Skocz do zawartości

Stawiamy Liona na Hackintoshu.


MietasSR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 507
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i ja się pochwalę screenem :)

51d59e3d4f46b50b7cf28273259cab81265fb460a8420d9167ab27cb0e81a6516g.jpg

Na tą chwilę zauważyłem parę problemów z systemem:

Safari 5.1 - do poprawki, nie działające prawidłowo Copy/Paste, braki w spolszczeniu, problemy z Flashem i inne problemy. To samo z Mail 5, ciągle wywala błędy :\ Bynajmniej jak na pierwszą betę to jest stabilny.

Do grafik używajcie najnowszego ATY_Init 32/64 bit od Netkasa - pisal że powinien działać też z nVidią.

Ja na razie używam NVEnablera i działa prawidłowo :)

VoodooHDA 2.7.1 działa ale przynajmniej na mojej płycie to porażka jakość fatalna na dodatek zrywa dzwięk.

Pobaw się trochę w preferencjach VoodooHDA, u mnie pomogło.

 

Pozdrawiam

Napisane z Liona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pff... To samo co z ATY_Init. W verbose jest że NVEnabler się uruchomił, wykrył kartę ale gdy ma dojść do uruchomienia Loginwindow, Lion przestaje się uruchamiać.

Może muszę jakieś kexty usunąć? Macie jakiś pomysł?

 

P.S. Używam iBoota ;)

 

[ Dodano: 2011-03-05, 19:00 ]

Wszystko działa! VoodooHDA 0.2.71 (0.2.72 nie chce działać), NVEnabler 64 i RealtekR1000SL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kolejny problem... poza fakesmc chcę jeszcze wgrać PS2 i próbowałem już wielu kombinacji, głównie voodoops2 i nic. Podczas instalki działa wszystko bez problemu, a potem działa jedynie myszka i po filmiku zatrzymuje się na informacji że brak klawiatury. Podłączenie innej klawki na USB nic nie dało.

Jak wejdę przez -s to klawka działa normalnie, tzn da się pisać. Próbowałem już ominąć proces konfigu przy pierwszym uruchomieniu ale potem polecenie zmiany hasła roota coś nie działa i w efekcie nie mam jak wejść do systemu :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zet120 - Twoja metoda działa :-) Super, dzięki!

Lwica uruchomiona, WiFi działa bez zamulania systemu, przywróciłem jedynie kexta ze Snowa w którym tylko dopisane było moje dev-id

Dźwięk na VoodooHDA, grafika NVEnabler

 

Została jeszcze jedna kwestia - DSDT, mam je wgrane na xpc w /efi/xpc/dsdt.aml

I z tego co się orientuje - nie wczytuje się. Miałem w nim poprawki umożliwiające między innymi restart i sleepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pff... To samo co z ATY_Init. W verbose jest że NVEnabler się uruchomił, wykrył kartę ale gdy ma dojść do uruchomienia Loginwindow, Lion przestaje się uruchamiać.

Może muszę jakieś kexty usunąć? Macie jakiś pomysł?

 

P.S. Używam iBoota ;)

 

[ Dodano: 2011-03-05, 19:00 ]

Wszystko działa! VoodooHDA 0.2.71 (0.2.72 nie chce działać), NVEnabler 64 i RealtekR1000SL ;)

 

Ta, wpisz grafike do dsdt albo uzyj gfx string... i wywal ten zbedny kext.

 

[ Dodano: 2011-03-05, 22:36 ]

Mam małe problemy z podmontowaniem niektórych dużych plików DMG (etap weryfikacji, zacina się), np. iLife. Da się je zamontować poprzez menadżer dysków. Apple musi to naprawić.

 

A tu screenshot mojego Liona:

Obrazek

 

Wylacz weryfikacje w terminalu albo onyxem.

 

[ Dodano: 2011-03-05, 22:37 ]

Jak mi się uda to będę pierwszy na youtube który zamieścił film z Lionem na PC :)

 

Woooow... moge cie dotknac? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób na zamulanie systemu przez WiFi!

 

U mnie pomogło pozbycie się pliku /System/Library/SystemConfiguration/Apple80211Monitor.bundle

Ja zmieniłem jego nazwę na Apple80211Monitor.bundle_

 

WiFi zaczęło działać, a system przestał zamulać. Nie trzeba wywalać cache kextów.

Intryguje mnie co ten plik tak właściwie robi...

 

Edit: Używam XPC, nie iBoota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesor wykrywa jako 4Ghz (mam 1.87Ghz) a pamięć 2gb ale gdy chcę zobaczyć informacje pokazuje ?????

ale gdzy mam bios f11 jest wszystko ok oprócz usb

 

[ Dodano: 2011-03-06, 11:03 ]

Może i zostanie to poprawione w Chameleonie, ale myśle ze iBoot czy XPC to lepsze rozwiazanie projekty zostały porzucone na rzecz Chameleona albo przez to ze był łatwiejszy do instalacji, ale ile razy instalowało sie Snowa na nowo bo coś poszło nie tak i nawet boot z CD nie pomagał tu jest wszystko na USB przynajmniej jeśli chodzi o Snow

ja mam kexty w 10.6 i nic w systemie tylko audio kext. Teraz tyle pracy Chame.. poszlo

przez Liona może nie na marne ale wydaje mi się ze w złym kierunku. Używam tez Boot Think 2.4.6 i też jest ok !!! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zacząłem korzystać z Liona.

System chodzi bardzo żwawo. Bardzo fajne są pełnoekranowe aplikacje. Launchpad - lepszego cuda wymyślić nie mogli, po prostu zajefajnie się tego używa, mimo iż trochę przycina. Pewnie w następnych wersjach to poprawią.

W Safari zauważyłem małą zmianę w języku - w oknie pobierania, zamiast np "Pozostało 2 min" jest "jeszcze 2 min" :D Moim zdaniem zmiana na lepsze.

Czas postawić iBoota na partycji EFI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.