Skocz do zawartości

GIGABYTE EP43-S3L ALC 888 brak dźwięku


draq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem jest następujący, po zainstalowaniu kextów do leosia, nadal nie ma dźwieku. Próbowałem różnych sterowników z internetu, z plyty ideneb'a, ale nic nie pomagało. Internet i karta graficzna działają dobrze, natomiast mam problem z dzwiekiem. Moze jest to wina tego, ze nie zaznaczylem zadnego chipsetu ani kernelu przy instalacji iDeneba? Czy jest to niezbędne by działał dźwięk? Kernela nie ruszalem, bo po zainstalowania voodoo, bądz innego mac nie chcial sie odpalić bo wyskakiwal kernel panic.

Moja płyta główna to: GIGABYTE EP43-S3L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chipset ICH-10 zaznacz zatem przy instalacji ICH. Muza to ALC888 a z tą nie powinno być w ogóle problemów. Jak nie masz konkretnie do wyboru alc888 to wypróbuj apple hd audio albo coś w tym stylu. Te kodeki realteka to ogólnie standard jest i nie powinno być najmniejszych problemów. W razie problemów napisz jaki masz sprzęt do wyboru (dźwięk) podczas instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak, ale dzwiek nadal nie dzialal, potem zainstalowalem wszystkie mozliwe chipsety i kexty audio,ale nic z tego.

:(.

Zamiast tego ICH-10 jest ICHxFixed

Lista chipsetow:

AppleATIATA

AppleNForceATA

AppleNForceATA test

MCP67

ICHxFixed

IMicronATA

SAS

Slicon Image 3132

Via/SiS/Marvell/Uli

Apple Generic PC ATA

 

Jest taka mozliwosc ze zainstalowalem za duzo sterownikow, dlatego dzwiek nie dziala? Na poczatku mialem zainstalowane tylko ALC888, ale nie bylo dzwieku. Zainstaluje system na nowo, ktory z tych chipsetow wybrac :) ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stosowałeś iPC jako podstawowej wersji instalacyjnej to się nie dziw, że dźwięk nie działa. Ta dystrybucja to najgorsze gówno cały czas nie wiedzieć czemu promowana w świecie hacka "bo ma dużo sterowników" ale NIEDZIAŁAJĄCYCH! Proponuję najpierw postawić system goły tak by się odpalił a potem za pomocą kexthelpera doinstalować odpowiednie kexty (sterowniki). Błędem jest myślenie ,że "twórca" dystrybucji sprawdzał te sterowniki na dużej ilości konfiguracji. Pakują tam co wlezie a początkujący potem mają problemy. Albo retail, albo najpierw system goły i potem instalowanie "sterowników". Ta droga jest najlepsza, cięższa ale pozwala coś wynieść z instalacji systemu.

Zbyt wiele niepotrzebnych kextów jest najkrótszą drogą do porażki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki laborman, ale nie dokonca dobrze chyba czytałeś, nie mam iPc tylko iDeneb. Pozatym na poczatku system zainstalowałem czysty jak mowiles. Sam os, + sterowniki do grafiki i sieciówki, dźwięku nie wygrywałem. Potem dogrywałem sterowniki audio, a jak nie działały to wkurzylem sie i zainstalowałem wszystkie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformatowalem dysk, zainstalowalem os tylko ze sterownikiem alc 888 i chipsetem ich-x, a dźwięku nadal nie ma. Było też do wybrania alc 889 i "alc 888 patchet by ktośtam". Gdy wchodze w system preferences->sound, to w zakladce Output i input, to pisze "no output/input devices found" :(.

Z programu osx86 tools:

"00:1b.0 Audio device [0403]: Intel Corporation 82801JI (ICH10 Family) HD Audio Controller [8086]"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ihackintosh.com/2009/01/ipc-1056-successfully-installed-on-gigabyte-ga-ep43-s3l/

Tutaj koles zainstalowal wszystko na takiej samej plycie głównej jak moja. Co z tej listy przyczynia sie do dobrego funkcjonowania dzwieku?

Nie myślcie że licze tylko za was, caly czas przeszukuje siec i zagraniczne fora by rozwiazac ten problem, ale jak dotychczas nie udalo mi sie tego zrobic. Zainstalowalem system bez dzwieku, teraz chce sie upewnic ze jakeis sterowniki beda dzialac by niczego nie pokopac, odechcialo mi sie juz instalowac system co 10 minut :D:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś jajca, zastosowalem patcher tarugi i dzwieku nadal jak nie bylo tak nie ma xD

og:

 

AppleHDA Patcher - 2006/2007 by Taruga v1.20            


* Patching AppleHDA.kext to 0x10ec0888				Done
* Checking AppleHDA for patch						Done
0001f4a0	cmpl	$0x10ec0888,%eax
00020584	cmpl	$0x10ec0888,%eax
* Checking for SPDIF Out                           		Detected
* Checking for SPDIF In  							Not Detected
* Using the following nodes in pathmap

 Back Mic: 9 34 24
Line In  : 8 35 26
Speaker  : 20 12 2
Headphone: 27 38 37
Spdif Out: 30 6

* Copying new config to destination					Done
* Repairing Permissions								Done
* Deleting Extensions Cache								Done

** Done patching - You can reboot now **

Juz ręce mi opadają xD co począć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilka - pather pokazuje OK - przekopałem ten temat i walkę z ALC882 na wskroś...

 

Tu masz layot z dump'a:

Back Mic: 9 34 24
Line In  : 8 35 26
Speaker  : 20 12 2
Headphone: 27 38 37
Spdif Out: 30 6 

 

Wygląda na bardzo OK, więc nie wiem czemu dźwięk Ci nie ruszył... może pachtowałeś już zmodyfikowany AppleHDA, a powinieneś patchera i dump zastosować na vanillowym AppleHDA.

 

To co bym ci zasugerował to:

1. sprawdzenie zrobionych 888 z tego postu:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=127819

ważne - musisz w /S/L/E mieć niezmodyfikowany oryginalny kext AppleHDA (Vanilla) i usunięty ALCInject.

2. Zrobienie kodec dump'a z poziomu Mandrivy live - Ubuntu 8.04 ma skopaną alsę, a 8.10 nie testowałem.

3. Puszczenie dobrze zrobinego dumpa na patchera, ale koniecznie z vanillowym AppleHDA w /S/L/E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niestety link wygasł... :/ Również szukam w miarę prostego rozwiązania bez modyfikacji DSDT bo jakoś mi to niezbyt wychodzi....trochę czasu już się męczę z tym dźwiękiem na mojej płycie GA EP35 DS3L. W 10.5.6 nie było problemu....w 10.6.4 jest...na 10.6.5 jeszcze nie próbowałem. Może ma ktoś w miarę proste DZIAŁAJĄCE rozwiązanie?? Bo niezbyt chce mi się co 10 min. wstawiać nowy system :D

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------

Mac os x 10.6.4 Retail

CPU : Intel Core Duo E7300 2x2.66GHz

MB : Giga Byte GA-EP35-DS3L

RAM : 2x2GB DDR2

GPU : ATI Radeon 5830 PowerColor

HDD : Seagate 500GB SATA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca można powiedzieć że na leniucha...bo naprawdę na ściągałem się już z 5 wersji VoodooHDA, paczek z ALC888 w różnych wersjach itd. żadna oczywiście nie działa...Po co wstawić co 10 min....a co jeśli ktoś poleci paczkę z kextami po których system leży?? Co do modyfikacji DSDT czytam te fora i czytam i jakoś wciąż nie daję sobie z tym rady...

 

 

 

-----------------------------------------------

Mac os x 10.6.4 Retail

CPU : Intel Core Duo E7300 2x2.66GHz

MB : Giga Byte GA-EP35-DS3L

RAM : 2x2GB DDR2

GPU : ATI Radeon 5830 PowerColor

HDD : Seagate 500GB SATA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey w najbliższym czasie popróbuję :) Porządny dźwięk...hmm chodzi mi tylko właściwie o stereo - żeby można było sobie chociażby muzy posłuchać czy normalnie film obejrzeć :) Niby modyfikacja DSDT jest taka prosta 3 kliknięcia i jest a to wcale nic nie daje...zagłębię się w tym temacie i zobaczymy co wyjdzie :) Oczywiście po dźwięku zostanie drugi szczegół GRAFIKA heh :)

 

 

-------------------------------------------------------------------------

Mac os x 10.6.4 Retail

CPU : Intel Core Duo E7300 2x2.66GHz

MB : Giga Byte GA-EP35-DS3L

RAM : 2x2GB DDR2

GPU : ATI Radeon 5830 PowerColor

HDD : Seagate 500GB SATA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.