Skocz do zawartości

Retail 10.5.6 Problem przy starcie


marcias
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najelegantszy sposób to znalezienie kexta Legacy zrobionego do ALC888 i uruchomienie go za pomocą HDAEnabler.kext.

 

Tu masz najnowszy HDAEnabler:

http://rapidshare.de/files/46071568/HDAEnabler.kext.zip.html

I tu jest jakiś ALC888ST:

http://www.mediafire.com/?ty3kbi1j3yc

 

Od razu zastrzegam że nie wiem czy działa, bo mimo że masz taki sam kodek, to może się okazać że masz zupełnie inny Pin Config, lub Layout.

 

O dźwięku, jak robić Legacy.kext, jakie ma zalety legacy kext itd, przeczytasz tu:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=127819

Z pierwszego postu są też w/w kexty.

 

A teraz instalacja, wrzucasz je do /Extra/Extensions1 i robisz ten szacher macher w konsoli aby utworzyć świeży /Extra/Extensions.mkext, i tyle... jak w/w kexty są OK, to po restarcie usłyszysz dźwięk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za instrukcje, jednak myślałem ze bedzie łatwiejsze to. Nie bede probował, bo we wtorek i tak zmieniam płyte główną na GA-EP45-DS3R z chipsetem ICH10R.

 

A tak przy okazji mam dobrą wiadomość.

W pokoju obok mam super monitory do kompa [ polecam ] > http://www.alesis.com/m1active320usb

Maja również wejście do nagrywania [ wbudowana karta dźwiekowa jest ]

Się okazuje ze podpinam tylko do USB i grają od razu !!!! ;-)

A ja z dzwiekiem kombinuje, no niech mnie szlag ;-)

 

Myślę że można by gdzieś dać tą informację gdzieś na "przodzie" na tym forum dla tych co sie nie chcą bawić ze sterownikami zintegrowanej karty na płycie.

Tylko wkładasz kabel USB i działa [ odtwarzanie i nagrywanie ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedz... acz ta druga ma dźwiękówkę łatwiej uruchamianą pod OS X: ALC889A - można wcisnąć nawet do DSDT.aml patch do niej i wtedy o dźwięku zupełnie zapominasz. Ma też jak widzę FireWire a pierwsza chyba nie... Sam kontroler to nie ma sensu dla niego się rzucać... i tak RAID'u intela nie uruchomisz pod OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wielkie dzięki, więc dla samej dźwiekówki nie warto mi zmieniać, bo do pracy przy muzyce musze mieć coś więcej. Myslałem, że jeszcze coś z RAID wykombinuje. W windows to kopiowanie plików na dzień dobry mnie wkurza [ transfer w osx86 w porównaniu z windozą to niebo a ziemia ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Was.

Mam parę pytań, tzn.: postawiłem retail, jak na razie śmiga :). Ale nie do końca....

Czyli:

Zaobserwowałem coś takiego przy starcie, -v:

"starting hibernate

bad sleepimage header signature

hibernate failed"

Oraz nie może się wyłączyć laptop - tylko ręcznie muszę poprawić.

Problem z kartą graficzną nVidia 7300 GO, nie uruchamia mi się Front Row, (a uruchomiałem przy ost. iPC !!), brak obsługi QE (sprawdzałem NVinjectGo.0.2.0) (jescze z nią powalczę)

W info MY MAC informuje, że posiadam 2,5 gb ramu SDRAM (to prawda 2 gb Kingstony i 512 DDR2 533/667MHz SDRAM) ale już nie wskazuje mi prędkości mam 0 MHz - pewnie z SMBIOS - mam wstawić w Extra/Extensions1 , czy System/Library/Extensions ??? i jak skonfigurować??

 

Dokładna specyfikacja ASUS A6jc

 

Co chodzi poprawnie:

Płyta - Intel® 945 PM Express Chipset , Klawiatura ps/2 i touchpad + scroll (Smart Scroll) (VoodooPS2Controller)

procesor - core duo 1.66 667MHz,

Karta muzyczna E-MU 202 (Producenta sterowniki)

Wi-Fi USB ZyXEL G-202

 

brak obsługi:

intel 3945abg,

memory card SD/MMC/MS/MS PRO

camera zintegrowana 1.3,

PCMCIA

TV Out (S-Video)

 

nie sprawdzałem FireWire - wykrywa w info MY MAC że mam 400, ale przy uruchomieniu mam informację: FireWire (OHCI) VendorID 1180 ID 552 built-in now active, GUID 00e01800035b6664; max speed s400. oraz ERROR: FireWire unable to determine security-mode; defaulting to full-secure.

 

ps. Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.