Skocz do zawartości

Stawiamy Liona na Hackintoshu.


MietasSR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 507
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ciekaw jestem na snow i hackintoshu powinno sie pobrac liona legalnie, ale moze byc problem z zainstalowaniem bo to nie mackintosh, ale jesli wie sie gdzie jest obraz np. dmg liona to moze sobie go uzyc np. wypali na dvd

 

 

tak wiec kto chce z was moze z hackintosha kupic sobie lion , potrzeba aktualiazcj 10.6.8 i ok 100 zł , potem zlokalizować gdzie pobral sie lion

 

lion dostepny w lipcu , narazie dzisiaj kolejna wersja developerska - gold master

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde kolejne DPx to w zasadzie inny system i nie mam tutaj na myśli wyglądu jako takiego, a zawartość.

Wystarczy podejrzeć aktualizacje które ukazały się do DP2, wymianie podlegało w zasadzie wszystko.

Zatem fakt, że DP4 ukazało się jako oddzielna instancja nie wynika pewnie z "głębokości" zmian, a pewnie z innych powodów ot choćby marketingowych.

 

Tak czy owak DP4 zainstalowane, uruchomione Chameleonem RC5_902, działa.

Sposób przygotowania obrazu w zasadzie tożsamy z tym znanym z wcześniejszych wersji warto jednak pamiętać o skopiowaniu do odtworzonego BaseSystem pliku jądra czyli mach_kernel gdyż w wersji DP3 i DP4 ów plik jest w Install.dmg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.insanelymac.com/burning-a-mac-os-x-lion-boot-disc/

http://eggfreckles.net/tech/burning-a-lion-boot-disc/

Wg ich opisu trzeba wnioskować, że obraz InstallESD.dmg (po pobraniu Liona z Mac App Store) zawiera załość tzn kernel i packages bo obraz jest bootowalny. W chili obecnej w DP4 tak nie jest, prawda ?

 

Jeżeli to co piszą to prawda, to nie będzie problemu z legalnością. Kupujesz, wypalasz i instalujesz. Kupić można na innym kompie ze swojego konta o ile się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno DP4 nie będzie GM, ani nie będzie w AppStore. Z tego co czytałem to są z nim problemy na najnowszych macbookach. Wygląda na to, że nie dali tam najnowszych kextów, albo czegoś takiego.

 

Edit, znalazłem:

Niestety, Apple nie naprawił zawieszania się Lion'a podczas instalacji na najnowszych MBP (early 2011). Ten problem jest od wersji preview3. Więc jeśli ktoś posiada nowy MBP z tego roku to może sobie darować. Podczas instalacji wszystko mu się zawiesi. Trzeba czekać na kolejną wersję. Zmarnowałem tylko czas i traffic na ściaganie ponad 4GB danych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy zakładaniu konta wybór padł na loguj bez hasła to każde następne uruchomienie systemu tuż przed momentem pokazania się Biurka poprzedzone było kilkusekundowym ekranem takim jak na obrazku.

Jeżeli jednak przy zakładaniu konta wybór padł na loguj z hasłem to wspomniany efekt nie występował, a pojawiało się normalne okno logowania do systemu.

post-190-13904296104918_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herkules, w pierwszym poście tego wątku znajdziesz link do zmodyfikowanego pliku OSInstall.mpkg, zamień z oryginalnym, to pierwsza metoda, druga...przygotuj poprawny plik smbios.plist

 

oswaldini to bardzo możliwe, jednakowoż z tego co czytam problem występował na 6870, 5770 i na mojej czyli 4850 i pewnie innych, ogólnie dotyczył ATI.

 

W 11A494a problem został rozwiązany i oby tak zostało. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.