Skocz do zawartości

Allegro i karty sieciowe do notebooków


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ech...kupiłem adapter do tego używaną kartę AR5BXB72 (tą z linku podanego przez oswaldini ). Okazało się że jest padnięta. Sprawdziłem ją na innym kompie (laptopie i stacjonarze) - zero reakcji. Natomiast na innym Atherosie widać urządzonko lspci, ale jest to Atheros niekompatybilny z OSX.

Tą kartę oddaję i będę szukał dalej...a już myślałem że będę miał AirPorta w haMaczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznać się kto mi podkupił sieciówkę za 29zł ;-) Kurde znów trzeba będzie polować albo zostać przy AzureWave AR5b95 a'ka Atheros AR9285 bo jak się okazało to chyba nie wina karty i adaptera mPCI-E tylko anten które są dołączone do tego adaptera, karta wariowała bo miała za słaby sygnał też tak macie? Dokupiłem dziś 2x TP-LINK 5 dB i jest deczko lepiej z 6Mb/s jest 12Mb/s ale do 25Mb/s trochę jeszcze brakuje a dziwne jest że laptop obok na karcie b/g ma 20Mb/s. Nie mogę ogarnąć jak blaszak z kartą b/g/n ma problem z sygnałem z 1 pokoju do drugiego gdzie router to Tp-Link wr1043nd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już mętlik w głowie.

Kupiłem przejściówkę, używaną kartę Apple'a i okazała się walnięta. Na szczęście dostałem zwrot kasy, ale nie wiem co teraz. Kupić kolejną Apple'a i znów zaryzykować że "padnięta" czy może jakąś inną ? Wolałbym mieć Airporta pod 10.6 (a po wymianie sprzętu pod 10.7).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja polecam karte TP-Link PCI TL-WN781ND :arrow: =D> na moim sprzęcie hula
http://www.fototube.pl/zdjecie/1146898-screenflow_00412jpg.html

 

Dziękujemy za informację, proszę jednak zapoznać się z regulaminem forum ;-)

 

man_of_the_oak

 

[ Dodano: 2011-12-28, 23:54 ]

OK :oops:

 

Kartę musiałeś odpalać czy działała OOTB masz na niej AirDropa i czy nie ma problemu z grami online najlepiej od GameLoftu oraz czy AppStore śmiga jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze to tak z racji ,że fachowcem nie jestem :-> Zainstalowałem kartę ,znalazłem kext do tej karty ,odpaliłem pojawiła się ikonka WIFI na pasku (narzędzia airport nie wykrywają tej karty :?: ) ustawienia no i hula.Kiedy uruchamiam komputer za każdym razem naciskam na ikonkę wybieram sieć i działa ,żadnych problemów z tą kartą nie mam a jeśli chodzi o AppStore to używam swojego prawdziwego id działa bez zarzutów ,gier nie sprawdzałem bo nie gram :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było mieć kartę dzialajaca ootb ale to są zazwyczaj drogie rzeczy a już mam dość zajmowania się tym, po 2 jakoś nie mam przekonania czy ten adapter mPCI do PCI to dobre rozwiazanie z 1strony fajnie bo przyda się do laptopa a z 2 martwi mnie jakość sygnału bo nie wiedzieć czemu w laptopie gdzie są gowno a nie anteny jest lepszy sygnał niż na adapterze wymienieni boxowe anteny na tplinki 5DBi i tez bez rewelacji. Stad już mi nie zależy czy będzie to karta do pc czy notebooka byle tania i dzialajaca. Ten tplink bądź co bądź ma 2lata gwarancji co prawda 1 antenę ale skoro jest do pc to musi działać jak należy. No chyba ze słabym ogniwem jest router tplink wr1043nd bo gdzieś słyszałem ze kiepsko u niego z rozsiewaniem sygnału co odczujemy na własnej skórze: może 3 metry odległości z pokoju do pokoju a na mac mini 40% sygnału. Szkoda ze wcześniej o tym nie wiedziałem ale puli co i tak nie mam pomysłu na alternatywę dla niego.

 

Tapniete z ipada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AppStore zazwyczaj nie ma problemu jak jest wszystko dobrze ogarnięte natomiast z grami miałem tak że sygnał był ok a nie mogłem się połączyć z serwerem i nie była to wina serwerów bo na laptopie obok wszystko się łączyło, jak byś miał czas spróbować odpalić N.o.v.e 2 albo MC Domination to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.