Skocz do zawartości

UniBootX dla serii Asus P7P55 v.2 [testy]


Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana jaką planuję w stosunku do pierwszego UniBootX'a to przede wszystkim użycie nowej wersji Bootloader'a w wersji z dołączonymi modyfikacjami kabyl'a:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=231768

Jest to wersja, która przy pomocy samego GraphicsEnabler'a potrafi uruchomić karty graficzne ATI Radeon 4xxx i 5xxx. Oczywiście wszystkie karty dotychczas działające na GE nadal są wspierane.

 

Chciałbym sprawdzić jak to wygląda w praktyce i mam prośbę do posiadaczy płyt Asus P7P55... lub MSI P55... (też powinno zaskoczyć) z kartami graficznymi ATI 4xxx i 5xxx o sprawdzenie tego BootCD:

http://dl.dropbox.com/u/750399/OSx86/UN ... 00.iso.zip

 

Bardzo proszę o informacje dot. 2 sytuacji

1. Uruchomienie przy pomocy BootCD systemu na dysku (czy działa QE/CI - czyli czy jest przeźroczysty pasek menu na górze?)

2. Uruchomienie przy pomocy BootCD instalatora z płyty Retail (czy w ogóle coś widać?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie się męcze z tym, więc za chwilę przetestuję. O ile retail poszło super, o tyle po aktualizacji do 10.6.6 - "widze ciemność" (Saphire HD5770 - monitor na HDMI)

 

[ Dodano: 2011-01-28, 22:34 ]

No i przetestowałem.

 

Błyskało jak diabli :) Tzn co kilkanaście sekund na chwilę pojawiał się pulpit z aretefaktami (szumem na dole),na zmianę z ciemnością, już chciałem zresetować komputer, ale zaczałem tu pisać, patrzę, a po dłuższej "ciemności" właśnie włączył się pulpit. W pełnej rozdzielczości monitora. Już nie błyska, jest stabilnie. Trochę to zajęło mu ta stabilizacja, ale jest.

 

Konfigurację aktualną kompa (świeżo zmontowaną - wczoraj) w stopce. Na razie zainstaluje wszystkie gadżety z UniBootX i zobaczę, jak będzie się dalej zachowywało. Wersja po aktualizacji do 10.6.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj koniecznie inne złącze do monitora... karty z układami ATI są kapryśne co do DSUB i HDMI i najlepiej jeśli, to pracują na DVI.

 

Napisz też nam dokładnie jaki masz model karty graficznej, najlepiej z part number producenta, oraz jak się zachowuje VGA, czy pracuje tak samo cicho jak w windows, czy przyśpiesza wiatrak jak zapuścisz rzeczy obciążające ją, jak np gry czy benchmark np cinebench.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz jutro, bo muszę przynieść z firmy jakiś kabel DVI, bo w domu nawet zwyklego vga nie mam. Dotychczas hdmi mi wystarczal do lapka ;)

 

Part producenta karty z pudelka to: 299-1E148-102SA, co do porownania z windows, to tez najwczesniej jutro.

 

Przed chwila zrestartowalem kompa po zainstalowaniu dodatkow z wczesniejszej wersji UniBootXa (wlacznie z Ati_costam) i juz nie jest tak rozowo. Blyskalo, migalo...i sie nie pojawilo (pewnie przez ten sterownik Ati_costam). Update: po jakichś 10 minutach się włączyło i już jest ok. Nauczka - nie będę restarotwał :D póki nie rozkminię bardziej o co chodzi.

 

Przepraszam ze pisze jak lamer, ale w osx takim jestem :) Wyrobie się, ale to jeszcze trochę czasu :D

 

No i bootować muszę z CD, poczekam na chameleona z obsługą tej karty :) albo se jakoś sam podmienię boot'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.