Skocz do zawartości

Czy da sie zainstalować Sevena?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem sobie postawić Mac OS X Snow Leopard 10.6.6. Wszystko ładnie sie zainstalowało i działa wyśmienicie.Postanowiłem sobie zrobić po kilku dniach użytkowania DualBoota lecz gdy chcem zainstalować Windows 7 pojawia mi się napis że nie jest obsługiwane GPT. Czy istnieje jakaś możliwość zainstalowania czy musze zrobić wszystko na nowo?? Partycje jest sformatowana pod FAT dla Windows.Partycje mam na tablicy GUID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być hybryda GPT/MBR. W narzędziu dyskowym PODCZAS PROCESU INSTALACJI mac os x trzeba sformatować dysk na GUID i jedną partycje zrobić FAT. Tylko wtedy dysk zrobi się w hybrydę GPT/MBR.

 

Jeżeli zrobisz partycje FAT na dysku GUID w działającym systemie to nie zrobi się hybryda - dysk zostanie w GUID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dualboota z Seven wiele razy i nigdy nie było problemów.

Moim zdaniem, jedyne logiczne wytłumaczenie jest takie, że partycję FAT zakładałeś z poziomu działającego systemu.

Użyj GPTsync, żeby podejrzeć co się dzieje jeśli było inaczej.

 

Próbowałbym ją usunąć, rozciągnąć partycję z OSX na cały dysk. Potem odpalić DiskUtility z poziomu instalatora i wtedy jeszcze raz zmniejszyć partycję z OSX i dodać FAT32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze to i dam znać czy wszystko działa

 

[ Dodano: 2011-02-02, 20:01 ]

Niestety dalej pojawia się napis wybrany dysk jest w systemie GPT

 

[ Dodano: 2011-02-03, 20:47 ]

Jakimś cuden udało mi się rozwiąć problem lecz powstał następny.Posiadam Panel Preferencyjny CHameleona i ustawiam na TimeOut oraz na Instant Menu aby wyświetlało menu do wyboru systemu lecz nic się nie dzieję. Automatycznie włącza się OSX jak to zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej, może odświerzę temat.

Mam taki sam dysk z partycjami zrobionymi ouprzednio w OS X: EFI, OS X, WIN 7.

Po synchronizacji programem GPTsync u mnie robi się coś dziwnego. OS X widzi partycję jako BMR, a Paragon jako Hybrid GTP.

OS X nie chce się instalować na takiej partycji, chociaż jest tam już działający OS X. Partycja EFI jest widoczna jako zwykła partycja HFS. Chciałem przeinstalowac OS Xa, ale teraz to nie wiem co zrobić z tym dyskiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.