Skocz do zawartości

Stawiamy Liona na Hackintoshu.


MietasSR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 507
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zet120

Ale ze mnie gapa... Patrzyłem na tą opcje kilka razy i nie zauważyłem że zamiast 3E8/iRQ4 mam 3F8/iRQ4. Teraz bez problemu mogę odpalić instalację. Ale żeby nie było tak kolorowo jeden problem rozwiązany i pojawił się kolejny:

 

Panic: Kernel trap typ 13=general protetion

 

Pojawiały się też błędy wskazujące na AppleSMBusPCI i AppleHDADriver, skasowałem je z instalacyjnego USB /System/Extentions ale Panic nadal występuje. Macie jakiś pomysł na obejście tego problemu?

 

 

 

witucha0,

Przy pomocy iBoot efekt ten sam Panic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wodawoda WIELKIE dzięki za pomoc

 

Wszystko wykonane zgodnie z instrukcją

 

Instalacja

Bootowanie za pomoca iBoot 1,4.

Instalacja przebiegła bez problemów.

 

Próby odpalenie instalki za pomocą XPC po wykonaniu zmian dotyczacych pamieci (zmiana na 19) konczy się "panic:"

Nie bardzo wiem jakie wartosci wpisać w konfigurację "ProcessorType" i "Type"

 

 

 

Uruchomienie Liona z HDD

Próba uruchomienia zainstalowanego Systemu z HDD przy pomocy iBoot1,4 kończy sie komunikatem:

 

"The version of Mac OS X is not supported on this platform

board id: P5W DH deluxe"

 

Ułamek sekundy wcześniej wysypuja się jakieć komunikaty ale nie sposób je przeczytać

Na necie znalazłem informację aby w iBoot plik dsdt.aml umieścić w lokalizacji /efi/acpi/oem której nie ma oryginalnie. Po wykonaniu tej czynności zero efektów

 

Umieszczenie dsdt.aml w /efi/dsdt też nic nie daje.

 

 

Próba uruchomienia zainstalowanego Systemu z HDD przy pomocy XPC kończy sie komunikatem:

 

"DSDT Table were not found on Root-Device!"

"Booting failed: Unsupported"

 

 

Kombinuje z tym dsdt.aml ale sam chyba nie dam rady

 

Kilka pytań:

Gdzie umiescic ten plik? (Znalazłem info że dla XPC tu: /efi/xpc) Jak go tam skopiuje XPC się zawiesza podczas próby odpalenia systemu z HDD.

Czy ma sie nazywać dsdt.aml czy DSDT.aml?

Czy mam ten plik "wygenerowac w XPC przez opcje "i" (DSDT backup on stick) czy może mam użyć DSDT.aml ze Snow Leoparda?

Czy FakeSMC.kext z USB Instalacyjnego należy umieścić na HDD z Lionem w lokalizacji /System/Library/Extensions ?

 

 

Czy coś trzeba gdzieś jeszcze skopiować/zmodyfikować na HDD z Lionem lub USB z XPC/iBoot?

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2011-03-21, 19:51 ]

Udało się ....

Przeczytałem raz jeszcze wszystkie posty odpowiedz była w nich zawarta.

Skasowałem z HDD /System/Library/CoreServices/PlatformSupport.plist i system wystartował przy pomocy iBoot 1,4. Nie stosowałem dsdt.aml. Próba jego użycia kończy się zawieszeniem przy starcie systemu. Sprawdzałem modyfikowane dsdt.aml używane w Snow jak i oryginalne bez modyfikacji, umieszczane w /efi/dsdt.

 

Dźwięk - VoodooHDA 2.7.2 (VoodooHDA 2.7.1 też działa)

Grafika - NVEnabler

Ikonki HDD - OrangeIconFix

 

PS2 - jeszcze nie działa

Wi-FI - jeszcze nie działa

Może ktoś ma "pod ręką" działające stery?

 

Pozostaje jeszcze poważniejszy problem opisywany przez innych kolegów w iBoot 1,4 USB działa w trybie 1.1. Dodatkowo u mnie nie działają dwa (górne) porty USB umieszczone z tyłu komputera dwa dolne chodzą w 1.1. Porty wyprowadzone z płyty na obudowę też chodzą w 1.1.

 

Rozgryzł to już ktoś?

 

 

Do tylnego portu USB mam podłączoną klawiaturę i mysz bezprzewodową, jak ruszę myszą komputer mi sam startuje. Wie ktoś jak to wyłączyć, patrzyłem do BIOS'u ale nie mam pojęcia co zmienić.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2011-03-21, 19:57 ]

Smieszna sprawa, posta wysyłam z Safari pod Lion'em a ikonki przy poście wskazują na Windows i FireFox'a?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzygit,

Pozostaje jeszcze poważniejszy problem opisywany przez innych kolegów w iBoot 1,4 USB działa w trybie 1.1. Dodatkowo u mnie nie działają dwa (górne) porty USB umieszczone z tyłu komputera dwa dolne chodzą w 1.1. Porty wyprowadzone z płyty na obudowę też chodzą w 1.1.

 

Kolego masz coś żle w dsdt.aml miałem ten sam problem znalazłem inne dsdt i pomogło, ale też pomogło pozostawienie "złego" dsdt ale za to zmiana biosu na niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple wydało kolejną wersję Liona

Mac OS X 10 Lion Developer Preview 2 To Developers, build 11A419

http://www.cultofmac.com/apple-releases-mac-os-x-10-lion-developer-preview-2-to-developers/88695

 

//zastanawiam się tylko czy można będzie zaktualizować do nowe wersji liona z SU (czy się w nim pojawi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rozwiazania uruchamiania systemu pojawily sie za wczesnie i Apple może szybko reagować.

Zgadza się... rozwiązania oparte na "obchodzeniu" EFI jak chameleon mogą być "uwalane"... ale te bazujące na UEFI powinny być doszlifowywane aby działały jak na prawdziwym mac'u, to wtedy takie modyfikacje nie będą groźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz kluczowe pytanie , co nowego, jakie zmiany są (widoczne, bo zapewne są też takie niewidoczne) w stosunku do pierwszej wersji Liona.

 

Mam poprzednią wersję Liona (warto było ją zainstalować) i dlatego zastanawiam się nad sensem aktualizacji do nowej wersji Liona.

 

W kolejnej, 2 wersji zmian to się można oczywiście spodziewać, w samym systemie jak i również dla użytkowników, którzy chcieliby zainstalować Liona na PC. Zastanawiam się czy apple wprowadzi kolejne celowe utrudnienia dla hackintoshów. W ostatniej wersji było np. PlatformSupport.plist , byc może również za utrudnienie uznać - początkowe operacje przygotowania do instalacji: zabawy z BaseSystem.dmg , kopiowaniem katalogu Packages itp.

 

Obecna wersja Liona jest dość stabilna, dopracowana, dość duży szkielet systemu jest już zrobiony, nowe funkcje w stosunku do Snow zostały już zaprezentowane (chodź zapewne to jeszcze nie koniec ich). Programiści apple "dopieszczają" teraz system, aby jak najlepiej ostateczną wersję udostępnić (a to już za kilka miesięcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sry, i’ve got shitty binary, just some changes to boot-args, according to new boot.h

 

Chameleon I released early still can boot dp2, still same random df panic.

 

Już się wycofał z tego... coś namieszał i ponoć jednak jego mod chameleon'a działa :lol:

 

A gdzie jest dostępna ta działająca wersja chameleona ? Komuś z Was działa jakiś chamelon z Lionem ?

 

Ja kiedyś próbowałem (rozwiązania ze strony Netkas'ta), ale bez skutku.

 

Netkas - About Chameleon and Lion

http://netkas.org/?p=660

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netkas ponownie skomentował kolejną wersję Liona :

 

sry, i’ve got shitty binary, just some changes to boot-args, according to new boot.h

 

Chameleon I released early still can boot dp2, still same random df panic.

 

They removed AppleRTL8169Ethernet.kext , dp1’s works fine tho

 

The way to update from dp1 to dp2:

 

1) expand basesystem.dmg to some free partition

 

2) install fakesmc.kext (and some other u need) to /S/L/E of expanded partition, delete /S/L/Caches folder

 

3) copy Packages folder from InstallESD.dmg to /S/Installation folder

 

4) remove checks from OSInstall.mpkg

 

5) boot from partition with some efi booted and update

 

this is not noob friendly guide, so plz no questions on it.

 

Lion seems to have fermi drivers now, with this list of supported cards:

 

 

0×06c010de&0xffe0ffff

0×0dc010de&0xffc0ffff

0×0e2010de&0xffe0ffff

0×0ee010de&0xffe0ffff

0×0f0010de&0xffc0ffff

0×104010de&0xffc0ffff

0×124010de&0xffc0ffff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem innej metodu uruchomienia grafiki i kiszka, zatem zainstalowałem system raz jeszcze plus sprawdzony na DP1 netkasowy ATY_Init i działa:

Karta wykryta:

 

hd4850_10.7dp2.png

 

Monitor wykryty:

 

monitor_10.7dp2.png

 

Podsumowanie:

 

pods_10.7dp2.png

 

Sieć:

Z oryginalnego IONetworkingFamily.kext zniknął sterownik (kext) do obsługi Realteka8139, dodałem...sieć OK!

 

Dźwięk:

Skorzystałem z AppleHDA.kext z 10.6.7 plus patch plus ALC1200_v18 od 314TeR - dźwięk OK

 

Napędy IDE:

Stary, sprawdzony AppleVIAATA.kext

 

Pomarańczowe dyski:

Skuteczną receptą jest LegacyIOAHCIBlockStorage.kext w /S/L/E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć:

Z oryginalnego IONetworkingFamily.kext zniknął sterownik (kext) do obsługi Realteka8139, dodałem...sieć OK!

 

Dźwięk:

Skorzystałem z AppleHDA.kext z 10.6.7 plus patch plus ALC1200_v18 od 314TeR - dźwięk OK

 

Usuniecie przez Apple sterownika Realteka do internetu to mi się nie podoba , tym bardziej że w pierwszej becie Liona był , a w drugiej już nie. Mozna przewrócić ten z bety 1 kext IONetworkingFamily.kext

http://rapidshare.com/files/455979601/Kopia_IONetworkingFamily.kext_do_lan_z_lion_beta_1.zip

albo użyć innego kexta np. AppleRTL8169Ethernet.kext, RealtekRTL81xx.kext albo inny

 

W Snow lan miałem out of the box, w Lionie widzę bede musiał dodawać kolejny kext.

 

 

Zaś dla ALC 888 szukam sterownika pod Liona bo mi dźwięk nie działa. Uzywałem VoodooHDA - dwie ostatnie wersje powodują kernel panic u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś dla ALC 888 szukam sterownika

Koledzy za wschodniej granicy opanowali temat ALC888 dla płyt Gigabyte dosyć dawno, z tego co czytam istnieją dwie wersje kexta zależne od layout-id.

Zreszą poczytaj, przeanalizuj, zastosuj, wszystkie najważniejsze dane zawarte są w pierwszym poście.

http://tinyurl.com/3gsvmjb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.