Skocz do zawartości

Asus P5Q - problem z instalacją snow leoparda


wiwo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

próbuje postępować według tej instrukcji http://hamac.pl/topics33/asus-p5q-cala-seria-vt1602.htm

 

mam płytę asus P5Q

procesor C2D

i wolny dysk do instalacj, w tej chwili są na nim dwie partycje windowsowe ale przy instalacji chce go sformatować i założyć macowe partycje

 

Mam dosyć słabą nagrywarkę i nie daje rady nagrać na niej obrazu leoparda więc wrzuciłem obraz poprzez Disc Utility (mam drugi komputer- stargo maca mini) na pendrive

poprzestawiałem wszystko w biosie według instrukcji oswaldini, zbootowałem z boot cd i potem wybrałem pendrive do bootowania

przez minutę czy dwie na monitorze pojawiały się różne krzaczki aż w końcu cały ekran zrobił się niebieski i nic dalej. Niebieski ekran mam od około 15 minut i nic sie nie dzieje, klawiatura (PS2) nie reaguje, myszka (USB) tak samo, lampka na pendrive nie świeci sie ani nie miga.

 

Co się dzieje?

 

Proszę o wyrozumiałośc jestem początkujący w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hamac.pl/topics4/jak-zrobic-list ... vt2415.htm

Na podstawie samej mobo nic się nie da stwierdzić. Obstawiam kartę graficzną (pewnie masz coś z serii GF 7xxx). BootCD powinno mieć na sztywno obsługę 32 bitów ale robiłem ten tutek bardzo dawno temu i nie dam sobie ręki uciąć. Możesz sprawdzić odpalając z komendą -v arch=i386

 

Czekamy na uzupełnienie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wybór dysków - przed zatwierdzeniem pena z instalką mac os x wpisujesz to co podałem wyżej, powinno sie pojawić na dole podczas wpisywania.

Tak jak pisałem problemem jest karta, działa tylko w 32 bitach dlatego potrzebne są komendy. Nie wiem też którego BootCD używasz.

 

Musze w wolnej chwili zaktualizować BootCD w poradniku.

 

http://hamac.pl/topics4/instalacja-maco ... vt2646.htm

 

Kolejne infantylne pytanie bez zapoznania się z podstawami może doprowadzić do nie otrzymania na nie odpowiedzi. Bardzo proszę zapoznac sie z podstawami takimi jak np słowniczek itp w dziale Podstawy Hackintosh i OSx86.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dział faq i poradniki przeczytałem na prawdę wiele razy, ale mimo to wszystko co sie teraz dzieje na moim komputerze to nowe rzeczy i jednak i tak conajmniej połowy nie rozumiem. (tak wiem, pewnie wszyscy tak mówią)

 

 

przepraszam za głupie pytanie o to gdzie wpisać te komendy (kernel flags tak?)

przy bootowa z -v arch=i386 nadal jest to samo, ładuje się i zacina na niebieskim ekranie

 

uźywam boot CD z Twojego poradnika

właśnie ściągam xbooter by witucha, jak sie ściągnie spróbuje na nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poradniku jest kilka BootCD. Użyj tego z NVEnablerem, jeżeli go używasz to ściągnij ten bez zadnego enablera.

 

- BootCD z NVEnablerem - dla kart NVidii (zalecane dla GTX260 ktore nie odpala na GraphicsEnablerze)

Kod:

http://dl.dropbox.com/u/9641107/P5Q_series/BootCD_NVEnabler.iso.zip

 

- BootCD (brak kextra/stringa do grafiki - dla trybu VESA, do instalacji wystarczy)

Kod:

http://www.mediafire.com/?nzwmzzmkwx2

W każdym przypadku wpisz -v arch=i386

BootCD bez enablera możesz spróbować odpalić z komendami: -v arch=i386 GraphicsEnabler=Yes

jakim kablem masz podłączony monitor ? DVI, VGA czy DVI-VGA ? Jakie wyjscia masz w karcie grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w drugim komputerze w domu kartę GF FX 5200

w ostateczności mogę podmienić, czy to by coś pomogło?

 

na razie ściągam te bootcd i będę na nich próbował, mam strasznie wolny transfer z mediafire więc może to trochę potrwać

 

[ Dodano: 2011-02-11, 17:43 ]

UDAŁO SIĘ! :D

system się, zainstalował, teraz czekam aż ściągnie mi się paczka FILES i będę kombinował dalej, tutaj pewnie będzie więcej problemów, ale cóż, trzeba próbować!

 

 

Instalator odpaliłem za pomocą tego bootcd:

- BootCD (brak kextra/stringa do grafiki - dla trybu VESA, do instalacji wystarczy)

http://www.mediafire.com/?nzwmzzmkwx2

z parametrami -v arch=i386

 

 

arch=i386 oznacza że system odpala sięw 32bitach a nie w 64 standartowo? tak? jest jakiś sposób na to żeby później korzystać z 64 bitów czy po prostu moja karta nie da rady działać w ten sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba było by na tyle jeżeli chodzi o moją radość

 

dalej postępowałem według poradnika oswaldini

zainstalowałem chameleona, powrzucałem wszystkie kexty tak jak jest w poradniku, jedynie przy wrzucania kexta do lanu pokazał mi się błąd że instalacja się nie udała, ale olałem to stwierdzając że zajmę się tym później

wpisałem wszystkie operacje w terminal. Zastanawiałem się tylko dlaczego w terminalu wpisuję na Library jeżeli w Finderze mam Biblioteka, ale dopełnianie tabem działało więc zostałem przy angielskich nazwach.

użyłem DSDT Patcher

 

próbując wyjąć płytę z napędu nie dawało się ani przeciągając płytę do kosza ani guzikiem na napędzie

kiedy kliknąłem w uruchom ponownie w instalatorze chameleona (do tej pory siedział sobie z tyłu i czekał) wszystko znikło i została tylko tapeta, nic dalej, musiałem zresetować kompa guzikiem reset na obudowie

 

przy włączaniu z -v arch=i386

ładuje się do pewnego momentu i staje, ostatnia linijka to:

** Apple SMBusPCI::start failed to get acpi path for provider

 

nie instalowałem żadnej nowej karty pci, nic z kartą graficzną też nie robiłem, o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy kliknąłem w uruchom ponownie w instalatorze chameleona (do tej pory siedział sobie z tyłu i czekał) wszystko znikło i została tylko tapeta, nic dalej, musiałem zresetować kompa guzikiem reset na obudowie

 

Została tylko tapeta bo przebudowywany był mkext, trwa to nawet kilka minut w zależnosci od komputera! Nie można wtedy restartować komputera ! Musisz teraz odpalić system z komendą -v -f arch=i386

 

Po załadowaniu systemu zobacz czy masz na sztywno wprowadzone w com.apple.boot.plist arch=i386

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas startowałem z -v arch=i386

teraz dopisałem -f i zacina się na:

AttansicL1eEthernet: Ethernet address 00:22:15:f0:fb:c2

czyli coś nie tak z kextami do lana, przy ich kopiowaniu wyskoczył mi komunikat że nie działa ale stwierdziłem że później się tym zajmę

czy gdybym wyrzucił ten plik z /System/Library/Extensions/ to system by odpalił?

jak wyrzucić ten plik jeżeli nie mogę odpalić systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy kliknąłem w uruchom ponownie w instalatorze chameleona (do tej pory siedział sobie z tyłu i czekał) wszystko znikło i została tylko tapeta, nic dalej, musiałem zresetować kompa guzikiem reset na obudowie

Da się jak w trakcie budowania mkexta zrestartujesz komputer. Trzeba wiedzieć co sie dzieje z komputerem żeby nie walnąć takich byków. Ale spoko, doświadczenie robi swoje, kolega drugi raz tego błędu już nie popełni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem jedno, jak można uwalić instalacje na P5Q?? Wytłumaczcie mi to dużymi literami.

Ciężko mi na to odpowiedzieć, jestem w temacie zupełnie nowy, to była moja pierwsza instalacja maca na PC i do tego samego macowego systemu nie znam zbyt dobrze. Skoro płyta P5Q jest taka łatwa to na początek tej zabawy chyba nawet dobrze dla mnie?

 

Za turbo głąba się nie uważam a jednak instalacje uwaliłem. Jak? W sumie sam nie wiem?

Musiałem używać tego x-tra refreshera bo skopałem nadawanie uprawnień kextom czy dlatego że zrestartowałem komputer guzikiem za wcześnie kiedy budował się mkext?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie działa ;) chyba nie jestem w stanie w tym wcieleniu zrozumieć wszystkiego w tym temacie

 

mam kolejny problem z kartą dźwiękową, nie działa mi na przednim panelu wyjście na głośniki

kiedy jacka mam wtykniętego z tyłu wszystko jest ok, z tym że w preferencjach systemowych mam ustawione wyjścia na Głośniki wewnętrzne typ: wbudowane a nie wyjście liniowe

kiedy przełączę jacka na przedni panel nie ma dźwięku, na żadnym z dostępnych wyjść w preferencjach (mam dwa wyjścia liniowe i jedne głośniki wewnętrzne)

 

Natomiast co dziwne (tak mi się przynajmniej wydaje, bo dziwne już jest wszystko ;)) mikrofon działa tylko na przednim panelu, z tyłu obudowy nie działa

 

dlaczego mi to przeszkadza? otóż przy rozmowie przez skajpa nie jestem w stanie podpiąć jednego kabelka od słuchawek z tyłu obudowy a drugiego z przodu, no i poza tym wolał bym mieć cały czas z tyłu podpięte głośniki a z przodu podpinać słuchawki które by wyłączały głośniki, jeżeli tak sie nie da to chciał bym mieć wszystko z przodu.

 

 

kext do dźwięku z internetu, ten z poradnika oswaldini nie działał, kext spakowany w zipie o nazwie ALC1200_1063 a po rozpakowaniu AppleHDA.kext

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.