Skocz do zawartości

Hybrydowy GUID i Windows 7 +SP1


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi dniami pojawił się SP 1 dla Windows 7.

 

Podczas aktualizacji powstał problem. Wyrzuca błąd i daje link na tę stronę.

 

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/windows-7-windows-server-2008-r2-service-pack-1-sp1-installation-error-0x800F0A12

 

Instalacja zrobiona wg tutoriala Marcinusa. OSX i W7 multiboot. Błąd wyskakuje podczas aktualizacji systemu.

post-285-13904295795112_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja nie lubię bałaganu po serwispackach i właśnie z tego powodu postanowiłem zainstalować "na czysto" duala SL i Win 7 HP SP1 64 bit. Partycje przygotowywałem pod instalką SL (1 pod SL, 2 FAT32 pod Win 7, 3 partycja na Dane FAT32 wymienialne pomiędzy systemami)

Z instalacją SL Retail mi się jeszcze nie udało (walczę), ale nie było problemu z instalacją zintegrowanego Windows 7 HP 64BIT SP1 (MSDN). Zamieniłem podczas instalacji FAT32 na NTFS i wszystko poszło bez problemu. Oczywiście Windows zmienił flagę startową przy partycji, i startuje z partycji gdzie jest Win 7.

 

Organizacja mojego dysku wygląda tak:

el4roi.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba integrować samemu. Na moim kompiku (T6600 2,2 GHz, 4GB ram, 500 HDD) trwało to 2 godziny, a potem i tak wywaliłem, bo nie miałem pewności czy wszystko jest OK. W internecie są już dostępne zintegrowane wersje PL (32_64) z MSDN'u. Nie wiem czy te pierwsze 200 MB u mnie nie zrobił czasem Chameleon podczas instalacji. To chyba partycja EFi. Szczerze zdziwiłem się, jak wyskoczyło okienko od dysków podczas instalacji win 7. Nie wiedziałem, że coś takiego mam. W SL widać tylko trzy partycje, tak jak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba integrować samemu.

To wiemy wszyscy, ale kurtuazja wymaga..... ;-)

Nie wiem czy te pierwsze 200 MB u mnie nie zrobił czasem Chameleon podczas instalacji.

Nie. Tą partycję tworzy narzędzie dyskowe MacOSX podczas podziału dysku.

 

Tutaj jest inny problem.

Win7 podczas instalacji, a w zasadzie podczas podziału czystego dysku oprócz partycji dla samego siebie tworzy również ukrytą partycję dodatkową, a której to najwyraźniej domaga się SP1.

Gdy partycję dla Win7 przygotujemy innym narzędziem dyskowym w tym wypadku MacOSX 'owym owej, "małej" partycji nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie SP1 przy instalacji też wyrzucił error-0x800F0A12, po zmianie partycji na aktywną, zainstalował się bezproblemowo! Partycji boot nie ma. Dysk mbr/gpt.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------

P55-GD85, Quad-Core Intel Xeon, ATI-RadeonX4890,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest prawdopodobnie Chameleon. Ponieważ sektor startowy jest zmodyfikowany dlatego nie działa hibernacja nie można zmianiać żadnych funkcji w zakładce "rozruch" w msconfig i nie można też zainstalować Service Pack 1.

Prawdopodobnie SP1 chce zaktualizować sektor rozruchu ale mu to nie wychodzi przez co wywala błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie SP1 przy instalacji też wyrzucił error-0x800F0A12, po zmianie partycji na aktywną, zainstalował się bezproblemowo! Partycji boot nie ma. Dysk mbr/gpt.

 

Też próbowałem ustawić partycję systemową jako aktywną ale żaden program nie dał rady, włącznie w systemowym. Dziwne.

 

Problemem jest prawdopodobnie Chameleon. Ponieważ sektor startowy jest zmodyfikowany dlatego nie działa hibernacja[...]

 

A ja się zastanawiałem dlaczego Windows nie potrafi się hibernować :) Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie SP1 przy instalacji też wyrzucił error-0x800F0A12, po zmianie partycji na aktywną, zainstalował się bezproblemowo! Partycji boot nie ma. Dysk mbr/gpt.
Też mi wyskakuje ten błąd. A którą partycję ustawiałeś na aktywną - tą z Win 7 czy tą partycję "Zastrzeżona przez system" (ok. 100MB) ? I powiedz jeszcze nam czym to robiłeś ? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

 

Dla informacji :

 

Mam dysk w schemacie MBR (formatowany w instalatorze windows 7) oraz partycję stworzoną przez instalator windows, która nazywa się "Zastrzeżona przez system" (ok. 100MB,umieszczona na początku dysku) , Snow nie instalowałem na nim, tylko obok jest partycja z Linuxem (w ext3) ; w MBR mam bootloader Gruba. Nie używałem narzędzia GPTSync, ani nie formatowana dysku twardego w Mac OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywną partycję ustawiłem tę z Windowsem, natomiast robiłem to Fdiskiem z płyty instalacyjnej Snowa. Partycji 'Zastrzeżona przez system' u mnie nie ma.

 

 

-------------------------------------------------------------------------

P55-GD85, Quad-Core Intel Xeon, ATI-RadeonX4890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludki - ale to przecież wiadomo jest od dawana, że żeby Win7 działał bez fochów i z sleep/hibernacją, to instaluje się chameleon'a z boot0 w wersji HFS. Dzięki temu Windows 7 ma tę swoją cholerną partycję aktywną a chameleon ładuje boot1f i sam boot z pierwszej napotkanej partycji HFS.

 

Ja mam tak zrobione od samego początku jak się pojawił ten boot0hfs z rok temu i nigdy nie miałem kłopotów z wingrozą...

 

PS Zaraz sprawdzę co z tym SP1, bo go jeszcze nie testowałem.

 

EDIT: SP1 pobrał i instaluje się przez SU jak do tej pory bez żadnych błędów.

 

EDIT2: I tak jak się spodziewałem, SP1 wszedł bez żadnych problemów. Dysk GUID, partycje zakładane z poziomu instalatora snow, kolejno EFI, OS X, Windows, Linux, Linux swap. Aktywna partycja windows'a, Chameleon zainstalowany na partycji OS X, a boot użyty w wersji boot0hfs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo użyć "DiskPart" zmienić na czas aktualizacji zmienić aktywna partycję na tą z Windows.

Tylko trzeba pamiętać aby na dysku GUID robić to narzędziem które poprawnie wspiera takie partycje. Spod OS X, konsolowy fdisk jest OK... Nie mniej nie lepiej i nie prościej jest zwyczajnie przeinstalować chameleon'a na wersję hfs i ustawić aktywną partycję na tę z windows? Większość obecnych instalatorów chameleon'a wspiera tę opcję, a później jedynie trzeba sprawdzić czy partycja z windows jest aktywna. I tyle... rozwiązuje się problemy z aktualizacjami, sleep, hibernacją a także z wirtualizacją "ala bootcamp" przez paralellsa fizycznej partycji z windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludki - ale to przecież wiadomo jest od dawana, że żeby Win7 działał bez fochów i z sleep/hibernacją, to instaluje się chameleon'a z boot0 w wersji HFS. Dzięki temu Windows 7 ma tę swoją cholerną partycję aktywną a chameleon ładuje boot1f i sam boot z pierwszej napotkanej partycji HFS.

 

Nie słyszałem o tym wcześniej.

 

Może jakiś mały help na temat jak zainstalować Chameleona w wersji HFS? (google na hasło "install chameleon hfs" wywala strony średnio związane z tematem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o tym wcześniej.

 

Może jakiś mały help na temat jak zainstalować Chameleona w wersji HFS? (google na hasło "install chameleon hfs" wywala strony średnio związane z tematem)

Tak to jest jak się nie szuka na forum i nie zagląda do poradników:

http://hamac.pl/topics4/dualboot-mac-os ... .htm#27204

Instalacja bootloadera

Teraz jest pora na instalację Chameleona - z paczki lub ręcznie w terminalu.

Jeśli instalujemy nowszą wersję Chameleona, który nie wymaga zmiany aktywnej partycji, to przy instalacji wybieramy opcję "Boot0hfs" (a nie "Boot0")

Po tej operacji powinniśmy mieć elegancki DualBoot na dysku GUID.

 

PS Temat ten wałkowaliśmy gdzieś z rok temu... właśnie przy robieniu dualboot'a z windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowałem win7 sp1 odłączając dyski z maciem mam na oddzielnych i poszło bez problemu ale co do win instalacji istotne jest odinstalowanie wszystkich aktualizacji wersji beta wtedy pójdzie .

 

POMOGŁEŚ MI TĄ ODPOWIEDZIĄ. WIELKIE DZIĘKI.

Udało mi się zainstalować SP1,jak odłączyłem drugi dyski (na nim system Mac OSX Snow ...) , zaś dysk gdzie instalowałem SP1 był jeszcze Linux - Debian.

 

Wcześniej próbowałem wielu innych rozwiązań, ale nic nie pomagało ; np. tych :

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/windows-7-windows-server-2008-r2-service-pack-1-sp1-installation-error-0x800F0A12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

 

Chciałbym się Sz. Panów zapytać czym i jak partycjonować dysk z hybrydowym MBR. Obecnie posiadam komputer z BIOSem i dyskiem w MBR na którym jest Windows 7 SP1 32bit (ale będę przeinstalowywał na 64 bity, jeśli faktycznie lepiej obsługuje boot z GPT). Planuje układ partycji:

 

20GB | Windows 7 | partycja z NTFS (bez tej 100MB)

XXGB | Dane | partycja z NTFS

10GB | MacOS X | HFS+

 

Jakim narzędziem partycjonować, co w jakiej kolejności robić? Dodam, że w przyszłości dysk powędruje do komputera z UEFI, wiec chciałbym by później bez przenoszenia danych dało się przejść do czystego GPT (ewentualnie może zrobić odrazu dysk w GPT i bootować go z pendrive za pomoca jakiegoś emulatora EFI?).

 

Dodam, że dysponuje płytami z Windows 7 HP 32 i 64bit oraz iPC_OSx86_10_5_6_Universal_PPF5_Final (niemniej nie lubię tych przeróbek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Za mało miejsca na Win 7 i Mac OS X. Na systemy trzeba przeznaczyć po min 50GB (rozsądne minimum). Ponadto Na win 7 30GB to nawet mało !

 

2. Partycję z danymi wywal na sam koniec: Win | Mac | Dane

 

3. Partycjonuj w Disk Utility w instalatorze Mac OS X - ustaw dysk w systemie GUID, podziel na 3 partycje, na na Mac OS X ma być w HFS+ reszta w FAT (zrobi się wtedy hybryda GTP/MBR). W instalatorze Win 7 partycje Fat pod windowsa przerobisz na NTFS. W zainstalowanym już windowsie przeformatujesz sobie partycje FAT z danymi na NTFS lub exFAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.