Skocz do zawartości

VIA VT1828s AppleHDA vs VoodooHDA


Rekomendowane odpowiedzi

Z moich badań niestety wynika, że tego układu nie da się odpalić za pomocą zmodyfikowanej plisty i ewentualnie hackowanego AppleHDA. Sprawdziłem dziś wszystkie dostępne kodeki z AppleHDA udając je i podstawiając DevID VIA i niestety na żadnym nie chciał zaskoczyć nawet w minimalnym układzie. Co ciekawe same pinconfigi są prawidłowo rozpoznawane, ale problem leży w tym, że nie można zrobić na ich podstawie patchmap... Jedyne co się osiągnie to różnej maści błędy Sound Assertion.

 

Z tego co widzę, to AppleHDA zwraca różne błędy w zależności jakiego kodeka się udawało, z komunikatów wynikało że np ALC885 ma swoją bibliotekę i próba użycia jej do tego kodeka powodowała jedynie błędy. Moim zdaniem do póki Apple nie zastosuje układów VIA w swoich sprzętach to nie ma szansy na odpalenie dźwięku na AppleHDA. Pozostaje jedynie doszlifować plisty w VoodooHDA i cieszyć się nim.

 

Generalnie samo VoodooHDA nie jest złe, a wielu aspektach lepsze niż AppleHDA, które zostało zaprojektowane jedynie dla kombinacji układów i wyjść jakie posiadają maczki. Na voodooHDA nie ma problemu z odpaleniem wszystkich 4-rech Line-Out o zbudowania sobie w MIDI Setup połączonego wyjścia 7.1, czy uruchomić oba mikrofony.

 

Jako że mam obecnie płytę P7P55D Pro z układem VT1828s - prosił bym o informacje która wersja VoodooHDA jest obecnie najlepsza. Usiądę i przygotuje podrasowane VoodooHDA na tyle ile się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak na razie powoli do przodu...

 

Działa:

Line-out - green

Line-out - orange

Line-out - black

Line-out - grey

 

Można nawet stworzyć wyjście analogowe 7.1 - oczywiście obsłuży je chyba tylko VLC i może jakieś inne aplikacje.

 

Mic-in - pink front

Mic-in - pink rear

 

Headphones - green front - wyciszają automatycznie wyjście Line-Out green Rear

 

Nie działa/szukam rozwiązania jeszcze....

:arrow: Line-in - blue rear - nie udaje się ożenić jednocześnie trzech wejść

:arrow: SPDIF-out - niby widnieje ale nie działa :( Po wybraniu i puszczeniu muzy np z iTunes audio przełącza się automatycznie na Line-out green.

...tu jakby ktoś znał sposób to mile widziana pomoc aby samemu nie wywarzać drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to (_|_) więcej nie wiem jak wycisnąć z VoodooHDA niż to co wyżej odpaliłem.

 

Ten kodek VIA ma ograniczenie do dwóch wejść analogowych, a fizycznie mamy trzy (2x mic i line-in). Wszystkich na raz nie da rady obsłużyć więc trzeba zrobić jakiś switching przez mikser. O ile pewnie windowsowe/linuxowe sterowniki potrafią tę funkcję prawidłowo obsłużyć, to VoodooHDA 2.7.2 już nie. Tu musiałem pójść na kompromis i wybrać 2 które będą działać a trzecie "uwalić" choć jest ono dostępne, ale nie działa. Postanowiłem zostawić działające mikrofony, bo line-in chyba używa się najrzadziej...

 

Działa wszystko oprócz:

:arrow: Line-In - domyslnie się pokazuje w panelu audio, lecz nie działa, po wetknięciu Mic Rear, przełącza się ono na tryb Mic i microfon już działa prawidłowo

:arrow: SPDIF - za cholerę nie chce ruszyć, pinconfigi są zrobione OK, lecz po wybraniu tego wyjścia nie ma dźwięku lub dźwięk sam wraca na ostatnio wybrane wyjście analogowe

:arrow: Nie działa odświeżenie zmian wejść w preferencjach dźwięku, ale źródła prawidłowo się zmieniają, wystarczy zamknąć preferencje i je ponownie otworzyć aby zobaczyć zmiany np po wpięciu słuchawek/mikrofonu.

 

W załączniku obecna zmodyfikowana wersja VoodooHDA 2.7.2 dla VIA VT1828S na płytach P7P55x x

 

PS Doświadczyłem też trzasków przy odtwarzaniu, związane jest to z tym, że domyślnie jest ustawione próbkowanie 24bit przy którym właśnie one występują. Wystarczy wejść do Audio midi setup i zmienić próbkowanie na 16bit i jest już OK.

 

Jak zwykle proszę o przetestowanie i informacje jak działa.

VoodooHDA_VT1828Sv28.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Tak czy owak są trzaski i zamula dzwięk jakby coś nie wyrabiało :/

 

PS Doświadczyłem też trzasków przy odtwarzaniu, związane jest to z tym, że domyślnie jest ustawione próbkowanie 24bit przy którym właśnie one występują. Wystarczy wejść do Audio midi setup i zmienić próbkowanie na 16bit i jest już OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo złe rozwiązanie. Zainstalowałeś NullCPUPowerManagement.kext, czyli wyłączyłeś tym samym zarządzanie energią. Takie rozwiązanie to ostateczność. Na twojej płycie możesz postawić idealnego hackintosha, bez brzydkich hacków. 

 

Problem z dźwiękiem na twojej płycie spowodowany jest złym DSDT (albo jego brakiem). Wygeneruj sobie DSDT za pomocą UniBootX, zainstaluj VoodooHDA i sprawa załatwiona. Nie instaluj całego UniBootX, w instalatorze wyłącz wszystkie opcje, potrzebujesz tylko DSDT.aml, które znajdziesz w /Extra po przeprowadzeniu "instalacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie mój poprzedni komentarz. Nie musisz edytować DSDT. Dla płyt z rodziny P7P55D* znajdziesz na forum instalator UniBootX, który zrobi to za ciebie - wygeneruje ci poprawione DSDT. Pamiętaj, żeby przed generowaniem DSDT odpalić komputer bez DSDT (wywal to co pobrałeś z sieci).

 

P7P55D to najlepsza płyta pod hackintosha (a jeśli nie najlepsza to najprostsza w konfiguracji) jeśli chodzi o socket 1156. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pobrać aktualną wersję UniBootX dla p7p55d. 

Mam wrażenie, że nie zadałeś sobie nawet minimum trudu, żeby przejrzeć forum i poszukać. Wybacz, ale widząc takie podejście nie mam motywacji, aby pomagać. Przeczytaj jeszcze raz komentarz, który napisałem na poprzedniej stronie. Tam napisałem co trzeba zrobić. Jeśli coś nie jest jasne, to napisz dokładnie w czym leży problem.

 

@Do moderacji

Zrobił się nam tutaj offtopic. Może by tak przenieść temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odświeżę topik!

 

Mam płytę ASUS M4A77T z audio VIA VT1708s!

 

Tą która ma z tyłu wielofunkcyjny jack (out rear/line in) w zależności od konfiguracji softu. (Np. w Widnows przy konfigurowaniu wyjścia na 4 głośnikach i więcej, automatycznie zamienia się w reaer/ out. A przy zwykłym stereo jest to line in). 

 

1. Czy mogę tą funkcjonalność osiągnąć w VooDooHDA, czy w możea AppleHDA?

2. A czy wogóle można łatać AppleHDA dla takiego kodeka?

3. Może być tylko rear out na stałe, bo teraz wykrywają mi wszelkie getdumpy na Line in. 

 

Proszę o odpowiedź, b. zależy mi na wielokanałowym wyjściu audio (soft do robienia muzy tego wymaga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.