Skocz do zawartości

Broadcom BCM4313 [14e4:4727] - ktoś pomoże?


MietasSR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ten konkretny model chyba nie działa :(

Są dwie wersje BCM4313. Pierwsza ma DeviceID takie jak oznaczenie chipu, czyli 4313. Druga to Twoja i widziałem tylko informacje, o tym, że ktoś nie może jej odpalić.

 

Możesz jeszcze spróbować odwrotnej metody. Zamiast grzebać w kextcie, zmienić identyfikację karty w DSDT. I zrobić z niej ten pierwszy typ 4313 lub 4318 (ta druga na pewno działa OOTB). Ale nie wiem czy to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DSDT już grzebałem, teraz niby mam kartę opisaną jako BCM4311, ale nie działa. Doszedłem do momentu w którym kext startuje, ale tak jakby nie zczytuje nic z karty - przydałaby się wersja debug.

Pokazałbym screena z IORegExplorera, ale nie mam jak - GMA3150 robi swoje :)

Kombinuję jeszcze z metodą OSI - zdaje się że BIOS odcina zasilanie karty gdy wykrywa system inny niż Windows/Linux. Może to pomoże.

Tak w ogóle, to mimo dodania wpisów do DSDT dot. karty WiFi nie widzę nic w Karty PCI w profilu systemu, jak to było na Extensie.. To mnie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. W moim netbooku mam takową kartę i wydaje mi się że powinna ona działać, jednak nie działa. Nie pomaga dopisywanie ID etc. Ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze możnaby zrobić, aby tą kartę odpalić?

Miałem podobne problemy z kartą Dell DW1510 (pci14e4,432b), która powinna działać oob. Dopisywanie w DSDT vendor, product, pci ID, czy jakieś Legacy nie pomogły (klucz IOVendor pod AirPortBrcm43224 w IORegu nadal był unknown). Jedynym rozwiązaniem okazało się rebrandowanie - trzeba zmienić w eepromie karty subvendor i subsystem ID:

http://prasys.info/2009/12/rebranding-broadcom-802-11abgn-cards-as-airport/comment-page-1/#comments

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?s=&showtopic=121293&view=findpost&p=863983

oraz jeśli naszej karty (pci ID) nie ma w Applowym kexcie należy stworzyć Legacy z naszym pci ID (lub dopisać do Applowego):

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?s=&showtopic=23684&view=findpost&p=157025

Jak znajdę więcej czasu opiszę tę metodę bardziej szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko żeby wymienić WiFi muszę rozebrać całego netbooka tracąc gwarancję :) Gdyby to było takie proste, to dawno miałbym 4311.

U mnie wystarczy otworzyć klapkę od RAM-u (nawet go wyciągać nie musiałem), jedna śrubka i po krzyku, ale na początku myśałem, że gorzej będzie i już nawet brałem się do rozkręcania. :-)

Flashowanie Broadcomów pod Linuxem wydaje się być bezpieczne, ja mojego flashowałem chyba z 15 razy (testowałem Regdomain i Country Code). Programik z bloga Prasysa LinuxLive USB Creator jest pod Windows i wszystko zrobi sam w zakresie stworzenia butującego pendrive z dystrybucją Ubuntu, nawet pobierze obraz (ja wybrałem najnowszą dystrybucję). No ale jak sflashujesz kartę to stracisz gwarancję a podmianka tym nie skutkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem gdzie mam kartę, w tym netbooku w ogóle nie ma klapki pod spodem, wszystko znajduje się pod klawiaturą...

BTW, przebrandowałem 4311 w Extensie na AirPort Extreme - lipa, nadal się nie wybudza. Zakleiłem też 20 pin - niestety też bez skutku. Kończą mi się pomysły...

Ten temat można zamknąć - póki co nie sprawdzałem nawet czy karta działa w FreeBSD, jeśli tak, pewnie pokuszę się o próby portu sterownika z BSD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem gdzie mam kartę, w tym netbooku w ogóle nie ma klapki pod spodem, wszystko znajduje się pod klawiaturą...

BTW, przebrandowałem 4311 w Extensie na AirPort Extreme - lipa, nadal się nie wybudza. Zakleiłem też 20 pin - niestety też bez skutku. Kończą mi się pomysły...

Ten temat można zamknąć - póki co nie sprawdzałem nawet czy karta działa w FreeBSD, jeśli tak, pewnie pokuszę się o próby portu sterownika z BSD :)

Jeśli karta działa i łączy się z netem to może nie jej wina że się lap nie wybudza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Czy udało się komuś w ogóle tą kartę odpalić na Snow Leopardzie? Męczę się od tygodnia i nawet nie widzi mi tej karty. Raczej z tego co czytam na forach zagranicznych itd, to na dzień dzisiajszy karta jest nie do uruchomienia.. :(

 

[ Dodano: 2011-09-20, 12:48 ]

Czy jest już jakiś kext do tej karty ? Chodzi komuś?

 

[ Dodano: 2011-09-20, 12:49 ]

Jak w temacie. W moim netbooku mam takową kartę i wydaje mi się że powinna ona działać, jednak nie działa. Nie pomaga dopisywanie ID etc. Ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze możnaby zrobić, aby tą kartę odpalić?

 

Czy jest już jakiś kext pod tą kartę? Działa komuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podczepie sie. Mam też ów PCI\VEN_14E4&DEV_4727&SUBSYS_051014E4&REV_01

 

Interesuje mnie zmiana Country (mam US nie wiem dlaczego jak laptop kupiony w PL) oraz chciałbym odblokować pasmo 40MHz - domysle sterowniki np. na windows nie dodaja sekcji dot. tego pasma do rejestru gn40.options.reg i nbg40.channels.reg w pliku bcmwl6.inf.

 

Jak zfleshowac na JP lub PL ? można prosic o jakas instrukcje, mysle ze potem bedzie z gory chyba ze karta niedosc ze softwarowo wykastrowana to i sprzetowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.