Skocz do zawartości

ALC 269 - brak dźwięku w głośniczkach


Bungo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna walczę z moim ALC269. Wyedytowałem HexEditem oryginalny AppleHDA, porobiłem Legacy kexty i działają mi: mikrofon wewn., mikrofon zewn. (jako LineIn - może uda mi się zamienić na ExtMic) i słuchawki. Mimo że w Profilu systemy i w Preferencjach systemowych wszystko (wejścia i wyjścia) jest nie mam dźwięku na głośniczkach. Nigdzie nie mogę znaleść sposobu na to. Może ktoś spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobądź Ubuntu 10.04 32bit - wystarczy że zbootujesz go z płyty. Podłącz notebook do sieci, tak aby działała na nim i zrób pełny dump za pomocą tego skryptu opisanego w tym wątku:

http://hamac.pl/topics27/czesc-1-wydoby ... .htm#28665

 

Możesz spróbować inne wersje Ubuntu, ale musi to być wersja 32 bit, bo w 64 nie robią się wszystkie dump'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobądź Ubuntu 10.04 32bit - wystarczy że zbootujesz go z płyty. Podłącz notebook do sieci, tak aby działała na nim i zrób pełny dump za pomocą tego skryptu opisanego w tym wątku:

http://hamac.pl/topics27/czesc-1-wydoby ... .htm#28665

 

Możesz spróbować inne wersje Ubuntu, ale musi to być wersja 32 bit, bo w 64 nie robią się wszystkie dump'y.

Czy do dźwięku potrzebne są wszystkie dumpy?

Załączyłem wynik tego skryptu. Musiałem recznie zrobić codecgraph i verbit. Do HDMI nie robiłem bo już mam działające.

R780JS03PL_MacBuntu10.10.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do dźwięku potrzebne są wszystkie dumpy?

Nie, ale się przydają... Niestety te co załączyłeś nie są pełne, a mi się ręcznie nie chce tego obrabiać. Zrób kompletne dump'y z wszystkimi grafami - powinny być dwa, oraz z paroma dodatkowymi plikami i zobaczymy czemu nie masz tych głośników.

 

PS Jak masz kexty które np uruchamiają u Ciebie jakiś podzespół, to proszę o dołączenie ich wraz z dokładnym opisem co działa/nie w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale się przydają... Niestety te co załączyłeś nie są pełne, a mi się ręcznie nie chce tego obrabiać. Zrób kompletne dump'y z wszystkimi grafami - powinny być dwa, oraz z paroma dodatkowymi plikami i zobaczymy czemu nie masz tych głośników.

Tylko nie wiem, których brakuje (nie licząc HDMI)

 

PS Jak masz kexty które np uruchamiają u Ciebie jakiś podzespół, to proszę o dołączenie ich wraz z dokładnym opisem co działa/nie w nich.
Czy masz na myśli PS2 bo chyba nie FakeSMC? Tylko to mam w /E/E.

 

EDIT: Dorzuciłem skonwertowane codecgraph i codec hex2dec

ALC269_dec.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam moje próby w ALC269Legacy.zip: legacy oraz spaczowany HexEditem AppleHDA (10ec0262 -> 10ec0269). Wcześniej miałem zainstalowane kexty ALC269kexty.zip i wszystko działało ale Konsola była pełna komunikatów:

kernel       Sound assertion "kTypePinComplex != fType" failed in
            "/SourceCache/AppleHDA/AppleHDA-187.4.1/AppleHDA/
            AppleHDAWidget.cpp" at line 2018 goto Exit

generowane były bez przerwy.

 

[ Dodano: 2011-03-30, 07:30 ]

Udało mi się w końcu opanować dźwięk. Załączam kexty, może komuś się przydadzą.

ALC269Legacy.zip

ALC269kexty.zip

ALC269_OK.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej, Czy może mi ktoś powiedzieć co dokladnie zrobic z tymi kextami?? Ktorych uzyc, ktore wpakowac do extra a ktore do s/l/e?? Mam asusa n43jq z alc269, dopisalem juz sekcje HDEF ale cos mi te kexty nie dzialaja... probowalem je pakowac do extra do sle... ale nie dziala mi dzwiek:/ :( Musze jeszcze dopisywac do ktoregos kexta jakies device id?? Jade na Lionie GM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.