Skocz do zawartości

UniBootX dla serii Asus P7P55 [testy]


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bardzo proszę obie strony o utrzymanie nerwów na wodzy.

erdman, zasade mamy taka ze nie tworzymy prywatnych watkow gdzie rozpracowujemy całe komputery ! A z tego co tu widze taka jest wlasnie sytuacja !

 

Mozesz uzyc mojego MacBootCD-ATI-v2.1 z tutka o MSI P55-GD65, link w podpisie ! Po zainstalowaniu systemu uruchom go z tego samego BootCD, zainstaluj paczke z UniBootX i recznie dorzuc ATY_Init. Jezeli czujesz ze sobie nie poradzisz poczekaj na wsparcie ze strony Rzooffa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila... mi chodzi o zrobienie dobrze działającego UniBootX'a i osoba testująca, choć początkują, jest bardzo przydatna i tak się umówiliśmy z erdman'em na PW.

Szczególnie, że ma on do testowania Radeona, którym ja nie dysponuję.

 

Obiecuję, że zrobię z tym wątkiem porządek i przekształce to co trzeba w wątek z testami UniBootX.

Jestem chory i troszkę nie mam jak na bieżąco tego zrobić.

Dlatego proszę resztę modów o trochę odpustu w tym wątku :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w BootCD jest ATY_Init. W tym wypadku i tak start jest 32bit.

Ale w instalatorze chciałbym użyć boot'a z obługą ATI. Wersję by Trauma, rozwija Kabyl:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=231768

Jest szansa że zadziała i być może będzie to rozwiązanie z obsługą i NVidii i ATI, co byłoby idelne.

 

erdman, na płycie jeszcze nie ma gotowego instalatora, ale możesz teraz zrobić instalację i odpalić sam system z użyciem BootCD. W opcjach wybierz co chcesz. Ogólnie wszystko powinno działać poza: dźwiękiem, speedstep, sleep.

Daj znacz czy się udało. Wtedy będę działał dalej.

 

A jak monitor z przejściówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowana wersja BC3 - na mojej P7P55 WS SC + ATI 4870 startuje bez problemu Retail z płyty 10.6.0 oraz zainstalowany system na HDD w wersji 10.6.5.

 

Z drobiazgów, to nadal używasz FakeSMC z błędną identyfikacją SMC - to tylko kosmetyka i drobiazg, ale przypominam o tym.

 

I jeszcze jedno... Ta wersja UniBootX jest oparta o chameleonie który ładuje DSDT, Extra itp itd z HDD, wg mnie nie jest to najlepsze rozwiązanie... nie można tego zablokować aby ładował jedynie kexty z BootCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 32bit i jeśli stanie nie odpalaniu grafiki przy pomocy ATY_Init, to niestety więcej niż 32 nie będzie.

 

Kabyl ostatnia rewizje wydal na chameleonie bodajze RC5 r482 albo r468 nie pamietam dokladnie, jest to juz stare rozwiazanie :/

Ale za to ma szanse działać w 64bitach...

Jak chłopakom starczy cierpliwości to myślę, że warto przetestować.

 

Z drobiazgów, to masz FakeSMC z błędną identyfikacją SMC

Tak zapomniałem to poprawić.

 

Ta wersja UniBootX jest oparta o chameleonie który ładuje DSDT, Extra itp itd z HDD, wg mnie nie jest to najlepsze rozwiązanie...

Muszę to sprawdzić. Bo np. u mnie tak się nie dzieje - ładuje się Extra z płytki. Widać to po NullCPU...

Masz może innego w miarę aktualnego cdboot, który działa u Ciebie?

A jeśli nie, to czy możesz sprawdzić czy tak samo wygląda boot z cdboot'a Oswaldini'ego?

http://dl.dropbox.com/u/9641107/P55-GD65/MacBootCD-ATI-v2.1.iso.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MietasSR, za podpowiedź :-D

 

Oba BootCD robią to samo, ładują zawartość /E/E.mkext, /E/DSDT.aml... zresztą widać to na fotce... to co leci z BootCD to rd(0,1) a to co z dysku to hd(1,2).

 

Jeśli wszystko na dysku z /Extra jest OK, to żaden problem, gorzej jak coś jest namieszane w /Extra lub DSDT nad którym pracuje robi KP :-/ to wtedy się nie dostaniemy do takiego systemu za pomocą tych BootCD. Więc wracam do pytania - czy można zablokować ten proces ładowania rzeczy z hdd, aby były ładowane jedynie rzeczy z CD.

20101129234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbować dać ścieżkę do DSDT np rd(0,1)/Extra/DSDT.aml ? :)

Nie chodzi o to aby ładował DSDT z bootcd, bo to chameleon potrafi robić i wiemy doskonale... Mi chodzi o to że obecne wersje oprócz zawartości na BootCD dodatkowo sprawdzają zawartość na HDD z którego jest uruchamiany system i jeśli coś tam znajdą to ładują to, co moim zdaniem może być zwyczajnie powodem zablokowania sobie drogi awaryjnego naprawienia system poprzez BootCD jeśli sknocimy coś w zawartości /Extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dokumentacji brak :(

Ale mam wersję cdboot, o której pisałem. Stara (RC4) ale działa bardzo dobrze - tzn. aliasy jej nie straszne, a ładuje tylko to co na CD.

Minus jest taki, że nie rozpoznaje prawidłowo CPU i RAM, ale na potrzeby odpalenie instalatora, to nie ma większego znaczenia. A zysk jest istotny - można będzie użyć takiego BootCD jako rozwiązania awaryjnego niezależnie od bałaganu na HDD.

 

Zauważyłem jeszcze, że przy BootCD z kernelem z 10.6.5 przy instalacji nie działa mi Magic Mouse. Choć samo USB ogólnie działa. A przy kernelu 10.6.4 działa.

Czy ktoś jeszcze z testujących ma myszkę na BlueTooth?

cdboot.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.