Skocz do zawartości

[ATI] Mobilny 5650 z obsługą QE/CI


oswaldini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Natrafiłem na temat w pełni odpalonego Radeona 5650 tylko dla laptopów Acer 4745g, 4820t oraz 5740.

Jeżeli ktoś takiego posiada w linku garstka informacji i zdjęć. Nie wiem ile w tym prawdy oraz czy to nie jest fake !

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=248751

Widocznie te trzy modele mają inne podłączenie niż LVDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wreszcie ktoś poruszyłem ten temat po polsku :-) Wertuję na Insanelymac i tym chińskim forum informacje o odpaleniu 5650m wraz z QE/Ci, po ang rozumiem, jednak google translator nie jest idealny do tłumaczenia chińskie, choć zawsze to coś.

 

Posiadam Packard Bell LJ75(i5, 5650m) - jest to laptop Acera, który wykupił Packarda jakiś czas temu. Wg moich informacji podzespoły te same, tylko obudowa inna. Próbowałem tej metody, jednak bez skutku. Myślę, że to z powodu braku odpowiedniej wiedzy.

 

@witucha0

Mógłbyś podać sposób na odpalenie 5650m, jeśli karta nie ma LVDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać sposób na odpalenie 5650m, jeśli karta nie ma LVDS?
Jeśli ona faktycznie nie ma LVDS to można spróbować boot'a kabyla + GraphicsEnabler:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=231768

Ściągnięty plik przenosisz na / i nadajesz uprawnienia te same co kextom

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

com.apple.Boot.plist - ten plik edytuje w oryginalnej lokalizacji, czy zapisuje(po edycji) w /Extra?

 

trzeba dodać DevID swojej karty do ATI5000Controller.kext - gdzie znajdę jakąś pomoc do tego fragmentu?

 

LegacyATI5000Controller.kext żeby nie edytować kextów systemowych - lub tego?

 

 

Jakie kexty muszę mieć w /Extra? Wszystkie co wgrywa aktualizacja? Podczas wgrywania usunąłem wszystko co miało w nazwie ATI, by system się uruchomił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

com.apple.Boot.plist - ten plik edytuje w oryginalnej lokalizacji, czy zapisuje(po edycji) w /Extra?

W Extra

 

trzeba dodać DevID swojej karty do ATI5000Controller.kext - gdzie znajdę jakąś pomoc do tego fragmentu?

Kext to folder (prawy klik i Show package contents) - w środku masz Contents, a tam znajdź info.plist - to właśnie plik, który edytujesz.

Tam są wpisane różne DeviceID (google Twoim przyjacielem) i to listy trzeba dopisać jeszcze swój i zapisać plik.

 

LegacyATI5000Controller.kext żeby nie edytować kextów systemowych - lub tego?

Legacy kext zawiera w sobie tylko sam info.plist. Modyfikujesz go jak wyżej, a kexta instalujesz w Extra. Wtedy w S/L/E masz kexta w wersji niezmodyfikowanej.

 

Jakie kexty muszę mieć w /Extra? Wszystkie co wgrywa aktualizacja?

Aktualizacja niczego do Extra nie wgrywa. Tam wszystko robisz ręcznie - ma być tam odpowiedni zestaw do Twojej konfiguracji -> opisy masz w tutkach o instalacji Snow Leo Retail.

 

Podczas wgrywania usunąłem wszystko co miało w nazwie ATI, by system się uruchomił.

Skasowałeś sterowniki, więc trudno by one teraz działały.

Zacznij od reinstalacji systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że instalacja zawsze mi dużo zabierała zrobiłem obraz partycji i w razie niepowodzenia instalacji kaxtów i braku możliwości(bądź umiejętności) uruchomienia systemu przywracam partycję.

 

Obraz jaki mam to Snow Leo 10.6.4 wraz z Chameleonem r700.

 

Oto co zrobiłem aby działała grafika:

- edytowałem com.apple.Boot.plist i wrzuciłem do /Extra. Dodałem do niego

AtiConfig key>

Nomascus string>

GraphicsEnabler key>

Yes string>

 

- polecany plik boot wrzuciłem na dysk ze Snowem przy pomocy terminala - zapomniałem tylko dać uprawnienia - czy to wiele zmieniło?

 

- w kextcie ATI5000Controller.kext było dodane ID mojej karty domyślnie, czy pomimo to powinienem gdzieś dodać? Jakie inne kexty mam jeszcze wrzucić?

 

Dziękuję z góry za pomoc.

post-1303-13904295759452_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - a wiecie może jak sprawdzić (najlepiej pod windows), czy rzeczywiście LVDS jest używane w laptopie? Bo żeby dostać się do hdd to muszę się zbyt dużo bawić... a nie będę formatował partycji, żeby sprawdzić :P

 

/e:

no jednak prawdopodobnie jest

 

ASSY,CBL,LVDS,W/CMRA,5010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ręcznie kexty po dokonaniu wszystich zmian, które kazaliście zrobić.

#-o Kexty to nie wszystko, do kart są jeszcze frameworki i parę stuff'u... nie wystarczy wrzucić jeden kext dołączony do postu... aby wszystko miało szansę zadziałać to musisz mieć system w wersji co najmniej 10.6.5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5650 odpalony za pomocą kextów z Liona !! Narazie tylko na zewnętrznym monitorze. Gość nie może zmienić narazie domyślnego framebuffera.

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=249357

 

PS. Sprawa z NIE mobilnym 6870 także się ruszyła, na razie tylko wszystkie rozdzielczości bez QE/CI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pisze we wcześniejszym temacie że QE/CI działa:

I got ATI Mobility 5650 working using kext's from Apple's Dev 10.7 build Lappy screen not work yet but external monitor port does, QE/CI.

Ja też nie używam przeźroczystego paska bo mi sie nie podoba :)

Ponadto popatrz na wyniki Xbencha, QE niski ale OpenGL niezły :)

 

EDIT: zapsu, używasz DSDT ? Wykrywanie PCI Root działa tylko jeżeli używa się DSDT - tak kiedyś czytałem nie wiem czy to się zmieniło. Koleś od topicu o 5650m pisze że w razie zawieszenia chameleona może okazać się potrzebne ustawienie PCIRoot=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ręcznie kexty po dokonaniu wszystich zmian, które kazaliście zrobić.

#-o Kexty to nie wszystko, do kart są jeszcze frameworki i parę stuff'u... nie wystarczy wrzucić jeden kext dołączony do postu... aby wszystko miało szansę zadziałać to musisz mieć system w wersji co najmniej 10.6.5...

Koledzy pytali o kexty to o kextach pisałem. Parę postów wyżej napisałem dokładnie co zrobiłem. Zajmę się tym w ciągu dnia i zdam relacje. Jakbym miał jakieś problemy/niewiadome otrzymam pomoc w tym temacie?

 

@oswaldini

Nie modyfikowałem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to zmienię. Tylko część dotyczącą kart grafiki, czy całe?

 

Gdzie mam ustawić PCIRoot=1?

 

Pod TYM linkiem jest poradnik(po chińsku, google tłumaczem) uruchomienia 5650m. W jednym z punktów każą w biosie zmienić tryb grafdiczny na dyskretny w biosie. Niestety nie mam takiej opcji. Konfiguracja laptopa mojego jest taka sama(CPU, chipset, grafika), tylko mój Packard Bell a jego Acer(Packard Bell należy do Acera). i5 ma niby zintegrowane GPU w sobie(pół roku mam komputer i dziś się dowiedziałem o tym :shock: ). Wiecie może jak ją wyłączyć to GPU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy producenci blokują możliwość używania grafy intela, która jest w ich prockach na przykład Sony więc sprawdź czy masz na liście urządzeń w zakładce karty graficzne kartę intela i ati. Jeżeli tylko Ati to znaczy, że Packard Bell zablokował ją i myślę, że możesz olać ten podpunkt.

 

Sam będę się brał za niedługo za instalację Mac OS'a na moim lapku więc też będę zdawał relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zgodnie z tym(pochodzi z

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=248751

tematu) :

Here is newest translation from
http://bbs.pcbeta.com/thread-839862-1-1.html

tongue.gif tongue.gif

 

I delete some of the steps that were not important.

 

首先來介紹一下案例的硬件:

Here is the introduction of the succeeded notebook.

 

Acer 4745g:i5 430m(with intel hd graphics)+HM55+ ATI Mobility Radeon HD 5650 1GRAM VGA+HDMI輸出

 

如果你持有類似配置的筆記本,請看一下是否符合以下條件:

 

2.請下載並安裝原版10.6.4(最好不要用整合版系統或者從10.6.3升級)

Install 10.6.4 (Prefer clean install)

 

4.相信大部分使用5650m的筆記本都會搭配intel的CPU集成顯卡,請確定你的CPU顯卡可以被關閉。

If your notebook's hardware included intel CPUs intel hd graphics, please disable it in the BIOS.

 

5.請進BIOS,設置Graphic mode = Discrete ,如果沒有這個選項,請參看說明書

Set "Graphic mode = Discrete" in BIOS

Reduced 85%

Attached Image

1296 x 968 (278.02K)

 

 

6.如果你的CPU顯卡無法關閉,將很可能無法驅動5650m

If you cannot disable your intel HD, your mobility may not be mounted successfully.

 

9.變色龍的版本很多,不要追求最新版本,如果你想驅動5650m,請使用我貼中的r700 boot

Use Chameleon r650 and r700 boot

Attached File Chameleon_v2.0_RC5_r650.pkg.zip ( 1.08MB ) Number of downloads: 31

 

Attached File boot.zip ( 192.55K ) Number of downloads: 31

 

Files downloaded from the post.

 

14.請在WINDOWS下的設備管理器中確認5650m的顯卡硬件ID為1002_68c1

Check if your mobility device id is 1002:68c1

Reduced 71%

Attached Image

674 x 217 (35.87K)

 

 

15.請確認你的筆記本同樣具有VGA+HDMI 2個外置接口

Check if your notebook has VGA & HDMI output.

 

16.添加AtiConfig=Nomascus到com.apple.Boot.plist,如果你試了這個值不行,請嘗試其他全部30個ATICONFIG值

Add AtiConfig=Nomascus in com.apple.Boot.plist

 

17.驅動5650m不需要DSDT顯卡代碼,也無需設置smbios.plist

No DSDT and smbios.plist are needed.

 

18.安裝10.6.4系統前,請移動安裝盤System\Library\Extensions下的ATI5000Controller.kext到其他位置備用,替換好BOOT後再用B7安裝回去

Before installing 10.6.4, move ATI5000Controller.kext out from System\Library\Extensions.

 

19.另外建議刪除上述目錄裡AppleIntelGMA*****.kext,AppleIntelHDGraphics*****.kext 以及AppleIntelIntegratedFramebuffer.kext大約15個文件

Delete AppleIntelGMA*****.kext,AppleIntelHDGraphics*****.kext & AppleIntelIntegratedFramebuffer.kext if necessary.

 

Efekt - 1600x900. Mamy postęp. Niestety brak QE/Ci. Nie wgrałem wsterownika ATI5000Controller.kext. Czy wie ktoś gdzie leży wina?

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

5650m w pełni odpalony z QE/CI na wewnetrznym wyświetlaczu :) Powinno działać na wszystkich kartach 5650m ! Zainteresowani powinni przeglądnąć linki które zamieszczałem wcześniej. Użyto oczywiście kextów z Liona oraz zmodyfikowanego bootu kabyla umożliwiającego zmianę framebuffera:)

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=250905

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.