Skocz do zawartości

VIA VT1828s AppleHDA vs VoodooHDA


Rekomendowane odpowiedzi

Da radę jak odpowiednio poustawiasz pinconfigi. Po prostu zamieniasz działanie tego wyjścia z Line-in na Line-out. Nie mniej nie ma możliwości zmiany tego w locie, co najwyżej możesz sobie przygotować 2xVoodooHDA jedno z samymi line-out a drugie np stereo z line-in i zmieniać je jakbyś potrzebował innego zestawu wejść.

 

Oczywiście to jest możliwe, ale wg mnie szkoda zachodu na Twojej mobo... ona zwyczajnie nie nadaję się do prawidłowej pracy w OS X a tym bardziej w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź 314TeR. 

 

Jeżeli chodzi o VooDooHDA, to zwykły zielony line out, działa perfekcyjnie, np. W Native Instruments Traktor, czy w Logic latencja możliwa do osiągnięcia jest mniejsza niż w Windowsowym DirectX czy Asio4All. Więc nie bardzo rozumiem na czym polega jej niezdatność do pracy pod OSX86. Inne funkcje działają na 100%, mam na myśli sleepy, unsleepy, zarządzanie energią, czyli to z czym większość Hamaców ma problemy.

 

W ogóle działa wszystko, na co tylko pozwalają kernele dla mojego Phenoma II (niestety emulacja SSSE3 czy innych zestawów instrukcji nie suportowanych przez tą linię AMD nie zawsze działa ok. Np ciężko jest z programami Adobe - Photoshop czy AI wyższe niż CS6 zgłaszają niezgodność proca..)

 

 

Więc może mógłbyś mi polecić jakieś materiały o patchowaniu AppleHDA, googloje i jakoś nie mogę znaleść jakiegoś tutka pod taki kodek, wszystkie wątki są stare z 2009 roku, gadu gadu na 3 strony, a później złota rada "użyj VooDooHDa". 

 

Zobaczę na którym kexcie jest lepszy performance z punktu widzenia softu dla muzyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer który nie działa w 100% poprawnie pod OS X wg mnie nie nadaje się do pracy. Niestety AMD jak sam napisałeś mają problemy z wieloma programami. To że akurat w programie którym nie napotkałeś problemów nie oznacza, że one nie wystąpią, ale OK... Z AMD i OS X jest jak z pudełkiem czekoladek, nigdy nie wiesz na jaką trafisz... Jak ktoś ma AMD i chce obejrzeć OS X - to OK, można... ale wg mnie do poważnej pracy (nie zabawy) nie nadaje się.

 

DO edycji plisty voodoohda na http://www.projectosx.com/ były dwa wątki... jak zacznie działać to poszukaj tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer który nie działa w 100% poprawnie pod OS X wg mnie nie nadaje się do pracy. Niestety AMD jak sam napisałeś mają problemy z wieloma programami. To że akurat w programie którym nie napotkałeś problemów nie oznacza, że one nie wystąpią, ale OK... Z AMD i OS X jest jak z pudełkiem czekoladek, nigdy nie wiesz na jaką trafisz... Jak ktoś ma AMD i chce obejrzeć OS X - to OK, można... ale wg mnie do poważnej pracy (nie zabawy) nie nadaje się.

 

DO edycji plisty voodoohda na http://www.projectosx.com/ były dwa wątki... jak zacznie działać to poszukaj tam.

Z voodo sobie radzę :) już naprawiaja się uprawnienia w SLE i zaraz zrebootoje. 

 

Mnie chodziło o tutki pod AppleHDA..

 

Jesli zaś chodzi o to czy się nada czy nie MOBO, to mobo to mobo, a procek to inna kewstia. Ograniczneń CPU się nie przeskoczy, ale WSZYSTKO udało się odpalić pod Maverickiem (Yosemite nie zadziała na phenomie ii) jeżeli chodzi o chipset płyty, więc dalej nie rozumiem dlaczego płyta się nie nadaje... Już z rok pracuje równolegle na tripple boocie (hack/win/lin) i jak na razie tylko problem z Adobe. I to pracuje w Netbeans.... chodzi just like a charm...

 

Teraz przyszło mi do głowy żeby przenieść całe środowisko do muzykowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.