Skocz do zawartości

Problem z DSDT


Rekomendowane odpowiedzi

Hey witam ponownie wiem ze przynudzam ale chcialbym dowiedziec sie istotnej rzeczy jestem akurat przy nadpisywaniu swojego DSDT przy konkretnym punkcie TM Fix:

 

TM Fix:

Fix ten umożliwia działanie Time Machine bez konieczności stosowania jakichkolwiek dodatkowych łatek, a także pozbycia się z konsoli błędów: UUID Error: 35. Musimy przed zrobieniem fixa zlokalizować w IORegistryExplorer pod jaki port podpieta jest karta sieciowa. Aby to zrobić włączamy IORega w okienku wyszukiwania wpisujemy ethernet, jak widać na zdjęciu LAN podpiety jest na porcie BR26@1C,6 oraz BR27@1C,7. Przechodzimy do pliku DSDT i wyszukujemy kolejne sekcje do modyfikacji: Device (BR26) oraz Device (BR27)

 

a konkretnie mam problem z IORegistryExplorer nie moge w nim znalesc tych wartosci wiem ze u mnie moga byc inne z tym ze ich tam chyba nie ma wogole co mam zrobic internet mi hula dobrze takze karta tez

tak mi sie wydaje jeszce dodatkowo w tutorialu brakuje screena wiec trudno sie polapac o jakie o co chodzi i tu screen

 

35580483.png

 

84191978.png

 

jesli o to chodzi to jaki Device mam poprawic a jesli nie mam tych wartosci to co mam zrobic by je miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAKZE W SEKCJI SBRG tez mam dziwny kod

 

 [scroll]  Device (SBRG) 
           { 
               Name (_ADR, 0x001F0000) 
               Device (IELK) 
               { 
                   Name (_HID, "AWY0001") 
                   OperationRegion (RXA0, PCI_Config, 0xA0, 0x20) 
                   Field (RXA0, ByteAcc, NoLock, Preserve) 
                   { 
                           ,   9, 
                       PBLV,   1, 
                               Offset (0x10), 
                           ,   1, 
                       PBMS,   1, 
                           ,   1, 
                       PMCS,   1, 
                       ECNS,   1, 
                               Offset (0x11), 
                       ECT1,   16, 
                       ELEN,   1, 
                               Offset (0x14) 
                   } 

                   Method (_STA, 0, NotSerialized) 
                   { 
                       If (ELEN) 
                       { 
                           Return (0x0F) 
                       } 
                       Else
                       { 
                           Return (Zero) 
                       } 
                   } 

                   Method (SMOD, 1, NotSerialized) 
                   { 
                   } 

                   Method (GPBS, 0, NotSerialized) 
                   { 
                       Return (XOr (PBLV, One)) 
                   } 
               } 

               Method (SPTS, 1, NotSerialized) 
               { 
                   Store (One, PS1S) 
                   Store (One, PS1E) 
                   Store (One, SLPS) 
               } 

               Method (SWAK, 1, NotSerialized) 
               { 
                   Store (Zero, SLPS) 
                   Store (Zero, PS1E) 
                   If (LAnd (LEqual (Arg0, One), RTCS)) {} 
                   Else
                   { 
                       If (LAnd (LEqual (Arg0, 0x03), BRTC)) {} 
                       Else
                       { 
                           Notify (PWRB, 0x02) 
                       } 
                   } 
               } 

               OperationRegion (APMP, SystemIO, SMIP, 0x02) 
               Field (APMP, ByteAcc, NoLock, Preserve)[/scroll]

 

Mozeto chameleon faktycznie cos pozmienial mam wersje Chameleon v2.0-RC5 r665 a kod wyglada tak wydaje mi sie ze mi power menagment nie dziala bo jaklpatrzylem w IORegistryExplorer nie mialem tych wartosci cpu itd moze to wina kexta mam zainstalowane IDE/SATA

J/Micro Via/SATA moze kturys wywalic

 

[ Dodano: 2010-12-15, 22:56 ]

oke Time machine dziala niby robi copie buck up i zapisuje na dysku dobra lece skumac o co chodzi z tym power menagment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screena brakuje bo jakos wyparowalo z naszego serwerka :/ Screena nie upne ponownie bo był od 314TeRa i go nei posiadam

A o jaki screen chodzi? Nic nie ma prawa wyparować... #-o

 

W poradniku: http://hamac.pl/topics27/czesc-2-podsta ... vt1648.htm

Podpunkt: TM Fix

Cytat: jak widać na zdjęciu LAN podpiety jest na porcie BR26@1C,6 oraz BR27@1C,7.

 

Zdjęcia nie ma, przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TM Fix - wg mojego doświadczenia wychodzi na to, że w Snow Leo nie jest potrzebny do działania TM. Ale może wpływa na coś innego?

 

SBRG - to sekcja zwiazania odpaleniem AppleLPC.kext potrzebnego do działania Sleep. Sprawdź jakie DeviceID ma Twoje LCP na ICH10R (lspci), ale raczej trzeba będzie tu dodać identyfikację: 3A18.

Nie wiem dlaczego tak jest ale kontroler AHCI z natywnie jest wspierany w OSX z ICH10R, ale już LPC z ICH10 (bez R).

Jeśli chcesz uruchomić sleep to nie zapomnij o odpowiedniej identyfikacji w smbios.plist - MacPro3,1 albo MacPro4,1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBRG - to sekcja zwiazania odpaleniem AppleLPC.kext potrzebnego do działania Sleep. Sprawdź jakie DeviceID ma Twoje LCP na ICH10R (lspci), ale raczej trzeba będzie tu dodać identyfikację: 3A18.

Nie wiem dlaczego tak jest ale kontroler AHCI z natywnie jest wspierany w OSX z ICH10R, ale już LPC z ICH10 (bez R).

Jeśli chcesz uruchomić sleep to nie zapomnij o odpowiedniej identyfikacji w smbios.plist - MacPro3,1 albo MacPro4,1.

 

znalazlem tak to wyglada

00:1f.0 ISA bridge [0601]: Intel Corporation 82801JIB (ICH10) LPC Interface Controller [8086] 
Subsystem: Hewlett-Packard Company Unknown device [103c] 
Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx-
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=medium >TAbort- SERR- 	Latency: 0
Capabilities: [e0] Vendor Specific Information <?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpunkt: TM Fix

Cytat: jak widać na zdjęciu LAN podpiety jest na porcie BR26@1C,6 oraz BR27@1C,7.

Ale nadal w tym poradniku nie ma linku do zdjęcia, jest tylko wspomniane że "jak widać na zdjęciu", co nie jest równoznaczne z "wyparowało" a raczej bym stawiał na "miało być dodane". ;-) Na serwerze nigdzie nie znalazłem tej fotki, więc pewnie jej nigdy tam nie było. Oznaczenia urządzeń są ewidentnie z mojej mobo... więc zrobię jeszcze raz fotkę i dodamy ją do poradnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpunkt: TM Fix

Cytat: jak widać na zdjęciu LAN podpiety jest na porcie BR26@1C,6 oraz BR27@1C,7.

Ale nadal w tym poradniku nie ma linku do zdjęcia, jest tylko wspomniane że "jak widać na zdjęciu", co nie jest równoznaczne z "wyparowało" a raczej bym stawiał na "miało być dodane". ;-) Na serwerze nigdzie nie znalazłem tej fotki, więc pewnie jej nigdy tam nie było. Oznaczenia urządzeń są ewidentnie z mojej mobo... więc zrobię jeszcze raz fotkę i dodamy ją do poradnika.

 

Było dodane, został link:

[img=http://hamac.pl/download.htm?id=1049]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dodane, został link:

Kurde, to ja jestem ślepy... gdzie on jest - to już dla samej ciekawości...

A czemu znikł, ano dla tego że link prowadził do załącznika postu lub pw na forum. Jeśli oryginalny post (pw) zostało skasowane to i załącznik poszedł do piachu i ot cała tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy compilacji DSDT dostaje taki eror w komunikacie

 

Intel ACPI Component Architecture
ASL Optimizing Compiler version 20091214 [Dec 16 2009] 
Copyright (C) 2000 - 2009 Intel Corporation
Supports ACPI Specification Revision 4.0

/Users/MAC/Library/Application Support/EvOSoftware/DSDT/DSDTFiles/dsdt.dsl  1553:                     }) 
Error    4096 -                                                          syntax error, unexpected '}' ^ 

/Users/MAC/Library/Application Support/EvOSoftware/DSDT/DSDTFiles/dsdt.dsl  6088:     If (SS1) 
Error    4096 -                                    syntax error, unexpected PARSEOP_IF ^ 

/Users/MAC/Library/Application Support/EvOSoftware/DSDT/DSDTFiles/dsdt.dsl  6132:             \_SB.PCI0.SBRG.SIOS (Arg0) 
Error    4064 -                                                                           Object does not exist ^  (\_SB.PCI0.SBRG.SIOS) 

/Users/MAC/Library/Application Support/EvOSoftware/DSDT/DSDTFiles/dsdt.dsl  6133:             \_SB.PCI0.NPTS (Arg0) 
Error    4064 -                                                                      Object does not exist ^  (\_SB.PCI0.NPTS) 

/Users/MAC/Library/Application Support/EvOSoftware/DSDT/DSDTFiles/dsdt.dsl  6134:             \_SB.PCI0.SBRG.SPTS (Arg0) 
Error    4064 -                                                                           Object does not exist ^  (\_SB.PCI0.SBRG.SPTS) 

/Users/MAC/Library/Application Support/EvOSoftware/DSDT/DSDTFiles/dsdt.dsl  6135:             \_SB.PCI0.GFX0.OPTS (Arg0) 
Error    4064 -                                                                           Object does not exist ^  (\_SB.PCI0.GFX0.OPTS) 

/Users/MAC/Library/Application Support/EvOSoftware/DSDT/DSDTFiles/dsdt.dsl  6141:         \_SB.PCI0.SBRG.SIOW (Arg0) 
Error    4064 -                                                                       Object does not exist ^  (\_SB.PCI0.SBRG.SIOW) 

/Users/MAC/Library/Application Support/EvOSoftware/DSDT/DSDTFiles/dsdt.dsl  6142:         \_SB.PCI0.NWAK (Arg0) 
Error    4064 -                                                                  Object does not exist ^  (\_SB.PCI0.NWAK) 

/Users/MAC/Library/Application Support/EvOSoftware/DSDT/DSDTFiles/dsdt.dsl  6143:         \_SB.PCI0.SBRG.SWAK (Arg0) 
Error    4064 -                                                                       Object does not exist ^  (\_SB.PCI0.SBRG.SWAK) 

/Users/MAC/Library/Application Support/EvOSoftware/DSDT/DSDTFiles/dsdt.dsl  6144:         \_SB.PCI0.GFX0.OWAK (Arg0) 
Error    4064 -                                                                       Object does not exist ^  (\_SB.PCI0.GFX0.OWAK) 

ASL Input:  /Users/MAC/Library/Application Support/EvOSoftware/DSDT/DSDTFiles/dsdt.dsl - 6149 lines, 192598 bytes, 2740 keywords
Compilation complete. 10 Errors, 0 Warnings, 0 Remarks, 0 Optimizations

 

nie rozumiem przeciez ten plik DSDT.dsl istnieje w tym catalogu czy moze tak ma byc po prostu.

A moze uzyc inego compilatora niz ten co uzywam (DSDTSEbu evOSx86 team)

 

Aha i jeszcze male pyatnko jak wyciagnac NVCAP spod maca, do mojego asusa ENGTX470 Mozna wogole bo windowsa nie mam postawionego jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze dzis w nocy to robilem i chyba cos tam mi sie pokickalo czy da rade wyciagnac jeszcez raz orginalne dsdt i je nadpisac z tym nowym ? zeby pozniej w razie czego sobie na spokojnie to zrobic no i jakiego programu uzywac do edycji i compilacji najlepiej na SL

 

[ Dodano: 2010-12-16, 13:16 ]

a ja sie zastanawiam czemu mi Power menagment nie dziala heheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wiem juz mniej wiecej co i jak prubuje teraz wyciagnoc nvcap z mojej karty za pomoca nibitor kiedy prubuje metoda read bios

 

39320961.jpg i taki o to blad

 

Can't connect to to Serwice Menager

 

znacie jakies sprawdzone inne metody do wyciagania biosu z Grafy pod windows7

 

[ Dodano: 2010-12-16, 19:05 ]

czy po prostu musze zflashowac go z dosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym jestem troche skonfudowany przez przypadek sciagnolem dwie wersje programu GPU-Z i zaciekawilo mnie czy beda pokazywaly te same wartosci i okazuje sie ze wartosci sa inne

 

98790369.gif

 

i co za tym idzie czy to aby nie bedzie mialo wplywu na NVCAP pozniej przy jego wyciaganiu takie czysto teoretyczne pytanie poniewaz zawsze powinno sie korzystac z najnowszego oprogramowania niby :-/:-/

 

kiedy wrzucam zapisany bios do NiBiTor.v5.9 ze starszej wersji kuleczko swieci sie na zielono "iintegrity" a kiedy z nowszej na czerwono co znaczy przypuszczam "not integriti" intrygujace :-k:-k:-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.