z działaniem USB z kernelem innym niż w wersji 10.5.0.
  • MacBootCD zawiera klucze do rejestru Win7 i Vista ustawiające tryb AHCI i synchronizacje czasu z Mac OS X.
  • MacBootCD zawiera sterowniki do obsługi karty sieciowej.
  • FireWire powinno działać OOTB (nie testowane).
  • Instal Pack ma wbudowany skrypt do wyciągania i patchowania DSDT.
  • Przy uruchamianiu instalacji/systemu przy pomocy MacBootCD, Power Management jest zablokowany. Więc funkcje Speed Step czy Sleep, będą działać dopiero po opisanej wyżej instalacji.
  • Instalacja/system uruchamiany przy pomocy MacBootCD startuje z flagami:
    arch=i386 -v maxmem=4096

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli znajdą się inni posiadacze serii płyt głównych MSI P55 bardzo proszę o kontakt. Sprawdzimy i przerobimy poradnik na całą serie płyt MSI P55(A).

 

Nowa wersja posiada wsparcie dla ATI 5970.

Usunięta została obsługa MBR ze względu na brak możliwości przeprowadzenia zakończenia procesu zakładania konta nowego użytkownika po instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jakie fakesmc najlepiej używać do p55-gd65?

Można użyć standardowego FakeSMC 2.5 - takie jest w instalatorze. Ja używam jednak wersji zmodyfikowanej FakeSMC 2.5 rev. 405 (niepotrzebne pluginy trzeba usunąć bo będzie KP !). Na naszych płytach działa ona dobrze z Extra. Wersja 405 dobrze pokazuje wskazania w porównaniu do innych wersji, bootowanie trwa 2-3s dłużej bo wczytuje pluginy ale nie jest to wadą bo dzieki temu mamy: odczyt prędkości wentylatorów, temperaturę karty graficznej (u mnie radeon), odczyt napięcia CPU, odczyt temperatury rdzeni.

PS. Oswaldini, ten tutek był robiony na podst. tej płyty którą od Ciebie kupiłem?

Płyta nie może być ode mnie bo sam jej używam :)

Opisze jak poszło szukam tylko napędu na sata

 

EDIT1;

Poszlo, targam Combo ...

EDIT2: Wszystko działa

Dzięki za informację !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Dobra, więc teraz ja :P

 

Pierwszy błąd jaki znalazłem to problem z myszą PS2, dół to góra a góra to dół (Lewo i prawo jest dobrze).

Drugi problem to taki, że Chameleon jest domyślnie ustawiony na 1920x1280. Nie każdy ma taką dużą rozdzielczość i przy bootowaniu jest brak sygnału (Musiałem "na ślepo" odpalić Windowsa, pobrać Paragon HFS+ i zedytować Theme).

 

A tak to wszystko pięknie działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PS2 dzięki za info, kexty powinny być OK bo już ich używałem ale sprawdzę to.

Co do chameleona to wiem, kolejna wersja już jest poprawiona ale z braku czasu jeszcze nie wyszła. Jest oparta na chameleonie od Kabyl'a. Instalator jest jeszcze nie gotowy. Za 2-3 tyg może wrzucę update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pomogło -dżwięk powrócił :-D:-D:-D:-D wielkie dzięki :-P

 

[ Dodano: 2011-06-24, 20:24 ]

Witam po raz kolejny padł dzwięk do rzeczy ,dziś miałem kolejną aktualizację do wersji 10.6.8 i po niej nie mam dzwięku ,próbowałem go odzyskać według pomysłu @witucha0 ale nic to nie pomogło miał już ktoś podobną historię?i jak z powrotem ten dzwięk przewrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

marpar, za pomocą Kext Wizarda zainstaluj sobie AppleHDA z 10.6.7 (w załączniku) do /S/L/E. Niestety w poradniku nie jest wytłumaczone (brak czasu autora) że po instalacji Update'a do 10.6.8 trzeba przywracać AppleHDA ze starszych wersji systemu :/ Związane jest to ze zmienioną strukturą tego kexta na tą z Liona

AppleHDA.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Znalazlem dosyć poważny problem.

Przy combo update do 10.6.8 system nie chce odpalić za pomocą chameleona na BootCD (jest po prostu za stary). Można to ominąć instalując po combosie od razu chameleona ręcznie (np. przez Chameleon Wizarda) na dysku (bardzo ważne jest zeby był dodany od razu fakesmc, inaczej system nie chce odpalić!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.