Skocz do zawartości

[ATI] Mobilny 5650 z obsługą QE/CI


oswaldini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ok, poczytałem trochę i doszedłem do tego:

 

2. Boot to Windows and retrieve your EDID using the ELDIM - EDIDViewer(Google it). Once you have the EDID saved somewhere you can access (online, text file, USB key, whatever), reboot to OSX. 2. Once you have your EDID, boot OSX (using screen sharing, if the screen is unusable) and open SwitchResX. Drag this file to your Desktop: /System/Library/Displays/Overrides/DisplayVendorID-756e6b6e/DisplayProductID-717*, and rename it to *.plist. Open it with Plist Editor Pro, and add your EDID (You must have to copy your edid in the text file you have saved from Windows and paste in there with the same template code) . Once done, remove the .plist extension, overwrite the /System/Library/Displays/Overrides/DisplayVendorID-756e6b6e/DisplayProductID-717 file, and reboot.

 

Tego za cholerę nie wiem jak zrobić, ponieważ nie ma tam takiego kodu, jaki ja mam do podmiany, proszę o pomoc.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja robiłem tylko tyle:

Zainstalowanego mam LIONA przez iAtkos.

Zaktualizowałem tylko Chameleona.

Wpisałem GraphicsEnabler=YES i AtiConfig.

Po czym podłączyłem przez VGA do monitora ustawiłem rozdzielczość, odłączyłem od VGA i mam biurko.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/522/20111121174427.jpg/]TUTAJ SCREEN !

Nie wpisywałem EDID ani nic nie zmieniałem.

Z tym że nie mogę ustawić natywnej rozdzielczości dla mojego laptopa, zostaje mi czarny pasek po prawej stronie jak chce zmienić na inną wyskakują zaraz paski i zwyczajnie nie wyświetla biurka.

Działą tylko przy odświeżaniu 60 i 75 HZ z tego co zauwazyłem. Jednak na tych ustawieniach jak poruszam myszką to co np minute ekran zmienia kolory i robi się jakby taki szum po czym znowu wszystko ok.

 

Więc powiedzcie mi czy po edycji tego EDID lub co mógłbym jeszcze zrobić żeby to w pełni poprawnie działało. W ustawieniach monitora pokazuje: Monitor VGA więc to też nie wiem czy tak ma być ?

 

[ Komentarz dodany przez: oswaldini: 2011-11-21, 19:41 ]

Proszę zapoznać się z regulaminem forum. Linki zewnętrzne podajemy w code !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.