Skocz do zawartości

UniBootX dla serii Asus P7P55 [testy]


Rekomendowane odpowiedzi

BootCD ma za zadanie, tylko uruchomić system i pozwolić na aktualizację. Więc co tam działa lub nie, to nie jest szczególnie istotne. Byle było coś widać i działała sieć.

 

Zobacz czy restart (nie)działa tak samo jeśli nie usypiasz kompa.

Poza tym poczekaj ok. 30 sekund i zobacz czy się jednak nie restartuje po tym czasie.

Teoretycznie powinnien sprawę załatwić nowy Chameleon, który jest w Instalatorze. Ale cóż...

 

Na szybko - możesz użyć popychacza w formie kexta:

http://dl.dropbox.com/u/750399/OSx86/Sn ... t.kext.zip

Wrzuć go do Extra/KextStore i uruchom X-tra Refresher (znajdziesz go w Extra) na domyślnych ustawieniach. Po tym restart...

 

Inna opcja to przetestowanie różnych boot'ów. Tylko tego już jest tyle, że zwariować można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

restart nadal nie dziala...jesl nawet nie usypiam kompa, czekalem nawet minute i nic...od pierwszego uruchomienia ciagle wyskakuje to samo....czarny obra konsoli i 3 liniki

 

continue...

done

MACH reboot

 

Na szybko - możesz użyć popychacza w formie kexta:

http://dl.dropbox.com/u/7...reboot.kext.zip

Wrzuć go do Extra/KextStore i uruchom X-tra Refresher (znajdziesz go w Extra) na domyślnych ustawieniach. Po tym restart...

 

naprawilem blad z restartem za pomoca tego kexta ktorego powyzej podal rzoof...teraz wszystko smiga pieknie :)....

 

posiadam model P7P55D-E PRO...jedynie co mozna dodac tak ze wzgledu na przyszlosc....to jakis KEXT obslugujacy jeszcze USB 3.0 ....widzialem jakies pierwsze kexty na USB 3.0 na KEXTS.COM, ma ktos jakis ktory dzialalby pod moja plyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróboj zmodyfiowanego PXHCD.kext, ja nim odpalilem USB3 na płycie H55M-USB3. Zalezy jaki masz kontroler na mobo.

 

po szperaniu w googlu wynika, ze na P7P55D-E PRO z USB 3.0 mam chyba USB 3.0 na ukladzie NEC'a do ktorego firma LaCie wydala oficjalne kexty, jak 314TeR opisal w tym temacie:

http://hamac.pl/topics12/usb-30-w-macach-vt2986.htm

 

mam racje czy mam jednak inny uklad na moim mobo?

 

aha i jak spawdzic w systemie czy moj uklad ma taka identyfikacje sprzetowa:

key>IOPCIClassMatch

0x0c033000

jak opisal 314TeR w temacie/linku powyzej?

 

oswaldini, wgrales oryginalny kext ze strony LaCie, czy zmodyfikowany przed Mobina z kexts.com? Tak ogolnie to jaki lepiej wgrac i czym one sie roznia? Jak sprawdze czy po wgraniu ktoregos z tych kextow usb 3.0 dziala u mnie w systemie, nie prosperuje zadnym urzadzeniem z usb 3.0?

 

rzooff, jesli ten uklad bedzie dzialal na moim P7P55D-E PRO to mozna by go dodac do UniBootX, dla tych ktorzy maja taka sama motherboard jak i maja zamiar uzywac USB 3.0 w przyszlosci, co powiesz na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnij zmodyfikowany kext, jest na stronie kexts.com. W profilu systemowym bedzie pozycja o superspeed USB czy jakos tak... Ogolnie jest pozycja od USB3.0 niestety zapomnialm zgraz screeny z komputera ktory robilem :/

erdman jak czytasz ? przeciez w temacie 314TeRa opisałem wszystko i podalem link do kexta. Dziala on z /Extra wiec super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem wlasnie ten zmodyfikowany kext od Mobina z kext.com dla USB 3.0, dziala super bez problemow :)!! normalnie w profilu systemowym po restarcie odroznia mi od zwyklego USB 2.0 i pokazuje 2 osobne zlacza Super-Speed USB, czyli USB 3.0, podlaczylem pod te dwa zlacza kilka urzadzen USB...kazde dziala bez problemowo :)...mysle ze mozna spokojnie wrzucic zmodyfikowany kext od Mobina do UniBootX Installera :), dziekuje WAM jeszcze raz za rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam...

To moja pierwsza przygoda z Mac.

Moja płyta to Asus P755D-E pro i ati 5750.

Jaki muszę użyć UniBoot aby uruchomić system z płytki?

Linki powyżej nie działają

http://dl.dropbox.com/u/750399/OSx86/UNIBOOTEX/Asus%20P7P55%20Series/UniBootX%20for%20Asus%20P7P55%20Series%20%28BC4%29.iso.zip

 

Pozdrawiam.

 

[ Komentarz dodany przez: 314TeR: 2010-12-12, 11:24 ]

Linki zewnętrzne podajemy w znacznikach CODE - proszę zapoznać się z regulaminem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najnowszej wersji (to jeszcze RC) w celu przetestowania z w/w VGA:

http://dl.dropbox.com/u/750399/OSx86/UNIBOOTEX/Asus%20P7P55%20Series/UniBootX%20for%20Asus%20P7P55%20Series.RC3.iso.zip

 

PS Pamiętaj że VGA może zadziałać dopiero po zainstalowaniu aktualizacji do 10.6.5, nie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare pliki już pousuwałem, bo nie ma sensu by ktoś używał wersji przeznaczonych tylko do testów.

 

Spradź ten:

http://dl.dropbox.com/u/750399/OSx86/UNIBOOTEX/Asus%20P7P55%20Series/UniBootX%20for%20Asus%20P7P55%20Series.RC2.iso.zip

 

Napisz jaką dokładnie masz kartę graficzną, z jakimi wyjściami i pod które podłączasz monitor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie...

Na RC2 proces przebiega bez problemu ale... do czasu

Po naciśnięciu ikony UniBootX następuje ładowanie i po chwili

mnóstwo wierszy z komunikatami.

 

Wybrane....

 

npvhash-4095

PAE enabled

64 bit mode enabled

Darwin Kernel Versionn......

 

.........

 

Panic (cpu O caller 0x55bfa5): Unable to find driver for this platform:\ACPI\n @/sourceCache/xnu/xnu-1504.9.17/iokit/kernel/IOPlatformExport.cpp:1389

 

Deburger called:

 

.....

 

W kompie zamontowane na sata dwa napędy Blu ray LG i LiteOn (tester na cdrinfo.pl)

Oczywiście wymontowane napędy DVD.

Podłączona drukarka na usb.

 

Pytanie... czy mogą być te napędy czy wyłącznie DVD.

i co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naciśnięciu ikony UniBootX

Co masz na myśli jako "naciśnięcie ikony"?

 

Wybrane....

 

npvhash-4095

PAE enabled

64 bit mode enabled

Darwin Kernel Versionn......

Jak to wybrane?

Co Ty w ogóle instalujesz?

W jakim momencie pojawia się ten błąd?

 

W UniBootX jest obsługa PS/2, więc klawiatura czy mysz na tym złączu też będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

Mój błąd polegał na kliknięciu ikony UniBootX. :oops:

Po wyjęciu płytki i włożeniu płytki z Os X cała instalacja przebiegła pomyślnie.

Po uaktualnieniu do 10.6.5 i ponownym uruchomieniu mam biały ekran i ciemne paseczki.

Co zrobić... przy 10.6.4 wszystko działało poprawnie ale przy 1024x720.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uaktualnieniu do 10.6.5 i ponownym uruchomieniu mam biały ekran i ciemne paseczki.

tzw. śmietnik - standard jak masz VGA obsługiwaną przez OS X, ale nie została ona uruchomiona przez GraphicsEnabler czy ATY_Init. Spróbuj uruchomić system z BootCD z ATY_Init - to wersja RC3 UniBootX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zainstalowałeś paczkę nie zaglądając do opcji...

Odpal system, korzystając z RC2 (nr 3 u Ciebie nie zadziała - 314TeR'owi się pomyliły wersje) i zainstaluj UniBootX Installer, tylko nie zapomniej kliknąć "Dostosuj" (Customize) i wybrać wsparcie dla ATI (domyślnie jest Graphics Enabler) + reszta wedle potrzeb.

 

Przejrzyj sobie temat:

http://hamac.pl/topics4/unibootx-dla-as ... vt2991.htm

 

Ciąg dalszy dotyczący ATI 5750 wydzieliłem tu:

http://hamac.pl/topics9/snowleo-1065-i- ... vt3336.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.