Skocz do zawartości

Zmiana karty...


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak myslisz czy kupowanie nowych kart graficznych cos zmieni ?:) skoro tak myslisz to kup z 10 naraz :)

nie masz maca tylko peceta :):) to nie system na ten sprzet jest trzeba niestety sie meczyc:)

 

nie ma zadnej pewnosci ze nowa karta bedzie dzialac:)

 

a co do kext helper to nie rozumiem oco ci chodzi z tym zoltym?

wiem tylko ze zeby cos wogole kext helperem zrobic to musisz wpisac haslo w okienku w programie:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z tym sprzetem - na orygina mnie po prost nie stac, a szkoda. :(

W katalogu z Kex helper cala linia jest zabarwiona na zolto, a jezeli najade myszka na nia to sie robi jak zwykla blekitna ale po lewej pojawia sie zolte kolko (uzywam listy, a nie samych ikon). Hehehe - taraz jak chcialem sprawdzic co sie otwiera, to sie zawiesil. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to masz tylko etykiete zolta dodana tez czasami uzywam jak cos mieszam w kextach zeby po kolorach dojsc co spierd....:)

 

ale jak ci kext helper niestabilie dziala to juz jest nie dobrze inne tez tak chodza albo wolno albo sie nie otwieraja ? ogolnie ma ci to chodzic dobrze znaczy wszystko co zainstalujesz ma dzialac:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz wiem o co chodzi. Po wpisaniu hasla pojawia sie okienko z zolta ikona i zapytaniem czy instalowax kext, ale na liscie nie ma nic. Pewnie skasowalem, albo zamknalem go w trakcie zapisywania kexta. Masz racje z kolorem - juz poparwilem.

 

W glownym katalogu mam foldery ALCBackup, AzaliaBackup i BackupExtensions. To pewnie pozostalosci po moich manipulacjach. W srodku sa kexty i pluginy. Czy sa potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kexty zostaw :)

 

przeciagasz kexta do programu i dajesz install to wszystko reszte sam robi:)

 

napierw otworz katalog z kextami jest w system/library/extensions/

 

wykasuj kexty niepotrzebne potem dodaj injector np nvkush ,lub nvdarwin restart kompa po dodaniu kext helperem i tak w kolko :)

 

system startuj bez zadnych opcji startowych ?

jak ci startuje widzisz jablko czy masz tekst ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdanh, VGA opdalisz jedynie musisz konsekwetnie i systematycznie wykonywać instalację.

 

1. Usuwasz z

/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist

wszelkie EFI stringi, np:

device-properties4b00000001000000010000003f0000000100000002010c00d041030a000...

Obie w/w linie wywalasz.

2. Tak jak pisał SCG32 - sprawdzasz czy Twój Device ID jest w Info.plist kextów które podał, przy czym nie pamiętam czy przypadkiem 7600 nie działa na NVDANV40Hal a nie na NVDANV50Hal- ale to proszę mnie poprawić jeśli się mylę...

3. Usuwasz wszelkie injectory z /S/L/E:

NVinject.kext

NVdarwin.kext

NVkush.kext

4. Wgrywasz jeden i tylko jeden z w/w injectorów

5. Naprawiasz uprawnienia /S/L/E

6. Kasujesz cache systemu:

/S/L/Extensions.mkext

oraz zawartość

/S/L/E/Caches/...

7. Restart

 

Jak jeden z w/w injectorów nie działa poprawnie to cofasz się do pkt 3 i sprawdzasz następny. I tak masz zrobić z wszystkimi 3-ma i dać znać jak Ci poszło.

 

Aktualny nvkush:

http://diabolik1605.com/DHF/

pobierasz aktualny NVkush Installer i najlepiej za pomocą progamu "Pacyfist" wyciągasz "NVkush.kext" który następnie wrzucasz do /S/L/E

 

NVdarwin:

http://www.mediafire.com/?zgnwtzym2je

postępować j/w

 

NVinject - strona domowa:

http://nvinject.free.fr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja juz myslalem ze to sa poziomy startu systemu cos jak init w linuksie :) i dostosowanie grafiki do poszczegolnego trybu:)

 

wydawalo mi sie init 1 czyli hal10 to single

init 3 czyli hal30 to konsola i w koncu init5 srodowisko graficzne ale bylem chyba w bledzie czlowiek sie uczy cale zycie?:)

init 2 i 4 nie byly uzywane?:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedzenie zmniejsza mi totalnie IQ.

Z tej dyskusji o mojej karcie juz zupelnie sie pogubilem - sorry, ze wykorzystuje Wasza cierpliwosc.

Jednak wiek robi swoje :(

Szukalem rozwiazan na roznych forach ale nigdzie nie trafilem na problemy z tym cholernym Q. Extreme.

Poza tym wszystko pracuje super. Chyba nawet szybciej niz pod win.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdanh, Wykonaj to co Ci napisałem w poście i daj znać jak wyszło.

 

scg32, te 10, 20, 30, 40, 50 symbolizują rodziny kart GForce... 40 to są karty jak pamiętam 6xxx 7xxx a 50 najnowsze 8xxx 9xxx i wyżej - nie mam NV, więc mogę się mylić - piszę z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.